به گزارش چهل ماه نیوز، حسین باهوش فرماندار رشتخوار عصر روز گذشته در جلسه شورای اداری این شهرستان در محل فرمانداری رشتخوار، گفت: مهمترین مشکل اب در شهرستان مربوط به زیر ساخت های موجود است، ما امروز مشکل کمبود اب به ان شکل را نداریم، متاسفانه زیر ساخت های اب شرب شهرستان فرسوده و ترکیدگی لوله ها و هدر رفت اب به واسطه آن زیاد است، ما نیازمند تعویض زیرساخت های شبکه ای که مربوط به حدود ۴۰ سال قبل است، هستیم.

وی با اشاره به اینکه امروز نیازمند فرهنگ صحیح درمدیریت مصرف هستیم، افزود: ما باید به سمتی حرکت کنیم که فرهنگ استفاده درست از اب و برق را به خانواده ها یاد دهیم و در کنار ان هم زیر ساخت ها را اصلاح کنیم.

باهوش با اشاره به پیگیری های مجدانه شهرستانی واستانی در رابطه با موضوع آب، اظهار داشت: همه ما باید در بحث مصرف و الگوی بهینه، مصرف درست رابه یکدیگر تذکر و یاداور شویم، در رابطه با آب شرب منطقه جنگل با پیگیری مجدانه اب از استان قدس به مدت ۲۰روز گرفته شد، امروز دلیل مشکل اب،  گرمای بیش از حدوعدم استفاده صحیح از اب است.

نماینده عالی دولت در رشتخوار در ادامه اظهار داشت: در بحث خانه های عالم، کار فرهنگی که در روستاهای دارای روحانی مستقر صورت می گیرد، چالش ها و مشکلات فرهنگی در آن روستا کمتر می کند، امروز شاهد آن هستیم که با پیگیری های خوب بنیاد علوی در رشتخوار تعداد چمن های مصنوعی در روستاهای سطح شهزستان به حدود ۸ تا ۹ چمن مصنوعی زیر سازی و اماده چمن شده رسیده است که جای بسی تقدیر دارد.

وی در ادامه در رابطه با موضوع تعویض پلاک در رشتخوار اظهار داشت: مضوع تعویض پلاک در رشتخوار نهایی شده و قرار شد شهردار و شورای شهر ظی نامه ای به راهور برای استقرار مکان و قرار پیگیری لازم را داشته باشند.

فرماندار رشتخوار در ادامه در رابطه با فعالیت اثر بخش و امیدوار کننده تعزیرات در این شهرستان، گفت: فعالیت و نظارت تعزیران در رشتخوار برقرار شد و تابلوی ان بالا رفت، و الان در شرایط کنونی بازار این نهاد بسیار خوب در حال نظارت است.

وی با اشاره به اینکه در بحث آسفالت معابر روستایی این شهرستان  جزو اولین شهرستان ها و بالاترین سهمیه قیر جذب شده در استان را با۵۰ هزار متر مربع آسفالت و اعتبار۱۸ میلیارد تومانی دارا است، بیان داشت: در بحث اسفالت تعداد ۹ روستا از جمله روستاهای عبس اباد، دولت اباد، احمد اباد، امین اباد و … در حال اسفالت و اسفالت شده و اعتباراتی خوبی در این زمینه در نظر گرفته شده، که باعث خرسندی و خوشحالی مردم شده است.

باهوش با در خواست از مسئولان شهرداری و شورای شهر رشتخوار، اذعان داشت: موضوع سگ های ولگرد باعث آسیب به شهروندان و گلایمندی این عزیزان شده است، تقاضای ما از شهردار و مسئولان رسیدگی و رفع معضل سگ های ولگرد است، هر گونه رهاسازی سگ های ولگرد در حاشیه شهر در هر ساعتی از شبانه روز رصد ونیروی انتظامی با متخلفین این حوزه برخورد جدی خواهد داشت.

انتهای پیام/