شماره : 627
۱۴ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۷:۴۷

نماینده خواف و رشتخوار در مجلس:؛

هدف امام (ره) از انقلاب احیا و زنده کردن دین بود/ وحدت کلمه زمینه رشد پیشرفت و بالندگی را فراهم خواهد کرد

نماینده خواف و رشتخوار در مجلس گفت: انقلابی که امام رحمت‌الله ایجاد کردند، بی‌مانند بود، یعنی امام بود که زمینه ظهور این انقلاب که اصلی‌ترین هدف آن دین بود را فراهم آورد، لذا این انقلاب بدون نام خمینی (ره) شناخته شده در دنیا نیست.؛

به گزارش چهل ماه نیوز،  حجت الاسلام اکبر احمدپور نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با تسلیت سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی گفت: در انقلاب اسلامی هدف عالی و متعالی بود، هدف این بود که هم مردم راه را در پیش بگیرند و به کمال برسند، هدف این بود که مردم در همه زمینه ها رشد کنند، از این رو انقلاب ما منحصر به یک زمان خاص نیست، بلکه در همه دوره ها و در همه زمانها این انقلاب وجود دارد و ما باید تمسک به این انقلاب زمینه های پیشرفت را در پیش بگیریم.

وی در ادامه افزود: انقلاب اسلامی ما دارای ابعاد مختلفی است، یک بعد آن مردم هستند که باید بار این انقلاب را به دوش بکشند و زمینه‌های رشد و پیشرفت را فراهم کنند، این یک بعد اصلی انقلاب است و یک بعد از انقلاب هم عناصر دینی انقلاب هستند چون انقلاب ما یک انقلاب دینی در نتیجه ملاک‌های دین بود که نتیجه پیشرفت انقلاب را فراهم کرد لذا انقلاب ما انقلاب اسلامی است و در همه مراحل و در همه دوره ها باید ما دین را ملاک، و دین را ارزش های دینی را و ارزش های مکتبی را در این زمینه ما باید تقویت کنیم این یکی از ملاک هاست، یکی از ملاک‌های انقلاب عبور از استکبار است، اصلاً ماهیت انقلاب ماهیت ضداستکباری داشت که ما در همه زمانها در همه دوره ها باید پیشینه انقلاب توجه داشته باشیم باید دست از مبارزه باعث استکبار برنداریم.

نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر کلمه وحدت توسط امام (ره) اظهار داشت: مسلما در تفرقه و در اختلاف ما راه به جایی نخواهیم برد یعنی اگر هر کشوری هر ملت دچار تفرقه شوند و دچار پراکندگی باشند به هیچ کدام از اهداف ملی و دینی و اسلامی و اهداف خودشان نخواهند رسید لذا وحدت تنها راهی است که ما می‌توانیم به نتیجه برسیم، در نتیجه پراکندگی اگر باشد، قدرت کاسته می‌شود، اما اگر وحدت باشد هم نیروها و هم قدرت افزایش پیدا می‌کند، در نتیجه وحدت کلمه زمینه رشد پیشرفت و زمینه بالندگی را در جامعه فراهم خواهد کرد و برای همین بود که حضرت امام رحمت الله اینقدر بر کلمه وحدت تاکید داشتند.

حجت الاسلام احمدپور در ادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انقلاب ما بدون نام امام (ره) شناخته شده نیست، بیان داشت: انقلابی که امام رحمت الله ایجاد کردند بی مانند بود و در گذشته انقلاب این چنینی وجود نداشت انقلاب هایی که در دنیا داشتیم، ممکن بود با هدف اقتصادی، سیاسی، نظامی، انقلاب اقتصادی یا غیره باشد، برخی چهره‌های در طول تاریخ در رویاهای انقلاب تلاش کردند مختلف بودند اما انقلابی که فقط هدفش دین باشد احیای دین باشد زنده کردن دین باشد، یعنی امام بود که زمینه ظهور این انقلاب را فراهم آورد و هدفش دین بود، لذا این انقلاب بدون نام خمینی ره شناخته شده در دنیا نیست.

انتهای خبر/

ثبت شده در سایت چهل ماه نیوز طی شماره 627 توسط 40mahn و در روز یکشنبه 14 خرداد 1402 ساعت ۰۷:۴۷:۰۱
© Copyright 2023 https://40mahnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 624
۱۳ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۲

فرمانده سپاه رشتخوار:؛

اعزام۹۰ زائر از رشتخوار به مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

فرمانده سپاه رشتخوار گفت: امسال ۹۰ زائر از شهرستان رشتخوار برای حضور در مراسم سی و‌ چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران عازم تهران شدند.؛

به گزارش چهل ماه نیوز، حمیدرضا نامور فرمانده سپاه ناحیه رشتخوار در حاشیه اعزام کاروان زائران حرم مطهر امام خمینی(ره)، گفت: امسال ۹۰ زائر از شهرستان رشتخوار برای حضور در مراسم سی و‌چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران عازم تهران شدند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اندیشه‌های ناب امام خمینی (ره) امروز نقشه راه و الگوی ملت‌های مستضعف دنیاست، اظهار داشت: دل‌های عاشقان حضرت روح‌الله و زائران شهرستان رشتخوار مشتاقانه منتظر حضور در مراسم سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و امام شهدا است.

فرمانده سپاه ناحیه رشتخوار با تاکید بر حضور همیشگی مردم در صحنه های گوناگون و حمایت از نظام انقلاب و رهبری، تصریح کرد: دشمنان انقلاب اسلامی بدانند مکتب امام خمینی (ره) همواره در جریان بوده و موجب عزت و اقتدار اسلام، ارزش‌های الهی و ناامیدی دشمنان از گذشته تا کنون و نیز در آینده خواهد بود.

نامور در پایان افزود: زائران مرقد امام خمینی (ره) ساعت ۱۰ امشب پس از حضور در محل‌های تعیین شده با اقامه نماز جماعت صبح در مرقد امام (ره) در دیگر برنامه‌های ستاد ارتحال امام شرکت خواهند کرد، که مهم‌ترین برنامه، استماع سخنان مقام معظم رهبری و تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری خواهد بود.

انتهای خبر/

ثبت شده در سایت چهل ماه نیوز طی شماره 624 توسط 40mahn و در روز شنبه 13 خرداد 1402 ساعت ۱۱:۰۲:۴۷
© Copyright 2023 https://40mahnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 619
۱۱ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۶

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست رشتخوار خبر داد؛؛

کشف مقداری گوشت آهو در بازرسی از منزلی در رشتخوار

رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست رشتخوار گفت: طی بازرسی مشترک از منزل متخلفی در شهر جنگل مقداری گوشت آهو و قسمتی از اجزای دست آن کشف و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.؛

به گزارش چهل ماه نیوز، سعید توانا رئیس نمایندگی حفاظت محیط زیست رشتخوار گفت: با مساعدت و همراهی پرسنل خدوم نیروی انتظامی طی بازرسی مشترک از منزل متخلفی در شهر جنگل مقداری گوشت آهو و قسمتی از اجزای دست آن کشف و متخلفین به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی در ادامه افزود: پیرو گزارشات واصله موثق مبنی بر شکار غیر مجاز یک راس آهو طی اخذ حکم بازرسی از مقام قضایی موارد فوق الذکر که بخشی از آنها به طرز ماهرانه‌ای مخفی شده بود کشف و ضبط گردید.

توانا ضمن تشکر از مساعدت‌های کلیه دوستداران محیط زیست منطقه از آنان بابت مشارکت فعال در حفظ و صیانت از مواهب الهی و مسئولیت پذیری در قبال زیستمندان عرصه‌های طبیعی شهرستان سپاسگزاری کرد.

رئیس حفاظت محیط زیست رشتخوار همچنین از استقبال و فرهنگ سازی خوب طرح تحویل پرندگان و حیوانات آسیب دیده به حفاظت محیط زیست در رشتخوار اشاره کرد و اذعان داشت: با کمک رسانه خبری محلی شهرستان الحمدالله حرکت بسیار پسندیده ای در راستای تحویل حیوانات و پرندگان آسیب دیده شکل گرفته و هر روز شاهد همراهی و همیاری شهروندان عزیز در این طرح هستیم.

انتهای خبر/

ثبت شده در سایت چهل ماه نیوز طی شماره 619 توسط 40mahn و در روز پنجشنبه 11 خرداد 1402 ساعت ۱۰:۱۶:۱۹
© Copyright 2023 https://40mahnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 605
۱۰ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۵:۲۴

گزارش تصویری؛؛

جشن میلاد امام رضا (ع) در نقاط مختلف رشتخوار

همزمان با ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) علاوه بر برپایی ایستگاه‌های صلواتی مراسم جشن میلاد آن حضرت نیز در نقاط مختلف شهر و روستاهای رشتخوار برگزار شد.؛

به گزارش چهل ماه نیوز، همزمان با سالروز ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت امام رضا (ع) علاوه بر برپایی ایستگاه های صلواتی مراسم جشن میلاد آن حضرت نیز در نقاط مختلف شهر و روستاهای رشتخوار برگزار شد.

انتهای خبر/

ثبت شده در سایت چهل ماه نیوز طی شماره 605 توسط 40mahn و در روز چهارشنبه 10 خرداد 1402 ساعت ۰۵:۲۴:۲۳
© Copyright 2023 https://40mahnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 602
۹ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۹:۳۶

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی رشتخوار خبر داد؛؛

اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی از ۱۵ خرداد در رشتخوار

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی رشتخوار گفت: طرح کالا برگ الکترونیکی از ۱۵ خرداد در سراسر استان خراسان رضوی و متعاقبا در شهرستان رشتخوار برای توزیع ۱۰ قلم کالای اساسی مانند برنج، روغن، قند و شکر، ماکارونی، مرغ، تخم مرغ و مواد لبنی است اجرایی خواهد شد.؛

 

به گزارش چهل ماه نیوز، سعید نظامدوست رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان رشتخوار گفت: طرح کالا برگ الکترونیکی از ۱۵ خرداد در سراسر استان خراسان رضوی و متعاقبا در شهرستان رشتخوار برای توزیع ۱۰ قلم کالای اساسی مانند برنج، روغن، قند و شکر، ماکارونی، مرغ، تخم مرغ و مواد لبنی است اجرایی خواهد شد.

نظامدوست در ادامه افزود: طرح کالا برگ الکترونیکی یکی از طرح های با اهمیت بالا است که در دستور کار دولت قرار گرفته و در راستای تحقق اهداف  عدالت‌خواهانه، جلوگیری از سوء تغذیه و برگشت یارانه به چرخه تولید پیگیری می گردد.

وی افزود: با توجه به نزدیک بودن اجرای طرح در صورت استفاده سه دهک کم درآمد جامعه(تحت پوشش های بهزیستی و کمیته امداد) از طرح کالا برگ الکترونیکی این خرید با مشوق ریالی و 20 درصد افزایش خرید کالا همراه خواهد بود و همچنین افراد می توانند یک ماه زودتر یارانه ماه بعد خود را خرج کنند که در همین راستا می بایست تدابیر لازم به جهت تسهیل خرید و دسترسی پذیری مردم به فروشگاههای تجهیز شده فراهم آمده و آموزش‌های لازم نیز به فروشندگان طرح داده شود بگونه ای که به سهولت کار مردم و مراجعان منجر گردد.

وی در پایان یادآور شد: همکاری و مشارکت کلیه دهیاران و مدیران اجرايي شهرستان اجرای موفقیت آمیز طرح را به دنبال خواهد داشت.

انتهای خبر/

ثبت شده در سایت چهل ماه نیوز طی شماره 602 توسط 40mahn و در روز سه شنبه 9 خرداد 1402 ساعت ۰۹:۳۶:۱۲
© Copyright 2023 https://40mahnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر
شماره : 599
۸ / ۳ / ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۳

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛؛

برداشت گندم از سطح ۴۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار گفت: برداشت گندم از سطح ۴۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان رشتخوار طی ۲ و ۳ روز گذشته آغاز و روند برداشت همچنان ادامه دارد.؛

به گزارش چهل ماه نیوز، علیمردان خزائی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار صبح امروز با اشاره به آغاز روند برداشت محصول گندم در این شهرستان، گفت: برداشت گندم از سطح ۴۸۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان رشتخوار طی ۲ و ۳ روز گذشته آغاز و روند برداشت همچنان ادامه دارد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه ۸۰ درصد گندم برداشتی در شهرستان رشتخوار در بخش جنگل است، اظهار داشت: هم اکنون کار برداشت گندم در سطح شهرستان رشتخوار با فعالیت ۳۰ دستگاه کمباین صورت می‌گیرد که ۱۰ کمباین بومی و ۲۰ کمباین مهاجر در منطقه هم‌اکنون حضور دارند.

خزائی با اشاره به اینکه گندم برداشت شده به مراکز خرید دولتی تحویل داده می شود، بیان داشت: ما ۴ مرکز خرید گندم داریم که دو مرکز خرید در بخش جنگل و بخش مرکزی شهرستان رشتخوار و ۲ مرکز خرید در شهرستان های همجوار تربت حیدریه و گناباد کار خرید گندم را دنبال می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در ادامه با اشاره به اینکه در طرح خرید حمایتی دولت هر کیلو گندم ۱۵ هزار تومان خریداری می‌شود، تصریح کرد: تا کنون حدود ۲۲۰۰ تن گندم به مراکز خرید حمایتی تحویل شده و روند تحویل محصول همچنان توسط کشاورزان عزیز ادامه خواهد داشت.

انتهای خبر/

ثبت شده در سایت چهل ماه نیوز طی شماره 599 توسط 40mahn و در روز دوشنبه 8 خرداد 1402 ساعت ۱۰:۴۳:۴۱
© Copyright 2023 https://40mahnews.ir . All Rights Reserved چاپ این خبر