بدون نظر
 
بشار اسد در مصاحبه با تلویزیون هلند:
سیاست غرب در مبارزه با تروریسم «غیر واقعی» است/مسئولان برخی از کشورهای اروپایی ارزشهای خود را به نفت و دلار فروختند
تاریخ انتشار : 18 دسامبر 2015 در 14:24
 
رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با یک رسانه غربی با اشاره به حمایت غرب از سازمانهای وهابی، گفت: مسئولان برخی از کشورهای اروپایی ارزشهایشان را به نفت و دلار فروختند.

سیاست غرب در مبارزه با تروریسم «غیر واقعی» است/مسئولان برخی از کشورهای اروپایی ارزشهای خود را به نفت و دلار فروختند

به گزارش چهل ماه نیوز؛ به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون هلند گفت: مسئولان برخی از کشورهای اروپایی ارزشهای خود را به نفت و دلار فروختند.

تصمیم گیری درباره ماندن یا رفتن با مردم سوریه است

وی افزود این مردم سوریه هستند که تصمیم می گیرند چه کسی بماند و یا چه کسی برود و هر گونه سخنی غیر از این از سوی هر طرفی مطرح شود برای ما اهمیتی ندارد.

بشار اسد گفت بیشتر گزارشهای بین المللی درباره سوریه سیاسی و فاقد مصداقیت است که از سوی قطری ها و عربستانی ها پول آن تامین می شود یا با تکیه بر روایتهای شخصی است.

سیاست غرب در مبارزه با تروریسم تاثیر عکس دارد

رئیس جمهور سوریه افزود سیاست غرب در قبال مبارزه با تروریسم ثابت و صادقانه نیست بنابراین این سیاستها مؤثر نیست و تاثیر عکس خواهد داشت.

مبارزه با داعش برای غرب یک ارزش نیست

بشار اسد گفت انگیزه برخی از کشورهای اروپایی در مبارزه با داعش نگرانی آنها است و این مبارزه برای آنها یک ارزش نیست. در حالی که باید این مبارزه یک اصل ثابت و دائمی باشد. برخی از مسئولان کشورهای ارپایی ارزشهایشان را به نفت و دلار فروختند و به سازمانهای وهابی عربستان اجازه دادند که ایدئولوژی تندروی را وارد اروپا کنند و در نتیجه اروپا را به منبعی برای صدور تروریسم به سوریه تبدیل کردند.

گره زدن بحران به وجود رئیس جمهور گمراه کردن افکار است

بشار اسد گفت تلاش برخی برای معرفی بحران سوریه به گونه ای که این بحران به دلیل وجود یک رئیس جمهور است با هدف گمراه کردن افکار عمومی صورت می گیرد.

وی تاکید کرد این تنها مردم سوریه هستند که مشخص می کنند چه کسی بماند  یا چه کسی نماند و هرگونه سخنی خارج از این چارچوب از سوی هر طرفی مطرح شود برای ما بی اهمیت است.

رئیس جمهور سوریه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه کدام یک از کشورها قادر به مشارکت در حل بحران این کشور هستند گفت: تنها کسانی که می توانند در حل این بحران مشارکت کنند روسیه و ایران و هم پیمانان آنها هستند.

اسد افزود کشورهای دیگری نیز که از دولت سوریه یا مشروعیت در سوریه حمایت می کنند قادر به مشارکت در حل بحران هسند.

وی گفت: در غرب هیچ کشوری برای حل بحران سوریه مستعد نیست  و اگر هم  کشورهای محدودی برای حل بحران سوریه مستعد باشند تا زمانی که آمریکا برنامه های خود را به آنها دیکته نکرده باشد، جرأت همکاری با سوریه را ندارند.

راه حل پایان بحران سوریه

اسد اظهار داشت که پایان بحران سوریه در گروی اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از ورود تروریستها و توقف پشتیبانی لجستیکی از آنها است.

دلایل هجرت از سوریه

رئیس جمهور سوریه گفت دلیل هجرت از سوریه تروریسم و محاصره غربی است و بیشتر کسانی که از سوریه مهاجرت کردند کشورشان را دوست دارند و آماده بازگشت به آن هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار