بدون نظر
 
مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار:
هر روزی که از وحدت عقب بمانیم به ضرر دنیای اسلام است
تاریخ انتشار : 27 دسامبر 2015 در 12:32
 
حجت الاسلام حسن اخوندزاده مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار گفت: مساله اتحاد بین مسلمین یک امر جدی است با این مساله باید این طور برخورد شود هر روزی که از وحدت عقب بمانیم، دنیای اسلام یک روز ضرر کرده و این روز ها روز هایی است که بعضی آن چنان حساس است که در یک عمر اثر می گذارد نباید بگذارید دیر شود .

به گزارش چهل ماه نیوز حجت الاسلام حسن اخوندزاده مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار گفت: دوازدهم ربیع الاول آغاز هفته وحدت نامیده می شود نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به نام (هفته وحدت ) بیش از هر چیز نشان از خردمندی فرزانگی و دور اندیشی امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه الله )دارد .

وی افزود: ایران با درک موقعیت مسلمانان و آگاهی از پیامد های وحدت و انسجام میان آنها هر دو روایت میلاد پیامبر (ص) و صلح و وحدت را به رسمیت شناخت و ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول را هفته وحدت نامید .

وی در توصیف کلمه وحدت افزود: وحدت یک نوع حالت عاطفی است که هیجانات منفی را از درون می زداید و خوش بینی امید و مثبت نگری را توسعه می بخشد.

وی وجود نبی مکرم اسلام (ص ) را بزرگترین مایه وحدت در همه ی ادوار اسلامی دانست و اظهار داشت: وجود نبی مکرم اسلام امروز هم می تواند بزرگترین مایه وحدت جامعه اسلامی باشد چون اعتقاد آحاد مسلمانان به آن وجود اقدس با عاطفه و عشق توام است و لذا ایشان مرکز و محور عواطف و عقاید همه ی مسلمان ها است و همین محوریت یکی از موجبات انس دلهای مسلمین و نزدیکی فرق اسلامی با یکدیگر به حساب می آید .

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رشتخوار در ادامه با اشاره به ابعاد شخصیت پیامبر اکرم (ص)، اظهار داشت: ابعاد شخصیت نبی اکرم را هیچ انسانی قادر نیست به نحو کامل بیان کند و تصویر نزدیک به واقعی از شخصیت آن بزرگوار ارایه نماید آنچه ما از برگزیده پروردگار عالم و سرور پیامبران سراسر تاریخ شناخته و دانسته ایم سایه و شبحی از وجود معنوی و باطنی و حقیقی آن بزرگوار است اما همین مقدار معرفت هم برای مسلمانان کافی است تا اولا حرکت آنها را به سمت کمال تضمین کند و قله ی انسانیت و اوج تکامل بشری را در مقابل چشم آنان قرار بدهد و ثانیا آنها را به وحدت اسلامی و تجمع حول آن محور تشویق کند بنابراین توصیه ی ما به همه ی مسلمانان عالم این است که روی ابعاد شخصیت پیامبر و زندگی و سیره و اخلاق آن حضرت و تعالیمی که از آن بزرگوار ماثور و منصوص است بیشتر توجه شود.

حجت الاسلام آخوندزاده تصریح کرد: مسلمین و روشنفکران اسلامی باید با توجه به شخصیت و تعالیم و محبت پیامبر اکرم(ص) وبا الگو پذیری از ایشان با دید همه گیر نسبت به اسلام سرمایه گزاری کنند از جمله عواملی که می تواند محور این وحدت قرار گیرد و همه ی مسلمین می توانند بر آن اتفاق نظر کنند تبعیت از اهل بیت پیغمبر است اهل بیت پیغمبر را همه ی مسلمین قبول دارند البته شیعه اعتقاد به امامت آنان دارد غیر شیعه آنان را به معنای در اصطلاح شیعی امام نمی داند؟ ولی امامان را  از بزرگان اسلام که می دانند، ازخانواده پیغمبر که می دانند، و مطلع از معارف و احکام اسلامی که می دانند، مسلمین باید در عمل به کلمات ائمه علیهم السلام و اهل بیت پیغمبر اتفاق کلمه کنند این یکی از وسایل وحدت است.

وی با اشاره به اینکه امروز مساله وحدت برای مسلمین یک نیاز قطعی خواهد بود یاد آور شد: امروز دشمن اسلام و مسلمین دو خصوصیت دارد که در طول تاریخ این دو خصوصیت را نداشته است یکی این که به شدت به مال به سیاست به تبلیغات به انواع و اقسام ابزار های اثر گزاری و نفوذ و ضربه زدن مجهز است.

وی در خصوص دشمن اسلام در ادامه خاطرنشان کرد: جبهه استکبار از صهیونیسم تا آمریکا تا کمپانی های نفتی تا قلم به مزدان و روشنفکرانی که برای آنها کار می کنند در سرتاسر جهان مجهزند هیچ وقت جبهه مقابل اسلام این قدر به همه ی ابزار ها مجهز نبوده است. دنیای اسلام در مقابل دشمن اسلام و مسلمین با این دو خصوصیت قرار دارد مجهز بودن بیش از همیشه و حساسیت نسبت به اسلام بیش از همیشه

اخوندزاده با اشاره به اینکه دشمن در چه فکر و اندیشه ای خواهد بود تصریح کرد: بهترین وسیله ای که این دشمن دارد این است که بین مسلمین اختلاف ایجاد کند بخصوص بین آن بخش هایی که می توانند برای مسلمانان الهام بخش باشند فاصله بیندازد شما ببینید امروز در کشور های مختلف اسلامی،چقدر پول از دلارهای نفتی و غیر آن خروج می شود. برای این که کتاب بنویسند و عقاید عجیب و غریب را به شیعه نسبت دهند. زیرک ترین عناصر تبلیغاتی، در تهیه و تنظیم این کتابها، برای ایجاد اختلاف، تلاش می کنند، برای این که آن بخش از جامعه اسلامی را که پرچم اسلام بلند کرده است و قله و اوج ان هم ایران اسلامی است-ونیز بقیه ی جاهایی که به مدد اسلام توانستند به جنگ حوادث زندگی بروند و با قدرت ها پنجه بیندازند – از بقیه ی دنیای اسلام جدا کنند .

وی در خصوص ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی افزود: گاهی دشمن برای ایجاد اختلاف هم در بین شیعه و هم در بین سنی از آدم هایی که غرض و مرض ندارند استفاده می کند در جامعه شیعه حرکتی انجام می گیرد که برای برادر مسلمان غیر شیعه تحریک کننده و حساسیت بر انگیز است عین همین عمل در بین جامعه سنی انجام می گیرد نسبت به کاری که برای شیعه حساسیت بر انگیز و نفرت بر انگیز است .

حجت السلام آخوند زاده در پایان با درخواست از تمام مسلمین خاطرنشان کرد: امروز دشمن واحدی در مقابل ماست علاوه بر این که کتاب واحد سنت واحد پیغمبر واحد قبله واحد کعبه واحد حج واحد عبادت واحد اصول اعتقادی واحد در جامعه ی اسلامی است البته اختلافاتی هم وجود دارد اختلافات علمی ممکن است بین هر دو نفر عالم باشد علاوه بر این ها دشمن واحد در مقابل دنیای اسلام است مساله اتحاد بین مسلمین یک امر جدی است با این مساله باید این طور برخورد شود هر روزی که این قضیه دیر شود دنیای اسلام یک روز خسارت کرده و این روز ها روز هایی است که بعضی آن چنان حساس است که در یک عمر اثر می گذارد نباید بگزارید دیر شود .

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشاورزان رشتخوار ۱۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی دادند ضرورت تقویت گارگاه‌های محلی در رشتخوار/ طرح ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی در خواف و رشتخوار در حال پیگیری است عاشورای حسینی در رشتخوار مداحی که حنجره‌اش وقف امام حسین(ع) است/ سرودن ۷۰۰ نوحه و شعر در وصف عاشورا و محرم عزاداری تاسوعای حسینی ۱۴۰۱ در رشتخوار حقوق بشر غرب، یعنی هر آنجا که منافع آنها تامین شود/ وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بخشی از تلاش رسانه‌ای دشمن است همایش شیرخوارگان حسینی در رشتخوار+ تصاویر تجمع بزرگ دانش آموزی«احلی من العسل» در شهرستان رشتخوار معلم که هر ساله پرچم عزای حسینی را بر قله‌های مرتفع کشور برافراشته می‌کند برگزاری مراسم عزاداری شب چهارم محرم در رشتخوار مراسم سنتی علم بندان در رشتخوار زلزله، جنگل خراسان رضوی را لرزاند
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum