به گزارش چهل ماه نیوز، معضل ادامه‌دار سگهای ولگرد در سطح شهر رشتخوار چند سالی است، که مردم این شهر را کلافه و باعث گلایه متعدد شهروندان در مرکز این شهرستان رشتخوار شده است.

ترس، رعب و وحشت کودکان و بانوان، پرسه زنی، سرو صدا و صلب آسایش شهروندان در اوقات استراحت، مشکلات بهداشتی و …. تنها بخشی از معضلات حضور سگ های ولگرد در مناطق مسکونی و شهری در رشتخوار است.

چهره زشت و ناپسند شهر یکی دیگر از موضوعاتی است که شهروندان به آن اشاره داشته و خواستار رسیدگی جدی مسئولان برای رفع مشکل چند ساله سگ های ولگرد هستند.

در همین رابطه محمد غلامی یکی از شهروندان ساکن شهر رشتخوار در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به آسیب سگ‌های ولگرد به فرزنده خردسالش، گفت: متاسفانه در چند روز اخیر حمله سگ‌های ولگرد به کودک ۵ ساله من باعث گاز گرفتگی و آسیب به دستش شد، که برای مدوا به بیمارستان منتقل شد.

غلامی در ادامه افزود: میتوانست خدای ناکرده این حمله سگ ها ولگرد مشکلات غیر قابل جبرانی را به پیش بیاورد، اینکه امکان اتلاف سگ های ولگرد وجود ندارد، باید موضوع طوری پیگیری شود تا حداقل جمع آوری این حیوانات از سطح شهر با جدیدت بیشتری دنبال و نگرانی شهروندان در این رابطه مرتفع شود.

تصاویر متعددی از شهروندان در رابطه با پرسه زدنی سگ های ولگرد در سطح شهر به صورت انبوه به دست خبرنگار ما رسیده که در متن خبر تصاویر منتشر خواهد شد.

محمدی یکی دیگر از شهروندان ساکن شهر رشتخوار با اشاره به اینکه سگ های ولگرد باعث ایجاد بیماری مختلف در سطح شهر خواهد شد، اظهار داشت: نشستن سگ های ولگرد در زیر سایه درخت ها چمن های بلوارها، میدان ها و پارک ها و به تبع استفاده کودکان و نوجوانان از این فضا برای استراحت و بازی می‌تواند مشکلات زیادی را در حوزه سلامت کودکان و خانواده ها با دنبال داشته باشد.

خانم غلامی دیگر شهروند رشتخواری با اشاره به اینکه عبور و مرور بانوان در سطح شهر به دلیل حضور و پرسه زنی سگ‌های ولگرد بسیار سخت و دلهره آور است، اظهار داشت: بیشتر بانوان برای انجام کارهای خانه از جمله خرید امکان تردد در سطح کوچه ها و معابر شهر را به دلیل ترس از وجود سگ‌های ولگرد ندارند.

ترس خانواده ها از حضور فرزندان در سطح شهر رشتخوار

دیگر شهروند ساکن شهر رشتخوار با اشاره به اینکه خبرهای منتشر شده در چند روز اخیر در فضای مجازی مبنی بر حمله سگ‌های ولگرد به دو کودک در قم که باعث مرگ این کودک ها نیز شده است، اظهار داشت: با وجود خبر های متعدد در فضای مجازی و حملات سگ‌های ولگرد به کودکان از جمله در هفته گذشته در خود شهر رشتخوار به کودک ۵ ساله که دچار آسیب از ناحیه دست شد، باعث شده تا والدین نسبت به حضور سگ‌های ولگرد و عبور و مرور فرزندان در سطح شهر ابراز نگرانی کنند، اکنون این موضوع نیازمند رسیدگی جدی مسئولان برای ورود به یک خواسته عمومی شهر و شهروندان است.

حمید جمشیدیان دیگر شهروند ساکن شهر رشتخوار در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به پرسه زنی سگ های ولگرد در ساعات ابتدایی صبح یادآور شد: پرسه زنی سگ های ولگرد در سطح کوچه ها و خیایان ها آن هم به صورت انبوه که سر و صدا زیادی را در ساعات ابتدایی صبح و زمان استراحت مردم  دارد، موجب گلایه شهروندان شده است.

ساعدی دیگر شهروند ساکن شهر رشتخوار ساکن مسکن مهر در رابطه با حضور سگ‌های ولگرد در این منطقه می گوید: حضور سگ‌های ولگرد در منطقه مسکن مهر شهر رشتخوار باعث شده تا بانوان نتوانند برای خرید خود به مغازه ها مراجعه کنند، همچنین سگ های ولگرد و پرسه زدن آن ها در سطح کوچه ها باعث پاره شدن پلاستیک های زباله شده و بهداشت عمومی را به مخاطره می‌اندازد.

حضور سگ های ولگرد در آب نماها/ کودکان در معرض ابتلا به بیماری های پوستی

اکبری دیگر شهروند ساکن شهر رشتخوار در ادامه در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه سگهای ولگرد در آبنما های فضای سبز شهر به دلیل گرمای هوا اقدام به آب تنی می کنند، اظهار داشت: بارها مشاهده شده است که کودکان نیز از همین آبی که سگها در آن در حال آب تنی هستند، گاها دست خود را به آب ها می زنند که این می‌تواند باعث بروز مشکلات پوستی در کودکان شود.

دودل دیگر شهروند ساکن رشتخوار باارسال تصاویری از سگ های ولگرد در سطح شهر رشتخوار اذعان داشت: سگ های ولگرد با پرسه زنی در سطح شهر چهره ناخوشایند را به شهر بخشیده اند و علاوه بر این چهره ناخوشایند، مشکلات دیگری را برای شهروندان نیز به وجود آورده است، که خواسته مردم و شهروندان از مسئولان شهرداری شبکه بهداشت فرمانداری و دیگر مسئولان رسیدگی جدی و رفع معضل و مشکل چند ساله سگهای ولگرد در رشتخوار است.

جمع آوری ۲۰۰ قلاده سگ بلاصاحب با هزینه ۲۰ میلیونی در رشتخوار/۳۰ قلاده سگ در یک هفته اخیر در رشتخوار جمع‌آوری شده است

یدالله روحی شهردار رشتخوار در این رابطه در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: شهرداری رشتخوار بنا به رسالتی که جهت خدمت رسانی در حوزه های مختلف دارد، طی یک سال گذشته بیش از ۲۰۰ قلاده سگ بلاصاحب را از سطح شهر جمع آوری کرده است و تاکنون مبلغ ۲۰ میلیون تومان را در این رابطه هزینه کرده است.

وی در ادامه افزود: در همین راستا تعداد ۳۰ قلاده سگ در یک هفته اخیر در سطح شهر رشتخوار جمع‌آوری و به مرکز نگهداری سگ‌های بلاصاحب در تربت حیدریه تحویل داده شده است، ولی با توجه به اینکه متاسفانه بارها این موضوع گزارش شده که از روستاها و شهرهای همجوار اقدام به انتقال و رها سازی سگ های بلاصاحب در شهر رشتخوار می‌کنند، همچنان شاهد افزایش تعداد سگ ها در سطح شهر می باشیم.

شهردار رشتخوار در پایان با توصیه به دامداران اظهار داشت: با عنایت به اینکه طرح جمع‌آوری سگ های ولگرد همچنان در دست اجرا می‌باشد، دامداران عزیز توجه داشته باشند از رهاسازی سگهای گله در معابر خودداری نموده چرا که شهرداری در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.

انتهای پیام/