بدون نظر
 
آقایان! دم خروس را باور کنیم یا...
نامه کری به ظریف «یک ریال» هم ارزش ندارد/ منافع ملت ایران بازیچه دست سیاستمداران آمریکایی؟!
تاریخ انتشار : 22 دسامبر 2015 در 16:56
 
با توجه به اقدامات اخیر سیاستمداران حیله‌گر و مکّار آمریکایی علیه ملت ایران و موضع منفعلانه دستگاه دیپلماسی و حتی سایر ذی‌نفوذان در حوزه سیاست خارجه کشورمان، به نظر می‌رسد مقامات آمریکایی منافع ایرانیان را به مثابه بازیچه دست خود تصور کرده‌اند.

نامه کری به ظریف «یک ریال» هم ارزش ندارد/ منافع ملت ایران بازیچه دست سیاستمداران آمریکایی؟!

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از صبح توس، در پی بازتاب گسترده اقدام اخیر کنگره آمریکا مبنی بر اعمال محدودیت‌های ویزایی برای مسافران ایران در قالب لایحه بودجه ۲۰۱۶ ایالات متحده و سپس امضای باراک اوباما پای لایحه و قانونی‌شدن تصمیمات کنگره، نه‌تنها مردم ایران در نقاط مختلف دنیا بلکه حتی جوامع بین‌المللی نسبت به این قانون ظالمانه و تبعیض‌آمیز اعتراض کردند و چنین قانونی را علاوه بر غیرمنصفانه بودنش، نقض صریح برنامه جامع اقدام مشترک هسته‌ای بین ایران و پنج+یک موسوم به «برجام» دانستند.
پیگیری‌های وزارت امور خارجه کشورمان نیز در نهایت واکنش جان کری را به همراه داشت. وزیر خارجه دولت اوباما در نامه‌ای به ظریف مدعی شد دولت متبوعش می‌تواند در بخش‌هایی قانون اعمال محدودیت ویزایی برای مسافران ایران را با تغییراتی همراه کند تا نسبت به مراودات تجاری و اقتصادی ایران خللی ایجاد نشود و برجام نیز مورد نقض قرار نگیرد.

*دم خروس را باور کنیم یا…
جان کری در حالی به ظریف نامه می‌نویسد و اطمینان خاطر(!) می‌دهد که قانون صریح موجود علیه ملت ایران با دخالت اوباما و دولت آمریکا لطمه‌ای به توافق هسته‌ای نخواهد زد که این قانون امضای شخص رییس‌جمهور ایالات متحده یعنی باراک اوباما را پای خود دارد و این رفتار دوگانه و متناقض سیاستمداران آمریکایی مهر تأیید چندباره‌ای بر غیرقابل اعتمادبودن و عهدشکنی آنهاست. چطور می‌توان باور کرد که شخص اول دولت آمریکا با علم بر متن کامل لایحه بودجه کشورش -به‌ویژه نقاط حساس و همراه با هزینه‌های بین‌المللی- آن را امضا و تبدیل به قانون کند و بعد بخواهد خودش قانون مورد تأییدش را زیرسوال ببرد؟!
قدر مسلم اینکه در چنین شرایطی نامه کری به وزیر امور خارجه کشورمان حتی یک ریال هم ارزش ندارد و نمی‌تواند هم داشته باشد چرا که آمریکایی‌ها باردیگر درصدد تحمیل دروغ‌های فاحش خود به دستگاه دیپلماسی کشورمان هستند تا از این طریق بتوانند جو داخلی کشور را آرام کنند و در فضای بین‌الملل چهره‌ای مصلحانه و صلح‌جو از خود به نمایش بگذارند.

*منافع ملت ایران بازیچه دست آمریکایی‌ها
با توجه به اقدامات اخیر سیاستمداران حیله‌گر و مکّار آمریکایی علیه ملت ایران و موضع منفعلانه دستگاه دیپلماسی و حتی سایر ذی‌نفوذان در حوزه سیاست خارجه کشورمان، به نظر می‌رسد مقامات آمریکایی منافع ایرانیان را به مثابه بازیچه دست خود تصور کرده‌اند که هر رفتاری را می‌توانند در قبال آن صورت دهند. به هر روی در موضوع پرونده اعمال محدودیت‌های ویرانگر علیه عرصه توریست‌پذیری و اقتصاد بین‌المللی کشورمان، ای کاش برخی مسئولان(چه در قوه مجریه و چه مقننه) کلاه خود را از مدت‌ها قبل بالاتر می‌گذاشتند و آن‌قدر منتظر نمی‌نشستند تا مصوبه کنگره تنها با اعتراض و انتقاد سازمان‌های مدنی و سفرای کشورهای اروپایی پیش برود و در نهایت رییس دولت عهدشکن آمریکا آن را به راحتی آب خوردن مورد تأیید قرار دهد و تبدیل به قانون کند.

*ضرورت توقف برجام تا حصول نتیجه
بر طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی و فراتر از آن نامه تعیین‌کننده رهبری معظم انقلاب، اکنون که برنامه جامع اقدام مشترک هسته‌ای از سوی اصلی‌ترین کشور حاضر در مذاکرات مورد نقض مسلم قرار گرفته، بدیهی است که توقف برجام تا حصول نتیجه رسیدگی به وضعیت موجود، ضروری به نظر می‌رسد. لذا ملت ایران از مسئولان خود انتظار دارند در این زمینه ضمن اتخاذ تدابیر لازم، نسبت به هرگونه زیاده‌خواهی استکبار جهانی واکنش جدی نشان دهند و راه را برای تحمیل سایر خواسته‌های غیرمنطقی و ظالمانه مستکبران در آینده نزدیک بربندند، و حتی یک قدم هم از پیگیری منافع و حقوق حقه ملت ایران کوتاه نیایند.

انتهای پیام/رض

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار