بدون نظر
 
فرمانده سپاه امام رضا(ع) تأکید کرد؛
گرایش «مجری نظام» به «مصالحه با آمریکا» راه نفوذ را باز می‌کند/ شکاف در بخش‌های حاکمیتی سبب نفوذ دشمن می‌شود
تاریخ انتشار : 24 نوامبر 2015 در 16:37
 
فرمانده سپاه امام رضا (ع) با اظهار تأسف از این‌که مجری نظام برخلاف متولی نظام اسلامی روش تعیین می‌کند، گفت: کسی که باید مجری باشد بیان می‌کند که «باید با آمریکا مصالحه کرد»، چنین اظهاری موجب گسست شده و راه نفوذ دشمن را باز می‌کند.
سردار نظری

 

به گزارش صبح توس، سردار نظری، فرمانده سپاه امام رضا(ع)، در مراسم بزرگداشت سالروز تأسیس بسیج طلاب که در دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد، گفت: تقابل ما با دنیای استکبار جدی و گسترده است.

وی با تأکید به مقابله با دشمن در همه عرصه‌ها، اظهار کرد: در همه عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و علمی باید با دشمن مقابله کنیم و غفلت در هرکدام از آن‌ها بر عرصه‌های دیگر نیز تأثیر می‌گذارد.

ضرورت تشکیل جبهه فرهنگی

سردار نظری با اشاره به‌ضرورت تشکیل جبهه فرهنگی، بیان داشت: در جنگ نرم پیچیدگی مطالب زیاد است که مدیریت آن سخت است بنابراین اولین بحثی که باید به آن توجه شود تشکیل جبهه فرهنگی است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  عدم اتحاد در جنگ نرم را از ضعف‌ها در این عرصه دانست و خاطرنشان کرد: در جنگ سخت همه در یک موضوع و یک خط قرارگرفته و استحکام می‌یابند اما در جنگ نرم علیرغم تأکید رهبر به‌صورت متفرق عمل می‌کنند که از اشکالات ما است که باوجود داشتن ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خوب در جنگ نرم توفیقات کمتری داریم.

باید بین سپاه و حوزه علمیه تقسیم‌کار صورت گیرد

وی با اشاره به نیاز جدی و اساسی به حضور علما در بسیج، تصریح کرد: باید بین سپاه و حوزه علمیه تقسیم‌کار جدی صورت گیرد و به‌عنوان دو کانون فعال، سپاه نقش زمینه‌سازی و  حوزه نقش هدایت‌گری در بسیج را ایفا کنند.

نظری بابیان این‌که برای حضور در بسیج نیازی به دعوت نیست، گفت: همان‌گونه که در مساجد و مراسم‌های مذهبی انسان‌ها برای بهره‌گیری و انجام‌وظیفه مراجعه می‌کنند در بسیج نیز باید چنین باشد.

سازمان‌دهی ۲۱ قشر بسیج

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  به سازمان‌دهی ۲۱ قشر در بسیج اشاره و بیان داشت: این قشرها دارای سه فلسفه وجودی هستند که عبارت است از این‌که هر قشری برای خودسازی و آمادگی در بسیج با توجه به مشخصاتی که دارد برنامه‌ریزی کند، افراد بسیجی هر قشر بعد از خودسازی درونی ازنظر مباحث دینی ، اعتقادی و بصیرتی به تبیین مسائل برای افراد غیر بسیجی خود اقدام کنند و بعد از خودسازی درونی و قشر سازی به سراغ جامعه بروند.

وی خطاب به طلاب بسیجی، گفت: شما با حضور خود در بسیج خودسازی و قشر سازی را انجام داده و باید به‌سرعت به سمت جامعه سازی و دگرسازی بروید.

نظری در ادامه با اشاره به نفوذ، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب مسئله نفوذ را در عرصه‌های مختلف جدی دانسته اما در دو عرصه فرهنگی و سیاسی آن را برجسته کرده است.

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  استحکام ضعیف، شکاف و گسستگی را از راه‌های نفوذ بیان و تصریح کرد: درصورتی‌که تراکم و استحکام لازم در کشور وجود نداشته باشد و نیز در بخش‌های مختلف شکاف ایجاد شود، موجب نفوذ خواهد شد.

وی، گسترش دین و مسائل اعتقادی را موجب قوام جامعه دانست و خاطرنشان کرد: استحکام فردی بر اساس مسائل دینی باعث قوام جامعه می‌شود که مردم با استفاده از اعتقاد خود بر دین، در برابر نفوذ دشمن با ایثار ایستادند.

اظهارات خلاف دین برخی مسئولان فرهنگی نشان از تقابل اساسی با نظام است

نظری با اظهار تأسف از اظهارات برخی از مسئولین فرهنگی که متضاد با مبانی دینی است ، گفت: اگر این حرف‌ها عامدانه است یک تقابل اساسی است و گروهی و جناحی نیست چراکه در قرآن آمده است که با دشمن به‌شدت برخورد کنید و حال مگر می‌شود با دشمن برخورد نکرد.

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  به تأثیر دین در اجتماع اشاره و اظهار کرد: اگر دین ضعیف شود راه نفوذ در مردم و اجتماع بازشده و جبهه کفر و آمریکا در زندگی و کشور نفوذ می‌کند.

شکاف در لایه‌های حاکمیت باعث سهولت نفوذ فیزیکی دشمن به کشور

وی، شکاف در بخش‌های حاکمیتی را سبب نفوذ دشمن دانست و تصریح کرد: در حوزه فیزیکی دشمن زمانی می‌تواند نفوذ کند که در بخش‌های حاکمیتی شکاف ایجاد شود و این شکاف نیز به خاطر این است که به‌جای حرکت پشت سر  امام و ولایت خود را در عرض ایشان قرار دهیم.

نظری در ادامه به تعریف و کارکرد اسلام ناب، انقلاب اسلامی و نظام اسلامی اشاره و بیان داشت: اسلام ناب جایی است که قرآن، دین ، شریعت و مبانی اعتقادی است، مصادیق و تعیین روش‌ها کار انقلاب اسلامی است و نظام اسلامی نیز مجری است.

تجلی انقلاب اسلامی در ولایت و امامت

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  به رسالت حوزه در خصوص تبیین اسلام ناب اشاره و خاطرنشان کرد: وظیفه حوزه علمیه است که اسلام ناب را به‌عنوان یک حقیقت جاری تبیین کند که در صورت این‌که بر اصول و مبانی اسلام ناب تأکید و تبیین نداشته باشد، نتیجه کار سست می‌شود.

وی بابیان این‌که انقلاب اسلامی در ولایت و امامت تجلی می‌یابد، اظهار کرد: امامت و ولایت مصداق استکبار را آمریکا می‌داند بنابراین با توجه به این‌که اسلام ناب به استکبارستیزی و دفاع از مظلوم تأکید دارد ما نیز باید در برابر آمریکا در سوریه بایستیم و حق مردم مظلوم در سوریه و یمن را بگیریم.

گرایش «مجری نظام» به «مصالحه با آمریکا» راه نفوذ را باز می‌کند

نظری با اظهار تأسف از این‌که مجری نظام برخلاف متولی نظام اسلامی روش تعیین می‌کند، گفت: کسی که باید مجری باشد بیان می‌کند که «باید با آمریکا مصالحه کرد»، چنین اظهاری موجب گسست شده و راه نفوذ دشمن را باز می‌کند.

فرمانده سپاه امام رضا(ع)  بابیان این‌که دین از سیاست جدا نیست، اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی آینده باید مظهر دیانت و مطابق روحیه دین‌داری و شاخص‌های ولایت باشد که اگر در طول ولایت حرکت کنیم گسست ایجاد نمی‌شود و دشمن نمی‌تواند نفوذ پیدا کند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با هر بهانه‌ای به دنبال بازی با افکار و ایجاد آشوب در کشور است/امروز بصیرت تنها راه خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان است ۸ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد کم‌توجهی‌ پایان درخشش طلای سرخ در قطب تولید زعفران دنیا را به دنبال دارد/ زعفران خراسان در یک قدمی نابودی مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است