بدون نظر
 
همزمان با سراسر کشور:
هفدهمین مانور سراسری زلزله در مدارس رشتخوار برگزار شد
تاریخ انتشار : 29 نوامبر 2015 در 19:07
 
همزمان با سراسر کشور مانور زلزله در مدارس شهرستان رشتخوار برگزار شد.

به گزارش چهل ماه نیوز رئیس اداره آموزش و پرورش رشتخوار آمادگی در مقابل حوادث غیر مترقبه را گامی موثر در کاهش خسارات جانی و مالی دانست و بیان داشت : تمرینات و آموزش عملی مقابله با زلزله که هر ساله  با همکاری هلال احمر در مانور زلزله آموزش داده می شود حرکتی مهمی در جهت آموزش همگانی می باشد.
محمد قاسم پور اهداف اجرای این مانور اشاره کرد و افزود: حفظ خونسردی،گرفتن پناه مناسب،خروج اضطراری و همچنین نحوه حمل و جابجایی مصدومین مهمترین اهداف اجرای این مانور هستند.

وی در ادامه آموزش کمک های اولیه را یک ضرورت دانست وتصریح کرد:  از دانش آموزان می خواهیم ضمن ثبت نام در کلاس های کمک های اولیه که توسط هلال احمربرگزار می شود خود را در مقابله با حوادث گوناگون آماده نمایند.
وی فراهم کردن زمینه های لازم برای آموزش را بسیار ضروری دانست و گفت: باید رویکردها به سمتی هدایت شود که تمام امکانات مورد نیاز برای آموزش قبل از وقوع حادثه در نظر گرفته شود تا حین حادثه کمترین تلفات را داشته باشیم.
قاسم پور بالا بردن آگاهی دانش آموزان و ایجاد مهارت در آنان برای مقابله با زلزله احتمالی را از دیگر اهداف این مانور عنوان کرد.
اجرای عملیات پناه گیری و خروج صحیح دانش آموزان از کلاس های درس، خودامدادی و امداد رسانی به مصدومان فرضی و اطفای آتش از بخش های مختلف این مانور بود.
این مانور به صورت نمادین در مدرسه شهید مدرس شهرستان رشتخوار برگزارشد.

d3mw_09 x56_0

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :