بدون نظر
 
کوثری در گفت‌وگو با دانا:
ملت ایران را مسخره کرده اند/ از یک طرف اوباما قانون محدودیت سفر به ایران را امضا می‌کند و از طرف دیگر جان کری می‌گوید نگران نباشید/مجلس بیانیه می دهد
تاریخ انتشار : 22 دسامبر 2015 در 11:19
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: باید مسئولین وزارت خارجه پاسخگو باشند که مقامات آمریکایی بر چه اساسی این اقدام را انجام داده اند و خود آنها نیز بر اساس کدام سند ادعا می کنند که برجام نقض نشده است.

ملت ایران را مسخره کرده اند/ از یک طرف اوباما قانون محدودیت سفر به ایران را امضا می‌کند و از طرف دیگر جان کری می‌گوید نگران نباشید/مجلس  بیانیه می دهد

به گزارش چهل ماه نیوز اسماعیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص تصویب قانون محدودیت سفر به ایران در کنگره آمریکا و امضای آن توسط اوباما اظهار داشت: همه افراد و کارشناسان معتقدند که این قانون از آنجایی که مانع از رفت و آمد های اقتصادی، فرهنگی و … می شود، در حقیقت نقض برجام است.

 

وی در ادامه گفت: اینکه آقای عراقچی یا ظریف ادعا می کنند نامه ای از سوی کری نوشته شده و قول داده شده است که برجام نقض نشود، مشخص نیست بر چه اساسی مطرح می شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: از یک طرف قانون را مصوب می کنند و خود اوباما پای آن را امضا می زند و از طرف دیگر جان کری نامه نوشته و اعلام می کند که شما نگران نباشید؛ این اقدام آنها یعنی ملت ایران را مسخره کرده اند.

 

کوثری با بیان اینکه آمریکا و مقامات آمریکایی با این روند خودشان را مسخره کرده‌اند خاطرنشان کرد: آنها گمان می کنند مردم متوجه نیستند و یا نمی دانند که آمریکا چگونه در حال نقض برجام به صورت زیرکانه است.

 

وی افزود: جای تأسف است که آقای ظریف و عراقچی اظهاراتی داشته و با طرح نامه جان کری این اقدام را توجیه می کنند؛ اگر این قانون نقض برجام نبوده است، دیگر چرا نامه نوشته اند؟ و اگر نقض برجام است چرا اوباما آن را تأیید کرده است؟

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس یادآور شد: باید مسئولین وزارت خارجه پاسخگو باشند که مقامات آمریکایی بر چه اساسی این اقدام را انجام داده اند و خود آنها نیز بر اساس کدام سند ادعا می کنند که برجام نقض نشده است.

 

کوثری ادامه داد: در جلسه روز گذشته مجلس اگرچه آقای قشقاوی برای پاسخگویی به مسائل دیگری آمده بودند اما در این باره هم نمایندگان از وی سوال کردند؛ اما پیگیری این موضوع از سوی نمایندگان در کمیسیون امنیت ملی ادامه داشته و قطعاً از مسئولین وزارت خارجه دعوت می‌شود تا به مجلس آمده و در این خصوص توضیحات لازم را بدهند.

 

وی در ادامه افزود: تصمیم کمیسیون امنیت ملی هم بر این است که بیانیه ای در این خصوص صادر شده و برخوردهای دوگانه ای که از سوی آمریکا در قبال ایران انجام می شود محکوم شده و به دستگاه دیپلماسی گوشزد شود.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: این گونه مسائل باید به صورت قاطعانه از سوی دستگاه دیپلماسی پیگیری شود و جلوی اجرای تعهدات ایرات بایستی گرفته شود و اقدامی صورت نگیرد تا زمانی که این مسئله و مسائلی از این دست تعیین تکلیف شوند.

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اعتراض برخی از کشورها در خصوص این قانون آمریکا اظهار داشت: آش اینقدر شور است و مصوبه کنگره آمریکا آنقدر بی معناست که صدای رفقای آمریکا و شریک آنها هم در آمده و آنها هم نسبت به ان موضوع اعتراض دارند؛ به هر حال ما منتظر پاسخ محکم دستگاه دیپلماسی به این مصوبه هستیم.

انتهای پیام/ط

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با هر بهانه‌ای به دنبال بازی با افکار و ایجاد آشوب در کشور است/امروز بصیرت تنها راه خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان است ۸ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد کم‌توجهی‌ پایان درخشش طلای سرخ در قطب تولید زعفران دنیا را به دنبال دارد/ زعفران خراسان در یک قدمی نابودی مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است