بدون نظر
 
مدیر کل ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور:
وضعیت مناسبی در حوزه ثبت اختراع کشور نداریم
تاریخ انتشار : 08 دسامبر 2015 در 17:51
 
مدیر کل ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور گفت: وضعیت مناسبی در حوزه ثبت اختراع در کشور نداریم و آمار ما در سطح بین الملل و ملی مناسب نیست.

وضعیت مناسبی در حوزه ثبت اختراع کشور نداریم

به گزارش چهل ماه نیوز؛ به نقل از پرستوها، علی شمسی پور مدیر کل ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور در نشست  تخصصی راهکارهای پیاده سازی نقشه جامع علمی کشور در نمایشگاه هفته پژوهش در مشهد اظهار داشت: در اجرای نقشه جامع علمی کشور باید شاخص ها و الویت های شناخته شده ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: رهبری در نقشه جامع علمی کشور به ۷ محور اشاره داشته اند که با محور شورای انقلاب فرهنگی کشور نفشه راهبردی را مشخص کردند.

شمسی پور افزود: در سند جامع علمی کشور که یک سند کلان و مهم علم و فناوری است ۲۲۴ اقدام ملی نشانه گرفته شده البته در اجرای آن نیاز به هماهنگی دستگاه های کشور وجود دارد.

مدیر کل ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور  ادامه داد: مقام معظم رهبری دو سال پیاپی رهنود داده اند و میانبرهایی را نشان داده اند  که اولین میانبر برای اینکه هر کس بداند در چه  حوزه ای فعالیت کند سهم بندی راهکارها بوده که گفتمان سازی باید از همان حوزه ها شروع  شود.

وی با اشاره بر این که یکی از روش های سیاست گذاری تعییه برنامه برای هر حوزه است، بیان داشت: میانبر دوم که رهبری  مشخص نموده اند این است که در تمام حوزه های مشخص شده برنامه اجرایی تعیین شود.

شمسی پور خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که در اجرای سند نقشه جامع علمی کشور به آن بر می خوریم روند سختی است که زمانی که دولت لایحه می دهد قوه قضاییه در اجرای آن مقاومت می کند.

وی تاکید کرد: تنظیم ظرفیت دانشگاه ها یکی از مواردی است که باید رسیدگی شود زیرا با روند پیش رو مسئله اشتغال و اقتصاد مواجه می شود که نیروی انسانی هدر می رود.

مدیر کل ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشورعنوان داشت: اخیرا وزیر بهداشت و وزیر علوم  بر اساس آمایش سرزمینی برنامه به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده اند.

شمسی زاده  افزود: برخی از نهاد ها خود را موازی با نقشه جامع علمی می دانند که در آینده با نشکیل قرارگاه علمی بازوی اجرایی خواهد داشت.

وی در پاسخ به سوال یکی از حاظرین در جلسه بیان داشت: ضمانت اجرای مصوبات مشکلات جدی دارد و برخی از مسئولین به مصوبات شواری عالی انقلاب فرهنگی کمتر از قوانین ارزش قائل می شوند در حالیکه رهبری مصوبات شورای عاای انقلاب فرهنگی را برابر قانون می دانند.

مدیر کل ترویج و گفتمان سازی نقشه جامع علمی کشور  ابراز داشت: یکی از راهکارهای تضمین اجرای مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص نقشه جامع علمی کشور این است که نهاد ها و سازمان های نظارتی بر اساس مصوبات شورا دستگاه ها را موظف بدانند.

شمسی زاده یادآور شد: وضعیت مناسبی در حوزه ثبت اختراع در کشور نداریم و آمار ما در سطح بین الملل و ملی مناسب نیست.

وی در انتها به موفقیت ستاد نانو در کشور اشاره داشت و گفت: در حال حاضر در حال الگوسازی از ستاد نانو هستیم و سعی داریم در این حوزه گفتمان سازی انجام شود.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشاورزان رشتخوار ۱۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی دادند ضرورت تقویت گارگاه‌های محلی در رشتخوار/ طرح ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی در خواف و رشتخوار در حال پیگیری است عاشورای حسینی در رشتخوار مداحی که حنجره‌اش وقف امام حسین(ع) است/ سرودن ۷۰۰ نوحه و شعر در وصف عاشورا و محرم عزاداری تاسوعای حسینی ۱۴۰۱ در رشتخوار حقوق بشر غرب، یعنی هر آنجا که منافع آنها تامین شود/ وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بخشی از تلاش رسانه‌ای دشمن است همایش شیرخوارگان حسینی در رشتخوار+ تصاویر تجمع بزرگ دانش آموزی«احلی من العسل» در شهرستان رشتخوار معلم که هر ساله پرچم عزای حسینی را بر قله‌های مرتفع کشور برافراشته می‌کند برگزاری مراسم عزاداری شب چهارم محرم در رشتخوار مراسم سنتی علم بندان در رشتخوار زلزله، جنگل خراسان رضوی را لرزاند
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum