بدون نظر
 
پولتیکو:
عبور داعش از مرزهای ترکیه، استراتژی آنکارا برای سرنگونی بشار اسد
تاریخ انتشار : 03 دسامبر 2015 در 19:31
 
نشریه آمریکایی پولتیکو در بررسی روابط دوستانه ترکیه با داعش نوشت: غربی‌ها فکر می‌کنند عصبانیت پوتین و همدست خواندن دولت آنکارا با تروریست از سمت وی تنها یک اغراق بیش نبوده است.

 

عبور داعش از مرزهای ترکیه، استراتژی آنکارا برای سرنگونی بشار اسد

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از سناباد نیوز، نشریه آمریکایی پولتیکو در بررسی روابط دوستانه ترکیه با داعش نوشت: غربی‌ها فکر می‌کنند عصبانیت پوتین و همدست خواندن دولت آنکارا با تروریست از سمت وی تنها یک اغراق بیش نبوده است.

رویارویی ترکیه و روسیه به تنش هر چه بیشتر در خاورمیانه خواهد انجامید: هنگامی که بحث مبارزه با داعش و افراط‌گرایی پیش می‌آید، ترکیه و بالاخص اردوغان یک مشکل محسوب می‌شود تا یک راه حل.

باید خاطر نشان کرد تروریسم (داعش) در حال حاضر در جهان علیه یک ملت نیست، اقدامات تروریستی داعش تمامی مردم جهان را نشانه رفته است.

در پنج سال گذشته، سیاستمداران آمریکایی، ناظران ترکیه، کارشناسان مسائل تروریسم و روزنامه‌نگاران به این نتیجه رسیده‌اند که آنکارا می‌تواند نقش سازنده‌ای در مبارزه با افراط‌گرایی داشته باشد و مشکل سوریه را حل کند، اما ترکیه هیچ ‌وقت چنین کاری نمی‌کند.

ترکیه برای از میان برداشتن بشار اسد، چشمان خود را به روی عبور افراط‌گرایان از مرزهای ترکیه به سوی سوریه بسته است. در مقابل، روسیه که برای کمک به دولت سوریه پا به میدان گذاشته با ترکیه به بمب بست رسیده است.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار