بدون نظر
 
کارگران ایرانی باز هم فراموش شدند؛
پدری دولت روحانی برای کارگران چینی!/ داستان ادامه دار فراموشی شعارهای انتخاباتی حسن روحانی
تاریخ انتشار : 01 ژانویه 2016 در 08:41
 
مرصاد نیوز: در حالی که یکی از شعارهای انتخاباتی دولت یازدهم انتقاد از واردات از چین بود، در این دولت میزان واردات از کشور چین به صورت عجیبی بیش تر شده است.

پدری دولت روحانی برای کارگران چینی!/ داستان ادامه دار فراموشی شعارهای انتخاباتی حسن روحانی

به گزارش چهل ماه نیوز؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، داستان غم انگیز واردات از کشورهای دیگر در حالی که همان کالاهای وارداتی در داخل کشور تولید می شود، سال هاست که تن نحیف صنعت ایران را زخم می زند و وحشت بیکاری برای کارگران ایران را بیش تر می کند.

در این میان واردات گسترده از کشور چین موضوعی است که مدت ها مورد انتقاد اقشار مختلف جامعه و به خصوص کارشناسان حوزه اقتصاد قرار گرفته است. این در حالی است که برخی از این کالاها به حدی دارای کیفیت پایینی هستند که بایستی از آن ها به عنوان کالاهای یک بار مصرف یاد کرد.

این موضوع در شرایطی رخ می دهد که همان کالاها با کیفیتی چند برابر بهتر در داخل تولید می شود اما همین واردات گسترده موجب تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی در داخل ایران شده است.

معمولا در هر انتخاباتی کاندیداها از شعارهای خود برای جذب آرای مردم استفاده می کنند تا خود را به کرسی مربوطه برسانند. در سال ۹۲ نیز یکی از شعارهای فعلی برای جلب نظر مردم انتقاد از واردات از چین بود که برای خیلی از مردم به نظر امیدوار کننده می رسید.

فلش بک(۱) انتقاد حسن روحانی از واردات از چین در تبلیغات انتخاباتی

حسن روحانی کاندیدای راه پیدا کرده به ساختمان خیابان پاستور، یکی از شعارهای خود را در دوران تبلیغات انتخاباتی سال ۹۲ به موضوع صنعت و اشتغال زایی اختصاص داده بود.

او در همین دوران انتقادی در خصوص واردات از کشور چین و تاثیر آن بر اشتغالزایی از صنعت مطرح کرد که به نظر برخی ها ناشی از آگاهی مطالبات مردم بود اما دوران فعالیت خود در دولت مسائلی دیگری را رقم زد.

روحانی در آن زمان گفته بود: بله اشتغال ایجاد شد اما برای صنایع چین برای کارگران چینی!

فلش بک(۲) انتقاد معاون روحانی از واردات ایران از چین

نزدیک به ۲ سال بعد از رقابت های انتخاباتی سال ۹۲، جهانگیری معاون روحانی در دولت یازدهم باز هم صحبت های روحانی را به گونه ای دیگر تکرار کرد.

جهانگیری در این خصوص گفته بود: در سال های گذشته ٧٠٠ میلیارد دلار پول مملکت خرج شد و کسی نمی گوید روزی که این پول وارد کشور شد چند نفر شاغل در کشور وجود داشت و روزی که تمام شد چند نفر شاغل داشتیم، آمار می گوید در هر دو دوره تعداد شاغلان ٢٠ میلیون نفر و مساوی بود؛ یعنی خرج این پول سبب اشتغال جوانان چینی و کشورهای دیگر شد.

جدیدترین آمارها: واردات از چین در دولت روحانی چندین برابر شده است

در حالی که یکی از شعارهای شخص حسن روحانی و دیگر دولتمردان او انتقاد از واردات از چین بود، با وجود گذشته بیش از ۲ سال از فعالیت دولت یازدهم مشاهده می شود که روند واردات از چین افزایش داشته است.

انتقاداتی که حسن روحانی ۲ سال پیش از آن به عنوان یکی از روش های جذب آرای مردم استفاده کرد، در دوران فعالیت خود بیش تر از گذشته گریبان خود را گرفته است.

بر اساس آمار ها در ۲ سال فعالیت دولت روحانی ۱۱ میلیارد و ۱۷۴ میلیون دلار کالا و خدمات از کشور چین وارد کشور شده است و این در حالی است که حسن روحانی به ۵ میلیارد و ۵۸ میلیون دلار واردات از کشور چین در طی ۸ سال فعالیت دولت نهم و دهم انتقاد داشت.

 

چنین آمار تکان دهنده از واردات از چین در دولت روحانی نشان دهنده این است که دولت یازدهم بیش از آنکه به فکر عمل کردن به شعارهای انتخاباتی خود و ایجاد اشتغال برای کارگران ایرانی باشد، به فکر پدری برای کارگران چینی و ایجاد اشتغال در کشور است…

انتهای پیام/رض

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :