بدون نظر
 
سه‌چرخه‌ ۲۸۰ میلیونی در تهران + عکس
تاریخ انتشار : 06 دسامبر 2015 در 22:05
 

به تازگی موتورسیکلت سه‌چرخ فوق لوکسی در تهران در معرض فروش قرار گرفته است که طراحی عجیب آن توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند.

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از عصر ایران ، این موتورسیکلت سه‌چرخ به تمامی امکانات شامل سیستم کنترل پایداری (SCS)، سیستم کنترل کشش (TCS)، ترمزهای ضد قفل ABS، سیستم امنیتی ضد سرقت کدگذاری شده دیجیتال (DESS) و سیستم فرمان هیدرولیک مجهز است.

این سه‌چرخه‌های جدید در دو مدل و با قیمت نجومی ۲۳۰ و ۲۸۰ میلیون تومان در معرض فروش قرار گرفته است که پرداخت چنین رقم سنگینی برای خرید یک موتورسیکلت، خریداری بسیار دست و دلباز را طلب می‌کند.

سه‌چرخه‌ 280 میلیونی در تهران + عکس

بیشتر مواقع با آوردن اسم موتورسیکلت، همه ذهنشان درگیر موتورسیکلت‌های مرسوم دو چرخ در مدل‌های اسپرت، شهری، مسافری، آفرود و … می‌شود، ولی جالب است بدانید که در خانواده موتورسیکلت‌ها، وسیله‌های نقلیه موتوری سه‌چرخ و چهارچرخ از جمله موتورسیکلت‌های چهارچرخ خارج از جاده‌ای یا سه‌چرخه‌های متفاوت هم هستند که در گروه موتورسیکلت‌ها شناخته می‌شوند.

در این میان، شرکت کن- ام (Can-Am) هم از آن دسته از شرکت‌های موتورسیکلت ساز به شمار می‌رود که روشی متفاوت از سایر موتور‌سازها را پیش گرفته است جدیدترین محصول این شرکت مدل اسپایدر کن – ام است که اولین نسل از آن با سیستم‌های پیشرفته صنعت خودرو معرفی شد.

سه‌چرخه‌ 280 میلیونی در تهران + عکس

طراحی

جلوپنجره مشبک این موتورسیکلت به سه بخش تقسیم شده و بزرگ‌ترین آن در قسمت میانی قرار گرفته است که هوای مورد نیاز برای خنک کاری رادیاتور موتور از آن تامین می‌شود؛ البته قسمت جلویی موتورسیکلت به لطف چرخ‌های خارج از بدنه، به صورت نیم تنه جلویی اتومبیل‌های چهار چرخ طراحی شده که خیلی امکانات از جمله فضایی برای ذخیره‌سازی زیر درب کاپوت در اختیار کاربر خود قرار داده و همزمان از موتور و مجموعه انتقال قدرت و دیگر اجزاء حیاتی موتورسیکلت نیز محافظت کرده است.

سه‌چرخه‌ 280 میلیونی در تهران + عکس

تجهیزات ایمنی

بیشتر از یک موتورسیکلت، از این سه‌چرخ می‌توان به عنوان اتومبیل یاد کرد زیرا سیستم‌هایی ایمنی در این موتورسیکلت به کار رفته که تنها در خودروهای رده متوسط به بالا دیده می‌شود، همچون سیستم کنترل پایداری (SCS)، سیستم کنترل کشش (TCS)، ترمزهای ضد قفل ABS و سیستم امنیتی ضد سرقت کدگذاری شده دیجیتال (DESS) که علاوه بر ایمنی بالا در هنگام رانندگی و جلوگیری از واژگونی موتورسیکلت، با سیستم فرمان هیدرولیک این موتورسیکلت، تکمیل می‌شوند.

سه‌چرخه‌ 280 میلیونی در تهران + عکس

مشخصات فنی و پیشرانه

پیشرانه محرک مورد استفاده بر روی این سه‌چرخ در قالب یک موتور سه سیلندر ۱۳۳۰ سی‌سی توسعه داده شده است. البته شرکت سازنده درخصوص قدرت تولیدی پیشرانه، اینچنین گفته که اگر سرعت خودرو را به دلایل ایمنی و امنیتی محدود نمی‌کردیم، این دو موتورسیکلت با قدرت ۱۱۵ اسب بخاری خود می‌توانستند حداکثر سرعتی بیش از ۴۰۶ کیلومتر بر ساعت را به ثبت برسانند.

انتهای پیام/بخ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :