بدون نظر
 
معاون وزیرکار و رفاه اجتماعی خبر داد
اعطای کارت اعتباری رفاه ایرانیان به ۱٫۷ میلیون بازنشسته
تاریخ انتشار : 03 ژانویه 2016 در 08:45
 
معاون رفاهی وزارت کار و رفاه اجتماعی از ثبت‌نام هشت هزار بازنشسته البرزی در طرح کارت اعتباری رفاه ایرانیان خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از ایسنا،  احمد میدری درنشست مطبوعاتی روز شنبه که در اداره کل کار استان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۹ هزار بازنشسته دراستان البرز وجود داردکه ۸۰۰۰ نفر آنان درطرح کارت اعتباری رفاه ایرانیان ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: این طرح با هدف دسترسی گروه‌های متوسط و کم درآمد جامعه به وام‌های کم بهره بانکی برای اولین بار دراستان البرز اجرایی شده است و اگر اجرای این طرح دراستان البرز به مشکلی برنخورد به سرعت دراستان‌های دیگر کشور نیز اجرایی می‌شود.

میدری ابراز کرد: اجرای این طرح تاثیر مثبتی بر افزایش تقاضا برای خریدکالا از سوی مردم و خروج بازار از حالت رکود خواهد داشت.

وی گفت: مشابه این طرح درکشور ترکیه اجرایی شده و بازخوردهای بسیار مناسبی داشته است و امید است درکشور نیز نتایج مثبتی به دنبال داشته باشد.

این مسئول توضیح داد: بازنشستگانی که قصد ثبت نام دراین طرح را دارند باید کد ملی خود را به سامانه ۱۰۰۰۱۴۲۲پیامک کنند.

وی ادامه داد: متقاضیان باید توجه داشته باشنداگر اطلاعاتی جز کد ملی را در پیام ارسال کنند ثبت نام آنها با موفقیت انجام نخواهد شد.

وی اظهار کرد: ۱۰ روز پس ازآن که فرایند ثبت نام متقاضیان انجام شد پیامکی به آنا ارسال می‌شود که پس از دریافت آن بازنشسته می‌تواند به یکی از شعب بانک رفاه استان مراجعه و کارت اعتباری خود را دریافت کند. این کارت سه برابر حقوق فرد بازنشسته شارژمی‌شود و امکان خرید کالا را در فروشگاه‌های رفاه و اتکا فراهم می‌کند.

وی توضیح داد: پس از خرید، در ۱۲ قسط مبلغ اصلی کالاهای خریداری شده به اضافه ۱۲ درصد سود بانکی از حقوق بازنشستگانی که دراین طرح شرکت کرده‌اند،کم می‌شود.

معاون رفاهی وزارت کار افزود: کالاهایی که افراد می‌توانند از این فروشگاه‌ها خریداری کنند اغلب ایرانی است ولی دربرخی فروشگاهها نیزامکان خرید کالاهای خارجی فراهم شده است.

میدری در پایان گفت: این طرح اگر درکل کشور اجرایی شود چهار میلیون خانوار درقالب یک میلیون و ۷۰۰هزار بازنشسته را تحت پوشش قرار می‌دهد.

انتهای پیام/ن

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار