رفع مشکلات کاهش دبی آب  در قنوات رشتخوار

علینژاد از اهالی روستای شعبه در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: یکی از خواسته های مردمی و کشاورزان رسیدگی به وضعیت آب موجود در قنات ها بوده که نیازمند احیا برای افزایش میزان برداشت آب بود که الحدلله اقدامت موثری تاکنون برای رفع مشکلات برداشته شده و کار احیای قنات روستای شعبه به همت بنیاد علوی رضایتمندی مردم این روستا را به دنبال داشته است.

رحیم پور از ساکنین بخش جنگل رشتخوار در رابطه با معضل چند ساله آب شرب در بخش جنگل با تقدیر از تلاش های مجموعه نهاد پیشرفت و آبادانی، اظهار داشت: هم اکنون با ورود چاه کت به مجموعه آب رسانی بخش جنگل مردم بخش عمده ای از مشکلاتشان در حوزه آب شرب حل شده است.

محمد تابنده دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی رشتخوار به بیان گزارشی از فعالیت های صورت گرفته در نهاد پیشرفت و آبادنی طی یک سال گذشته اشاره کرد و در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: فعالیت و خدمت رسانی در چهار حوزه زیر ساخت عمران، حوزه فرهنگی اجتماعی، حوزه سلامت و بهداشت و حوزه اشتغال در دستور کار مجموعه پیشرفت و ابادانی شهرستان رشتخوار بوده است.

وی در ادامه افزود: در بحث تعمیر و تجهیز مساجد و مدارس، هم اکنون در حال انجام کار هستیم و انشالله در ادامه کار هم برنامه را ادامه خواهیم داد، در بجث لایروبی قنوات تعداد ۱۵ قنات را در برنامه داریم که تا الان چیزی حدود یک میلیارد اعتبار برای این ۱۵ قنات با مشارکت مردم هزینه شده است. که با تلاش دوستان در مجموعه نهاد پیشرفت و آبادنی شهرستان و مجموعه بنیاد علوی پروژه را در ادامه کار خواهیم داشت.

تابنده به موضوع ورود نهاد پیشرفت و آبادانی در بحث مشکلات آب شرب منطقه جنگل اشاره کرد و اذعان داشت: الحمدالله به همت فرماندار، امام جمعه و مجموعه آبفای شهرستان امروز بحث اتصال چاه کت که با مشارکت ۵۰ درصدی بنیاد علوی و آبفای استان دنبال شده تامین  اب مجتمع ثامن الئمه جنگل را به همراه داشته است، که الحمدلله اتفاق افتاد هرچند که طرح تجهیز کار هنز ادامه دارد اما الحمدالله بحث انتقال آب با تلاش های صورت گرفته اجرایی شده است.

دبیر نهاد پیشرفت و آبادانی رشتخوار در ادامه تصریح کرد: هم اکنون ما در حال احداث و پیاده سازی بحث ۱۱ چمن مصنوعی با مشارکت دستگاه های متولی از جمله اداره ورزش جوانان، سپاه ناحیه شهرستان و دهیاران محترم هستیم، که هم اکنون ۳ چمن آماده افتتاح و ۲ چمن دیگر در روزهای آینده تکمیل و نصب خواهد شد و در ادامه تا ۱۱ چمن را انشالله پیگیری خواهیم کرد.

وی در ادامه بیان داشت: بحث دوباب خانه عالم در منطقه شعبه در روستای شعبه و فاضلمند انشاله کلنگ زنی خواهد شد و انشالله روند شروع به کار آن انجام خواهد شد.

تابنده، افزود: در حوزه تسهیلات هم مجموعه نهاد پیشرفت و آبادنی شهرستان گزارش و آماری که از مجموعه بانک سینا در انتعای سال گذشته طرح هایی معرفی کرد ه ایم در اعتبارات تبصره ۱۶، تعداد ۱۷۸ طرح محقق شده داشتیم که چیزی حدود ۱۱ میلیارد تومان اعتباری بوده که برای این طرح در نظر گرفته شده است.

وی در پایان گفت: در حوزه مسکن ۴۶ نفر در بحث تکمیل واحد مسکونی نیمه تمام با اعتبار بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار داشتینم، طرح نیکو که در حوزه اشتعال متوسط است، ۲ میلیارد ۶۷۵ میلیون تومان اعتبار جذب شد در حوزه، اعتبارات معشتی تامین جهیزیه و موضوع درمان هم ما یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار را جذب توانسته ایم بکنیم و در موضوع تفاهم نامه بنیاد علوی و صندوق کارآفرینی امید در شهرستان ۴ میلیارد اعتبار را توانستیم، واریزی انجام دهیم.

انتهای پیام/