بدون نظر
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:
شرکت های چندملیتی راهی برای نفوذ اقتصادی هستند/ نباید در دوران پسابرجام ساده اندیش بود
تاریخ انتشار : 01 دسامبر 2015 در 14:03
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی ها با استفاده از شرکت های چندملیتی و بزرگ به دنبال ایجاد برقراری روابط اقتصادی و نفوذ در این عرصه هستند، گفت: نباید ساده اندیش بود تا سیاست های غربی های در دوران پسابرجام تحقق یابد.

شرکت های چندملیتی راهی برای نفوذ اقتصادی هستند/ نباید در دوران پسابرجام ساده اندیش بود

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدصالح جوکار، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی تهران نیوز؛ با اشاره به اینکه آمریکایی ها در مذاکرات هسته ای با کشورمان تغییر راهبرد داشته اند، گفت: باید در دوران پسا تحریم به این تغییر راهبرد آمریکایی ها توجه کرد تا شاهد نفوذ در کشور نباشیم.

وی با بیان اینکه عزت مندی و استقلال طلبی مردم باعث شد در مذاکرات هسته ای توفیقاتی به عمل آید، اظهار کرد: هیچ فردی نباید به خود اجازه دهد تا راهی برای نفوذ الگوی جدید تهدید آمریکایی ها به کشور باز شود زیرا آنها در تهدیدهای خود با رویکرد نرمی در حال تحرک هستند.

جوکار ضمن اشاره به اینکه سابقه عدم پایبندی آمریکایی ها در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق بر هیچ کسی پوشیده نیست، ادامه داد: آنها با ادامه روند سیاست گذشته خود بعد از انجام مذاکرات هسته ای نیز به دنبال نفوذ در کشور هستند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر جنبه های مختلف سیاست نفوذ غربی در کشور و اهمیت توجه به این ابعاد، تصریح کرد: دوران پسا برجام شرایطی را ایجاد می کند که آنها در راستای منافع خود بدنبال نفوذ باشند اما در این میان نفوذ اقتصادی یکی از مهمترین سیاست های این مهم تلقی می شود.

وی با اشاره به مطلب بالا، ادامه داد: غربی ها با استفاده از شرکت های چندملیتی و بزرگ به دنبال ایجاد برقراری روابط اقتصادی و نفوذ در این عرصه هستند.

جوکار با بیان اینکه نفوذ فرهنگی و سیاسی از دیگر ابعاد سیاست نرم غربی ها در مقابله با کشورمان است، تاکید کرد: غربی ها با پیگیری راهبرد بلند مدت و طولانی در نفوذ فرهنگی و سیاسی بدنبال از بین بردن ریشه های اعتقادی مردم هستند لذا در این زمینه نیز باید هوشیار بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که هیچ فردی دست از آرمان های انقلابی و اسلامی خود برنمی دارند از این رو نباید ساده اندیش بود تا سیاست های غربی های در دوران پسابرجام تحقق یابد.

انتهای پیام/رض

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با هر بهانه‌ای به دنبال بازی با افکار و ایجاد آشوب در کشور است/امروز بصیرت تنها راه خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان است ۸ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد کم‌توجهی‌ پایان درخشش طلای سرخ در قطب تولید زعفران دنیا را به دنبال دارد/ زعفران خراسان در یک قدمی نابودی مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است