بدون نظر
 
روزه داری با طعم گردوخاک در شهرهای غربی کشور؛
تعظیم ابتکار در مقابل آلودگی هوا/ مردم مناطق غربی در خانه زندانی شدند
تاریخ انتشار : 18 ژوئن 2016 در 09:00
 
وجود گردوغبار در استانهای غربی باعث به وجود آمدن دردسرهایی برای اهالی این مناطق شده است. به گزارش هواشناسی مناطق جنوب غرب و غرب کشور از روز گذشته تا به امروز در آسمان این مناطق شاهد معظل ریزگردها هستیم

تعظیم ابتکار در مقابل آلودگی هوا/ مردم مناطق غربی در خانه زندانی شدند

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وجود گردوغبار در استانهای غربی باعث به وجود آمدن دردسرهایی برای اهالی این مناطق شده است. به گزارش هواشناسی مناطق جنوب غرب و غرب کشور  از روز گذشته تا به امروز شاهد ریزگردهایی در آسمان این مناطق بودیم. در ادامه گزارش های رسیده از مناطق مختلف را بدون سانسور و ممنوع التصویری به رشته تحریر در آوردایم.

*محیط زیستی که ممنوع التصویر شده است/ نفس مردم ایلام به شماره افتاد

ایلام بیدار گزارش داد موج های ورود گردو غبار به استان به یک داستان همیشگی تبدیل شده و در برخی از مناطق استان و شهرستان ها این داستان سر درازی داشته و دارد.

میهمان ناخوانده ای که البته برای ایلامی‌ها خوش‌یمن نیست، چرا که تنها میهمانی است که مردم تاب تحمل آن را ندارند.مردمان این دیار در حالی با این پدیده- گرد و خاک- دست و پنجه نرم می‌کنند که علی‌الظاهر ورود آن به استان تمامی ندارد. مردمانی که در روزهای ۸ سال دفاع مقدس خاک حاصل از بمباران‌ها را تجربه کردند، در برهه کنونی نیز درگیر گردوغباری شده‌اند که وجود آن باعث آزردگی خاطرشان شده است.

موج جدید گرد و غبار وارد استان ایلام و باز هم مردم را خانه نشین کرد و وضعیت هوا در حالت اضطرار قرار گرفت.

براساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان ایلام این شرایط (استقرار توده گرد و غبار) تا روز جمعه هفته جاری در آسمان این استان پایدار است و سپس به تدریج از جو منطقه خارج و از میزان غلظت آن کاسته می شود.
از ابتدای سال جاری تاکنون استان ایلام شاهد ۱۳ روز آلوده ناشی از ورود ریزگردهای عربی از طرف بیابان های عراق و سوریه بوده است.
سال گذشته نیز استان ایلام ۷۶ روز غبارآلود را پشت سر گذاشت.

علی طاهر سارایی  معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست ایلام در گفتگویی اظهار کرد:هم اکنون وضعیت هوای شهرستان دهلران ۱۷ برابر حد مجاز و در شرایط اضطرار قرار دارد.

وی میزان آلاینده های موجود در هوای شهرستان های ایلام و آبدانان را ۱۲ برابر حد مجاز دانست و افزود: میزان مجاز ذرات معلق و غلظت ریزگردها در هوای سالم و استاندارد ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.
سارایی تاکید کرد: میزان غلظت گرد و غبار هوای مهران هشت برابر و ایوان ۱۱ برابر و دیگر نقاط استان ایلام تا سه برابر حدمجاز رسیده و این روند نشان از آلودگی شدید هوا در این منطقه از غرب کشور دارد.
وی با اشاره به روند افزایشی توده گرد و غبار موجود در هوای این استان، یادآور شد: هم اکنون میانگین غلظت ریزگردها و ذرات معلق در هوای استان ایلام بیش از ۱۰ برابر حد مجاز است.

بله خانم ابتکار!شما محیط زیست را ممنوع التصویر کردید

در حالی که ذرات گرد و غبار، ایلام را خاک کرده و تاکنون هیچ ابتکار یا تدبیری از سوی دولت نتوانسته انتظار ساکنان این مناطق را پاسخگو باشد.معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست اخیرا به انتقاد از صدا و سما پرداخته و گفته است که محیط زیست ممنوع‌التصویر شده‌است.
سال گذشته گردو غبار اهواز، آتش سوزی جنگل‌ها در تابستان، سیل ایلام، گرد و غبار کرمان، باران‌های خوزستان نشان می‌دهد هنوز اقدام مؤثری برای بهبود کیفیت محیط زیست این شهرها انجام نشده است و تنها حرف است و وعده و وعیدی که معلوم نیست کی آغاز و کی به نتیجه خواهد رسید!

اما مگر در سال‌های گذشته بارش باران نداشتیم؟! چرا تا این حد زندگی مردم مختل نمی‌شد؟ چرا گرد و غبار هنوز بر زندگی مردم سایه انداخته است و هر روز در شهرهای مختلف کشورمان خودی نشان می‌دهد؟ چرا باران‌های خوزستان امسال بلای جان مردم شده است؟

خانم ابتکار آتش سوزی‌های مکرر جنگل‌های مناطق حفاظت شده مانشت و قلارنگ را در تابستان سال گذشته به خاطر دارید؟ آتش سوزی‌های مکرری که در مجموع بیش از ۳۰۹ هکتار از جنگل‌های ایلام را طعمه حریق کرد و بخشی از آنها در مناطق تحت حفاظت سازمان رخ داد، آیا می‌دانید منشاء سیل ایلام از سوی این جنگل‌ها بوده است و با ازبین رفتن جنگل و پوشش‌های گیاهی، خاک نتوانست در برابر بارش سنگین باران مقاومت کند و پدیده سیل تشدید شد؟ اگر از عوامل طبیعی مانند میزان بارندگی بگذریم از بین رفتن جنگل‌هایی که در مسیر سیل قرار داشتند باعث تشدید سیل و ورود آن به خانه‌های مردم شد.

در زمانی که مردم ایلام در صفحه اینستاگرام ابتکار خواستند تا رئیس سازمان محیط زیست برای مهار آتش سوزی‌ها کمکی کند، ابتکار در پاسخ به آنها تنها به یک جواب اینستاگرامی بسنده کرد درحالیکه اگر در آن زمان اقدام مناسبی انجام می‌شد قطعا خسارات سیل بسیار کمتر از آن چیزی بود که شاهد آن بودیم .

خانم رئیسی که هر روز منتقدان خود را متهم به سیاسی کاری می‌کند جالب است که حتی در صحبت‌های تخصصی محیط زیست هم نمی‌تواند علاقه‌اش به سیاست را پنهان کند و جسته و گریخته از هر بابی وارد شود گویی باید از در سیاست خارج شود! و این است حال و روز محیط زیست کشورمان در سایه یک مدیر سیاسی!

 

*روزه داری با طعم گردوخاک/تعظیم ابتکار در مقابل آلودگی هوا/مردم پلدختر در خانه زندانی شدند

گزارش های رسیده از استان لرستان حاکی از آن است که آلودگی هوا معضل زیست محیطی که تاکنون دولت نتواسته آن را حل کند و ابتکار رئیس سازمان محیط زیست کشور فقط با لبخند و بیان شعارهایی قص

این در حالی است که استاندار لرستان طی مکاتباتی با معاون اول رئیس جمهور، رئیس حفاظت محیط زیست، وزیر کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور درخواست ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پیشگیری از آلودگی هوای این استان کرده است ولی به نظر می رسد تا به حال این امر محقق نشده است.

با ورود ریزگردهای عربی به هوای لرستان ،هوای استان به خصوص شهرستان پلدختر در وضعیت خطرناک قرار گرفت.

این در حالی است که با ورود ریزگردهای عربی به مناطق جنوبی و غربی کشور لرستان یکی از استان های ثابت آلوده پس از استان خوزستان است.

محمد مهدی نصیری از جوانان پلدختر با بیان اینکه نفس کشیدن برای مردم سخت شده اظهار داشت:در ماه مبارک رمضان روزه داران پلدختر مجبور هستند علاوه بر تحمل گرسنگی ،تشنگی وگرما ،آلودگی هوا را هم تحمل کنند.

آلودگی هوا پلدختر

وی بیان کرد:از عصر روز گذشته که این گردوغبار وارد شهرستان شده در خانه زندانی هستیم.

وی تصریح کرد:به دلیل اینکه شدت آلودگی هوا زیاد حتی نمی توانیم برای خنک کردن فضای منزل از کولر آبی استفاده کنیم.

یکی دیگر از شهروندان پلدختر با اشاره به اینکه تا کی مردم پلدختر ،ایلام وخوزستان باید گردوخاک تنفس کنند عنوان کرد:چه طوره کشور ما در زمینه های مختلف با عراق و سوریه همکاری دارد ولی رئیس سازمان محیط زیست نمی تواند این موضوع را با همکاری این کشورها حل کند.

آلودگی هوا پلدختر

علی فرجی آزاد یادآور شد:تا کی اعلام می کنید منشاء گردوغبار خارجی ،چرا واقعا وارد میدان عمل نمی شوید و این ور جو و آن طرف جو می کنید.

یکی دیگر از شهروندان پلدختر با بیان اینکه ابتکار به لحاظ این آلودگی هوا و مشکلاتی که پیش آمده به لرستانی ها بدهکار است گفت:چرا محیط زیست زمانی که سردار نقدی مسئول بسیج مستضعفین اعلام کرد که ۵۰هزار بسیج خوزستانی آماده مقابله با این گردوغبار هستند سکوت کرد.

مهدی بابایی ادامه داد:اگر نمی توانید کاری کنید اجازه بدید ملت کاری برای خودشان انجام دهند این که نمی شود با این وضعیت آب وهوایی ،گردوغبار کشورهای عربی را هم ما تحمل کنیم.

گرد وغبار پلدختر

حسنوند از کارشناسان بهداشت ودرمان با اشاره به آلودگی هوای پلدختر عنوان کرد: افرادی که در معرض خطر هستند ازقبیل کهنسالان،کودکان ،بیماران قلبی و ریوی توصیه می شود در زمان آلودگی هوا از خانه بیرون نروند.

وی با اشاره به استفاده از ماسک های استاندارد توسط مردم برای مقابله با آلودگی هوا بیان کرد: ماسک‌های استاندارد برای استفاده در زمان آلودگی هوا انواع مختلفی دارد که ماسک با نام اختصاری M3 از آن جمله است.

آلودگی هوا پلدختر

رئیس اداره نظارت و پایش اداره کل حفاظت از محیط زیست لرستان در خصوص آلودگی هوای لرستان به خبرنگار بیان روزگفت:با توجه به ورود موجی از ریز گرد از طرف کشور عراق به غرب کشور و به تبع آن به استان لرستان و اکثر شهرستان ها استان در وضعیت بسیار خطرناک و بحران قرار گرفتند.

آلودگی هوای پلدختر

علی سالاروند بیان کرد:میزان ثبت شده بیشترین آلودگی هوا طی ۲۴ساعت گذشته متعلق به شهرستان کوهدشت با ثبت عددی معادل ۲۲ برابر حد مجاز است.

وی تصریح کرد: شهرستان پلدختر دومین منطقه استان که بیشترین آلودگی هوا را با ثبت عددی معادل ۱۸ برابر حد مجاز داشته و مرکز استان( خرم آباد) هم با ثبت عددی معادل  ١٧ برابر حد مجاز در وضعیت بسیار خطرناک قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه این موج برای فردا هم مهمان لرستان خواهد بود یادآور شد: این موج برای فردا هوای استان را با غلظتی پایین تر تحت تاثیر خود قرار می دهد.

آلودگی هوا در پلدختر

وی بیان اینکه از ابتدای امسال تا کنون هوای لرستان ٢١ روزه تحت تاثیر  ریزگردها قرار می گیرد اضافه کرد:استاندارد غلظت ذرات ٢/٥ میکرون ، ٣٥ میکروگرم بر متر مکعب و استاندارد ذرات ١٠ میکرون ، ١٥٠ میکروگرم بر متر مکعب می باشد.

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی استان کرمانشاه در محاصره ریزگردها؛

*غلظت ریزگرد‌ها در کرمانشاه لحظه به لحظه در حال افزایش است

غلظت ریزگرد‌ها در کرمانشاه لحظه به لحظه در حال افزایش است

بر اساس اطلاعیه سازمان هواشناسی استان کرمانشاه هم اکنون توفان غلیظ و گسترده‌ای از گرد و خاک به جو استان نفوذ و هوا را به شدت غبارآلود کرده است.

بر اساس اطلاعیه مذکور این توده گرد و غبار تا اواخر وقت جمعه ۲۸ خرداد در نیمه غربی استان غلظت بیشتری خواهد داشت و انتظار می‌رود دید افقی در نواحی مرزی به کمتر از ۵۰۰ متر برسد.

سازمان هواشناسی غلظت ریزگردها در استان کرمانشاه را ۵ برابر حد استاندارد عنوان و وضعیت نیز بحرانی اعلام شده است.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز در اطلاعیه ای اعلام کرد که غلظت ریزگردها در استان لحظه به لحظه در حال افزایش بوده و غلظت در آستانه رسیدن به ۱۰ برابر استاندارد است.

بر اساس گزارشات هواشناسی، شهرستان مرزی قصرشیرین نیز در محاصره ریزگردها قرار گرفته و دید افقی در این شهرستان  به ۷۰۰ متر کاهش یافته است.

 

آلودگی هوا نفس را بر همدانی ها تنگ کرد+تصاویر

به گزارش های رسیده از همدان چند سالی است که ریزگردهایی از کشورهای عراق و حاشیه خلیج فارس نفس را بر ایرانی ها تنگ کرده است و سبب مشکلات فراوانی شده است.

از اواخر شب گذشته ،۲۷ خرداد ماه از سمت غرب و جنوب غرب شاهد ورود گرد و غبار به استان همدان بودیم ابتدا مناطق جنوبی و در ادامه مناطق غربی استان در وضعیت هشدار قرار گرفتند

در حدود ساعت ۳ بامداد با افزایش غلظت گرد و غبار بیشتر مناطق استان همدان در وضعیت بحرانی قرار گرفت و در حال حاضر شهرهای نهاوند و اسدآباد با بیش از ۴ برایر حد استاندارد آلودگی بیشتری را شاهد هستند و در همدان  غلظت آلودگی ۲ برابر حد استاندارد می باشد.

بنابر اعلام اداره محیط زیست همدان، غلظت ذرات  در ساعت ۱۰ صبح امروز در همدان ۳۸۷، نهاوند ۷۱۱ و اسدآباد ۸۶۲ میکروگرم بر متر مکعب می باشد

 به گفته کارشناسان در شرایطی که  گرد و غبار در هوا باشد عوارضی همچون خارش چشم ، سوزش، آب ریزش و افزایش حساسیت های ناحیه ی چشم و در بینی، حلق و گلو افزایش ترشحات دستگاه تنفسی فوقانی، نمود پیدا می کند و برای افرادیکه دچار بیماری قلبی و آسم هستند مرگ آفرین است..

لازم است بدانید ذرات معلق گرد و غبار بخاطر قدرت جذب بسیار بالای خود در این شرایط سایر آلودگی های محیط را که قدرت جذب چندانی در ریه را ندارند را به خود جذب کرده و وارد ریه می کنند و به نوعی آلودگی را تشدید می کند.

این در حالی است که عوارض این گرد و غبارها را مسئولین می دانند و جزء درسخنرانی ها درطی چند سال گذشته کار مشخصی در این زمینه انجام نداده اند.

 

اهواز با خاک روزه اش را افطار کرد

به گزارش رهیاب،میزان غلظت ذرات معلق کوچکتر از ده میکرون در ساعت ۱۱ صبح ۲۸ خرداد در اهواز ۱۷۹۹ میکروگرم بر مترمکعب است.
 میزان استاندارد غلظت ۱۵۰ میکروگرم بر متر مکعب است.

هواشناسی اعلام کرده است گرد و غبار تا حدود ساعت ۲۲ امشب ادامه دارد و وضعیت هوا تا آخر شب بهتر می‌شود.

 

مسئولین مثل همیشه توصیه کرده اند مردم شهرهای استان و به ویژه بیماران تنفسی و سالمندان و کودکان از رفت و آمد در گرد و غبار جدا خودداری کنند.
علی رغم وعده های دولت تدبیر و امید برای مبارزه با معضل ریزگردها تا امروز خوزستانی ها چیزی جز خاک خوردن ندیده اند.
لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کلاس و کارگاه‌های آموزشی از مطالبات مردم جنگل رشتخوار/تربیت نیروی فنی نیاز منطقه در آینده نزدیک است نخستین سیستم مکانیزه باطله سنگ‌آهن کشور در شرکت سنگان خواف راه‌اندازی شد «بصیرت» مهم‌ترین ویژگی دانشجویان انقلابی است اورژانس بیمارستان ۲۲ بهمن خواف به بهر‌ه‌برداری رسید محوطه تاریخی جیزد در اختیار دانشجویان باستان‌شناسی قرار گیرد ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای آماده سازی پل‌ها و نقاط حادثه‌خیز در جنگل رشتخوار/ شهر جنگل توانایی برند‌ شدن استانی را داراست رزمایش بزرگ اقتدار بسیجیان در رشتخوار برگزار شد+ تصاویر عملکرد خوب مسئولان باعث امیدواری مردم به نظام انقلاب و کشور است/مسئولان باید گره گشای مشکلات باشند اجرای ۱۷۰ ویژه‌برنامه گرامیداشت هفته بسیج در رشتخوار ۲ کارخانه پنبه پاک‌کنی در فرآوری محصول پنبه فعال شدند/ پیش‌بینی برداشت ۸ هزار تن پنبه سفید در رشتخوار رزمایش جهادی فاطمی ۲ روستای دریز رشتخوار+تصاویر دشمن‌شناسی و زمان‌شناسی مهمترین مولفه‌های بصیرت است/ دشمن با ابزار فریب و دروغ به میدان آمده است
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer