بدون نظر
 
نصب پرچم داعش در کرمانشاه؛
دروغ پردازی با طعم فوتوشاپ در شبکه های اجتماعی/ بررسی تصویر نصب پرچم داعش در کرمانشاه + جزئیات
تاریخ انتشار : 22 دسامبر 2015 در 11:16
 
مرصاد نیوز: در روزهای اخیر تصویری در شبکه های اجتماعی منتشر شد که در آن مدعی نصب پرچم داعش در کرمانشاه شده است.

دروغ پردازی با طعم فوتوشاپ در شبکه های اجتماعی/ بررسی تصویر نصب پرچم داعش در کرمانشاه + جزئیات

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از مرصاد، در روزهای گذشته مطالبی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که قبل از آنکه نشان دهنده عمدی بودن موضوع باشد، بیانگر ناآگاهی منتشر کنندگان آن است.

تصویری که اخیرا با توضیح “نصب پرچم داعش در کرمانشاه” در برخی از گروه های تلگرامی توسط برخی از اشخاص منتشر شده است، تصویری فوتوشاپ شده و جعلی است که مربوط به خودکشی یک دختر جوان در سال ۹۳ است.

اولین بار این تصاویر خرداد ماه سال ۹۳ در یکی از خبرگزاری ها منتشر شد و بار دیگر در اسفند ماه همان سال در رسانه های کشور بار دیگر منتشر شد.

این بار نیز این تصاویر البته با چاشنی جعل و دروغ پردازی در فضای مجازی با هدف انتشار یک خبر جعلی منتشر شده است.

با این وجود هویت منتشر کنندگان این تصاویر در شبکه های اجتماعی به راحتی قابل شناسایی است و البته می تواند موجب پیگیری های قانونی توسط نهاد های نظارتی نیز بشود.

این اولین باری نیست که شبکه های اجتماعی اسیر انتشار اخبار دروغین شده است و تاکنون موارد متعددی با هدف تشویش اذهان عمومی منتشر شده که نهادهای نظارتی نیز قاطعانه با منتشر کنندگان برخورد داشته اند.

کارشناسان همواره تاکید کرده اند که کاربران شبکه های اجتماعی قبل از انتشار تصاویر از صحت آن اطمینان حاصل کنند تا از عواقب بعدی آن جلوگیری شود.

انتهای پیام/رض

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار