بدون نظر
 
آیت‌الله علم‌الهدی:
هرجا که بازماندگان فتنه ۸۸ روی کار بیایند، آمریکا آنجا روی کار است
تاریخ انتشار : 26 دسامبر 2015 در 09:45
 
امام جمعه مشهد گفت: اگر در طول هشت ماه فتنه رخ داد باز هم ندانستید، شعارهای جمهوری ایرانی، نه غزه نه لبنان و آتش زدن عزاخانه امام حسین آیا نتوانست برای ما ثابت کند که دست دشمن در این جریان وجود دارد.

هرجا که بازماندگان فتنه 88 روی کار بیایند، آمریکا آنجا روی کار است

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از صبح توس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد مقدس ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: در مقام تبیین معنای اطعام به یک واقعیت دیگری دست می‌یابیم لذا این ویژگی انسان الگویی قرآن مورد توجه باید قرار بگیرد.

امام جمعه مشهد افزود: اینطور نیست که انسان الگویی قرآن تنها به کمال برسد و در برابر ناتوانی دیگران و از راه ماندگی سایرین مسئولیت نداشته باید لذا به همان طوری که به عنوان انسان زندگی می‌کنیم اگر از نظر اقتصادی آسیب و خلاء در زندگی انسانی دیگر باشد ما مسئول هستیم و نمی‌شود با شکم سیر شب خوابید در حالی که دیگران گرسنه هستند.

وی بیان کرد: انسان راه یافته در مسیر کمالی که راه را برای تکامل خود باز کرده است از نظر جنبه‌های مختلف شخصیت کاملی دارد و در برابر انسان‌ها مسئولیت دارد، خداوند در آیات قرآن که ابعاد الگویی قرآنی را در قالب انسان‌زیستی مطرح می‌کند می‌فرماید ابرار در برابر اجرای مسئولیت و خلاء زندگی و انسان‌های عاجز و مسکین مسئول است و اطعام طعام می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: در ایام پر فضیلت میلاد خاتم انبیاء حضرت محمد(ص) و امام صادق (ع) به سر می‌بریم که ایام شادی و سرور اهل بیت و شیعیان در این شب‌هاست.

وی تصریح کرد: در مقابل جهان استکباری که درصدد براندازی اسلام و عبودیت است آیا نباید باید وحدت داشته باشیم؟ حفظ اصول و مرزهای اعتقادی محفوظ است اما در مقابل استکبار نباید ساکت ماند چرا که می‌خواهند اساس اسلام و مکتب پیامبر را نابود کنند و امروز به اسم اسلام می‌خواهند اسلام را نابود کنند.

وی تاکید کرد: یک عفریت نجس به نام داعش و القاعده می‌سازند که اسلام را نابود کنند و آنها می‌خواهند مسلمانان دست به دست هم ندهند و به روی هم اسلحه بکشند لذا این وحدت یک ضرورت قطعی است.

امام جمعه مشهد یادآور شد: امام علی (ع) با دست نازنینش حضرت زهرا(س) را به خاک سپرد و در صف نمازی قرار گرفت که و همان‌هایی که حضرت زهرا (س) به شهادت رساندند در آنجا حضور داشتند، لذا اگر قرار است تا جایی که مولا پیش رفت ما باید بیش از آن تلاش کنیم.

وی تبیین کرد: دشمنان هم اکنون با سلاح چند قرن اختلاف افکنی بین مسلمانان به میدان آمده‌‌اند، به عنوان مثال فردا پنجم دی ماه سالروز حکم تاریخی امام راحل به سپاه پاسداران برای امنیت پرواز بوده است و نهاد مقدس حفاظت پرواز و امنیت هوایی به وسیله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تشکیل شد و تا به امروز ۱۴۰ نمونه تهاجم به امنیت هوایی رخ داده است که ۲۷ عدد آن درگیری روی آسمان درون هواپیما بوده و همه خنثی شده است و غیور مردان سپاه پاسداران انقلاب از جان و ناموس مسافران حفاظت کردند.

علم‌الهدی تاکید کرد: از سال ۸۰ تا به امروز قریب ۱۵ سال است در نشست‌های امنیتی بین‌المللی همین دشمنان قسم خورده ما که در همه عرصه‌های بین‌المللی سعی در سرکوبی ما دارند در این نشست، نهاد مقدس امنیت هوایی ایران به عنوان نهاد امنیتی و ممتاز شماره یک در جهان عنوان شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: لذا وقتی یک نهاد مقدس به عنوان محور نظام به ستون ولایت مردانه ایستاده است از نظر آمریکا و جریان استکبار منفورترین جریان است لذا هرچه قدر در عظمت بخشی اسلام نقش دارد را آنها می‌ خواهند با آن دشمن کنند.

وی خاطر نشان کرد: امروز در کشور این معیار برای ما کاملا مشخص است، امروز در جامعه ایرانی محبوب‌ترین عناصر از نظر استکبار فتنه‌گرهای سال ۸۸ و جریان‌های هم سو با آنها هستند، وزیر خارجه آن روز آمریکا صریحا اعلام کرد که در فتنه ۸۸ با همه قدرتمان به کسانی که آن فتنه را سر کار آوردند، کمک کردیم لذا این جریان دقیقا وابسته به دشمن است، واقعا اگر کسی می‌رفت و با آمریکا می‌ساخت و مزدور آمریکا می‌شد شرافت داشت به این کسانی که ندانسته به آمریکا کمک کردند.

وی اذعان کرد: اینها می‌گویند نفهمیدیم، اگر در طول هشت ماه فتنه رخ داد باز هم ندانستید، شعارهای جمهوری ایرانی، نه غزه نه لبنان و آتش زدن عزاخانه امام حسین آیا نتوانست برای ما ثابت کند که دست دشمن در این جریان وجود دارد.

امام جمعه مشهد افزود: اگر باز هم می‌گویند باید گفت شما اگر اینقدر نفهم هستید چطور متوجه نشدید بچه‌های خردسال هم به اهمیت این موضوع پی می‌برند و چطور ادعای مسئولیت سرنوشت مردم را می‌کنید و اگر فهمیدید و تا آخر بیانیه دادید، دشمنان امام حسین(ع) را خدا جو نام دادید پس دستتان با دشمن است.

وی در پایان تاکید کرد: امروز رهبری خطر نفوذ را به عنوان خطر قطعی مطرح کردند و برای مردم به طور شفاف مشخص است که بازماندگان فتنه ۸۸ و عوامل وابسته به آنها امروز از یک فرمانداری، شهرداری ناحیه و مسئولیت کوچک تا وزارت و نمایندگی هر جا بر روی کار بیایند در این مملکت آنجا آمریکا بر روی کار است.
انتهای پیام/رض

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار