بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
کشاورزان رشتخوار ۱۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی دادند
تاریخ انتشار : 11 آگوست 2022 در 12:13
 
خزایی گفت: کشاورزان شهرستان رشتخوار در سال جاری از سطح زیر کشت ۵ هزار هکتاری گندم در این شهرستان، بالغ بر ۱۲ هزار ۲۵۰ تن گندم سالم را تحویل دولت دادند.

به گزارش چهل ماه نیوز، علیمردان خزایی رئیس جهاد کشاورزی رشتخوار صبح امروز در نشست خبری با حضور جمعی از خبرنگاران این شهرستان، ضمن تسلیت ایام ماه محرم و گرامیداشت روز خبرنگار، گفت: بالغ بر ۹۵ درصد مردم شهرستان رشتخوار کشاورز هستند و ما غریب به ۴۰۰ منبع آبی در شهرستان رشتخوار داریم، ۵ هزار هکتار گندم، ۲ هزار تن جو، ۶ هزار و ۵۰۰ هکتار زعفران، ۱۱۰۰ هکتار باغات پسته، سالیانه ۱۵۰ هکتار کاشت انواع کلزا، ۷۵۰ هکتار چغندر قند، ۲۲۵۰ هکتار پنبه و سایر محصولات از جمله پیاز جالیز یونجه و بعضی گیاهان دارویی و …. که الحمدلله تولیدات خیلی خوبی در سطح شهرستان در این بخش ها وجود دارد.

وی در ادامه اظهار داشت: طی سال جاری ۱۲ هزار ۲۵۰ تن گندم سالم را کشاورزان عزیز ما تحویل دولت دادند، که جای تقدیر و تشکر از کشاورزان بخاطر این عملکرد خوب را دارند.

خزایی با اشاره به موضوع پراهمیت امنیت غذایی که رسالت آن بر دوش مجموعه جهاد کشاورزی است، بیان داشت: امنیت غذایی وظیفه ذاتی مجموعه جهاد کشاورزی است، تمام رصد ها و پایش ها و دغدغه های مجموعه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارتقاء امنیت غذایی است.

وی در تکمیل  مطلب، عنوان داشت: اگر چنانچه بحث امنیت غذایی و آفات و بیماری ها به موقع رصد و کنترل نشود، مطمئنا دچار مشکل خواهیم شد، اگر چنانچه کشاورزان عزیز ما آموزش های لازم را نبینند و ایده های نو ترویج نشود، مطمئنا ما با مشکل مواجه خواهیم شد.

رئیس جهاد کشاورزی رشتخوار در ادامه یادآور شد: در بخش آب و خاک ما همیشه بین شهرستان های اول استان بوده ایم، در بحث لوله کشی پیشتاز و علاوه بر سهمیه شهرستان در سهمیه های شناور نیز بیشترین سهم را جذب کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه در یک سال اخیر موضوعات مهم تولید و مصرف تا سفره مردم بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده است، اظهار داشت: رصد و پایش های بازارها، نانوایی ها و … کار ساده ای نیست، ولی تمام این موضوع خدمت است، که همکاران ما با ۹۰ درصد کار میدانی در عرصه حضور و همواره خدمت رسانی می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در رابطه با موضوع دامدار کارت در رشتخوار، گفت: در بحث دامدار کارت سرمایه در گردش بالغ بر ۵ میلیارد در هر دو بخش تسهیلات داده ایم، که عزیزان دامدار ما تواستند موضوع تامین خوراک دام مورد نیاز خود را برای فصل زمستان داشته باشند.

 

خزایی با اشاره به کاهش آب و افزایش برداشت محصولات با توجه به آموزش ها و برگزاری کلاس های متعدد، عنوان داشت: تمامی نقاط شهرستان ما با دبی آب یک سوم نسبت به دهه های قبل هم اکنون برداشت میکنند، ولی با وجود آن عملکردها ما بیشتر شده و این با تلاش کارشناسان مجموعه ما بوده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار