بدون نظر
 
مرور خاطرات با چاشنی تهدید توسط نخست وزیر ترکیه؛
مردم ایران در آینده پشیمان می شوند/ دعوت داوود اوغلو از دولتمردان ایرانی به اعتدال
تاریخ انتشار : 10 دسامبر 2015 در 15:35
 
احمد داوواوغلو در واکنش به اخبار ایران گفت: مطمئنم مردم ایران روزی به سران کشورشان خواهند گفت که نسبت به ترکیه ناحقی نکنید.

 

مردم ایران در آینده پشیمان می شوند/ دعوت داوود اوغلو از دولتمردان ایرانی به اعتدال

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از آناج، احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر و رئیس حزب حاکم ترکیه در سخنرانی خود در نشست گروه پارلمانی حزب خود اظهار داشت: امروزها صداهای توهین‌آمیز و حملاتی نسبت به ترکیه از ایران می‌شنویم. ما این کشور را به اعتدال دعوت می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: “ما ایران را در دشوارترین روزها تنها نگذاشتیم. نگرش آنها نسبت به قضایا، آن هم زمانی که حق با ماست، آسیب بزرگی به دوستی سنتی ایران و ترکیه خواهد زد”.

نخست‌وزیر ترکیه با یادآوری موضع کشورش در قبال تحریم‌ها علیه ایران گفت: “زمانی که تمام دنیا در مقابل ایران قرار گرفتند ما تمام خطرات را قبول کرده و با افتخار همراه با برزیل در شورای امنیت سازمان ملل متحد به تحریم ایران اعتراض کردیم. ما هرگز کشور همسایه‌مان را تنها نگذاشته‌ایم”.

او با بیان این‌که “عمیقا باور دارم مردم ایران و روسیه مخالف این نگاه تهاجمی سران کشورشان نسبت به ترکیه هستند”، تاکید کرد: “مطمئنم مردم شریف ایران روزی به سخنان مسئولین خود اعتراض کرده و خواهند گفت برادران ما در ترکیه هنگامی که تمام دنیا به ما پشت کرد ما را تنها نگذاشته، بلکه در کنار ما بودند، آنها به سران کشورشان خواهند گفت که نسبت به ترکیه ناحقی نکنید”.

داوود اوغلو به تحریم‌های روسیه علیه ترکیه نیز چنین اشاره کرد: “علی‌رغم تمام اظهارنظرهای ناخوشایند آنها، مایل به انجام اقدامات منفی نسبت به کشوری که سالها روابطی دوستانه با یکدیگر داشته‌ایم، نیستیم. ترکیه اصلا به سیاست تحریم اقتصادی اعتقاد ندارد. ما در تحریم روسیه بر سر مساله اوکراین نیز شرکت نکردیم”.

نخست‌وزیر ترکیه در مورد مردم روسیه نیز گفت: هنگامی که روسیه به دلیل جنگ با اوکراین مورد تحریم قرار گرفت ما به خاطر اینکه مردم روسیه احساس کمبود مواد غذایی و نیازهای دیگر نکنند با تحریم‌ها موافقت نکردیم.

داووداوغلو ضمن تاکید بر آمادگی کشورش نسبت به رفتارهای آتی روسیه اظهار داشت: علیرغم عدم تمایل به انجام تدابیر بازدارنده، در صورت نیاز بدون هیچ ترددی، تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد. ما این را بررسی و مشخص کردیم. دیروز در شورای وزیران نیز در مورد تدابیر جبرانی بحث و بخشی از آنها را اعلام کردم، هرچند دوباره تکرار می‌کنم؛ امیدوارم نیازی به اعمال این تدابیر نباشد”.

گفتنی است، داوود اوغلو و اردوغان در طول چند روز گذشته، به دلیل انتشار اخباری در رسانه های ایران و ادعای ایران مبنی بر در دست داشتن اسنادی در مورد تجارت ترکیه با داعش بر سر نفت و همکاری خانواده اردوغان در این امر، اعتراضات تند خود را همراه با توهین و تهدید بیان نموده اند که این امر سبب تند شدن لحن رسانه ها و مردم نسبت به دولت ترکیه شده است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کشاورزان رشتخوار ۱۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی دادند ضرورت تقویت گارگاه‌های محلی در رشتخوار/ طرح ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی در خواف و رشتخوار در حال پیگیری است عاشورای حسینی در رشتخوار مداحی که حنجره‌اش وقف امام حسین(ع) است/ سرودن ۷۰۰ نوحه و شعر در وصف عاشورا و محرم عزاداری تاسوعای حسینی ۱۴۰۱ در رشتخوار حقوق بشر غرب، یعنی هر آنجا که منافع آنها تامین شود/ وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بخشی از تلاش رسانه‌ای دشمن است همایش شیرخوارگان حسینی در رشتخوار+ تصاویر تجمع بزرگ دانش آموزی«احلی من العسل» در شهرستان رشتخوار معلم که هر ساله پرچم عزای حسینی را بر قله‌های مرتفع کشور برافراشته می‌کند برگزاری مراسم عزاداری شب چهارم محرم در رشتخوار مراسم سنتی علم بندان در رشتخوار زلزله، جنگل خراسان رضوی را لرزاند
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum