بدون نظر
 
مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی خبر داد:
راه اندازی نظام هدایت تحصیلی در سال آینده
تاریخ انتشار : 11 ژانویه 2016 در 07:57
 

مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی گفت: متاسفانه در بحث توازن رشته ها دچار مشکل هستیم و بیشتر گرایش دانش اموزی در سطح استان به سمت و سوی رشته تجربی بوده به طوری که 48/5 درصد از رشته های تحصیلی به این رشته تعلق گرفته است.

به گزارش چهل ماه نیوز، مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی سید مجید حسینی با بیان اینکه هیچ جامعه ای از سطح مدارس خودش بالاتر نمی رود اظهار داشت: اگر مدارس در کشور توجه شود مطمئنا شاهد جامعه سربلند در هر زمینه خواهیم بود چرا که هر چه امروز هستیم نتیجه دیروز مدرسه ما و هرچه فردا خواهیم بود تائثیری است که امروز مدرسه ما خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۳۲ هزار کارگروه مشارکتی در سطح کشور تشکیل شده است  شهرستان رشتخوار سهم خوبی در ان داشته تصریح کرد: یکی ویژگی شهرستان رشتخوار این است که در زمینه این مشارکت ها در آموزش و پرورش گام های موئثری برداشته که مطمئا نتیجه ان را بزودی در این شهرستان شاهد خواهیم بود.

حسینی در ادامه به بحث توسعه متوازن در رشته ها و راه اندازی نظام هدایت تحصیلی در سال اینده اشاره نمود و یاداور شد: متاسفانه در بحث توازن رشته ها دچار مشکل هستیم و بیشتر گرایش دانش اموزی در سطح استان به سمت و سوی رشته تجربی بوده به طوری که ۴۸/۵ درصد از رشته های تحصیلی به این رشته تعلق گرفته است، در صورتی است که به رشته های فنی و علوم انسانی و ریاضی کمتر توجه می شود که باید با برنامه ریزی و هدایت تحصیلی دانش اموزان را به این رشته ها پرکاربرد بیشتر علاقمند کنیم.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در ازمون اخیر اموزش و پروش حدود ۱۰ نفر نیروی کیفی به شهرستان رشتخوار تعلق گرفت که به زودی اسامی انها اعلام خواهد شد.

وی در ادامه یاداور شد: در اولین دوره پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان سهمیه رشتخوار ۷۱ نفر بوده و همچنین حدود ۳۵ نفر از معلمان حق التدریسی این شهرستان که از سال ۹۱ در اموزش و پرورش مشغول همکاری بودند با استخدام اموزش و پرورش در امدند.

سید مجید حسینی به طرح خرید اموزشی اشاره نمود و خاطر نشان کرد: این شهرستان در سال گذشته طرح خرید خدمات اموزش نداشته که امسال با توجه به نیاز این شهرستان در این زمینه به هر تعداد، هزینه کامل ان از سوی دولت پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون  ۲۴ هزار دانش اموز در سطح استان تحت پوشش این طرح هستند یاداور شد : در طرح خرید اموزشی با توجه به دانش اموزان محروم در سطح شهرستان ها افراد دارای مدارک عالیه از سوی اموزش و پرورش شهرستان شناسایی و برای اموزش دانش اموزان محروم از تحصیل به روستا های محروم فرستاده می شوند.

وی از ممنوعیت ادامه تحصیل معلمان در مقاطع بالاتر خبر داد و افزود: طبق قانون خدمات کشوری که تنها یک رده ادامه تحصیل برای کارمندان در مقاطع بالاتر در حکم معمول می شود این محدودیت برای آموزش وپرورش برداشته شده و معلمان به هر میزانی که بخواهند می توانند ادامه تحصیل دهند.

مدیر کل اموزش و پرورش خراسان رضوی همچنین از تخصیص ردیف بودجه در سال ۹۵ به مطالبات و معوقات بازنشستگان خبر داد و عنوان نمود: با تصویب این طرح هزینه ۵۰۰ میلیارد تومانی به بحث بازنشستگان، تعلق خواهد گرفت.

وی همچنین به هزینه ۴۰ هزار میلیارد تومانی تجهیز هنرستان ها و کمک به شبانه روزی در طی چند هفته اخیر اشاره نمود و عنوان داشت: این مقدار هزینه به زودی به هنرستان ها و مدارس شبانه روزی در سرتاسر کشور تعلق خواهد گرفت و سهمیه شهرستان رشتخوار به هیچ عنوان ضایع نخواهد شد.

سید مجید حسینی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به پیگیرهای انجام شده در خصوص شهر پرجمعیت( جنگل ) رشتخوار و و نیاز این منطقه به صدور مجوز اموزش و پرورش در این شهر اقدامات لازم صورت خواهد پذیرفت.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لایه روبی و احیای ۱۵ قنات در رشتخوار/ فعالیت نهاد پیشرفت و آبادانی رشتخوار در ۴ حوزه ادامه دارد دستاورد‌های نظام و انقلاب باید برای مردم بازگو شود/ تمام دنیا امروز درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی است پایان مرمت آب انبار تاریخی اکبرآباد در رشتخوار کشاورزان رشتخوار ۱۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی دادند ضرورت تقویت گارگاه‌های محلی در رشتخوار/ طرح ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی در خواف و رشتخوار در حال پیگیری است عاشورای حسینی در رشتخوار مداحی که حنجره‌اش وقف امام حسین(ع) است/ سرودن ۷۰۰ نوحه و شعر در وصف عاشورا و محرم عزاداری تاسوعای حسینی ۱۴۰۱ در رشتخوار حقوق بشر غرب، یعنی هر آنجا که منافع آنها تامین شود/ وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بخشی از تلاش رسانه‌ای دشمن است همایش شیرخوارگان حسینی در رشتخوار+ تصاویر تجمع بزرگ دانش آموزی«احلی من العسل» در شهرستان رشتخوار معلم که هر ساله پرچم عزای حسینی را بر قله‌های مرتفع کشور برافراشته می‌کند
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum