بدون نظر
 
برخلاف صدور مجوز سخنرانی برای مجرمین امنیتی؛
دانشگاه رازی برگزاری چهار کرسی آزاد اندیشی بسیج دانشجویی را ممنوع کرد/ دلیل نگاه امنیتی دولت به دانشگاه ها چیست؟
تاریخ انتشار : 03 دسامبر 2015 در 18:57
 
در حالی سخنرانی عناصر فعال علیه امنیت مردم در کشور مجوز می گیرد که دانشگاه های کرمانشاه اجازه ورود سخنگوی هیات رئیسه مجلس را نمی دهند و کرسی های آزاد اندیشی را لغو می کنند.

دانشگاه رازی برگزاری چهار کرسی آزاد اندیشی بسیج دانشجویی را ممنوع کرد/ دلیل نگاه امنیتی دولت به دانشگاه ها چیست؟

به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از روزهای ابتدایی دولت یازدهم همواره شاهد بروز و نمود نقض شعارهای فضای باز نقد و نگاه یکسان به جریان های سیاسی در کشور بوده ایم.

این رویه با عصبانیت های پیاپی شخص رئیس جمهور خطاب به منتقدین بروز و نمود بیشتری داشته است، عصبانیت هایی که با استفاده از واژه های تندی مانند بی سواد، بی شناسنامه، پلیس مخفی و … خطاب به منتقدین همراه بوده است.

این رویکرد در شرایطی تعجب بر انگیز تر می شود که دولت امکانات، رسانه ها و مجوز همایش و سخنرانی را یکجا در اختیار کسانی قرار می دهد که از محکومین توطئه علیه کشور و مردم هستند اما در مقابل، جریان های انقلابی و حتی مسئولین منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی مجوز سخنرانی نمی گیرند.

نمونه بارز این رویه در ندادن اجازه به عبدالرضا مصری سخنگوی هیات رئیسه مجلس برای ورود به دانشگاه آزاد کرمانشاه، در مقابل اعطای مجوز سخنرانی به یک زندان رفته به جرم فعالیت در راستای براندازی نظام در دانشگاه یاسوج است.

این دوگانگی نا مبارک روز سه شنبه هفته جاری در دانشگاه رازی کرمانشاه نیز اتفاق افتاد…

در حالی که فیلم آمریکا ستای “حرامزاده های بیشرف” در روز آمریکا ستیزی (۱۳ آبان) در دانشگاه رازی مجوز اکران می گیرد، مسئولین این دانشگاه در اقدامی عجیب با مجوز چهار کرسی آزاد اندیشی بسیج دانشجویی مخالفت کردند.

مسئولین فرهنگی دانشگاه رازی کرمانشاه در پاسخ به درخواست تجدید نظر خواهی بسیج دانشجویی دانشگاه، احتمال اهانت به رئیس دانشگاه را دلیل مخالفت با کرسی های آزاد اندیشی اعلام کرده اند!!

ایجاد جو امنیتی و خفقان برای تشکل های دانشجویی البته اتفاق تازه ای در دولت دکتر روحانی نیست.

دولت یازدهم با شعار اعتدال چندی پیش نمایشگاه مطبوعات را نیز بدون حضور رسانه های منتقد برگزار کرد و جوایز را به رسانه های نزدیک به دولت تقدیم کرد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار