بدون نظر
 
قدردانی امیر کربلایی‌زاده از مدافعان حرم با بازی در تئاتر "سبز سفید سرخ"
امنیت مثال‌زدنی کشورمان را مدیون شهدای مدافع حرم هستیم/برای کارهای اهل بیتی تعلل نمی‌کنم
تاریخ انتشار : 05 دسامبر 2015 در 17:24
 

امیر کربلایی زاده بازیگر برجسته تئاتر و تلویزیون گفت: همچون آن عزیزان که فارغ از هرگونه بینش سیاسی برای حفظ امنیت کشور و تنها انگیزه‌شان زنده نگه داشتن نام و یاد اباعبدالله الحسین(ع) و خواهر گرامی‌اش حضرت زینب (س) است، من نیز برای کارهایی که بخاطر کشورم و ائمه اطهار (ع) باشد، تعلل نمی‌کنم.

 

امنیت مثال‌زدنی کشورمان را مدیون شهدای مدافع حرم هستیم/برای کارهای اهل بیتی تعلل نمی‌کنم

به گزارش چهل ماه نیوز امیر کربلایی‌زاده بازیگر نمایش «سبز، سفید، سرخ» در گفت‌وگویی در رابطه با جدیدترین فعالیت هنری خود به هنری آنلاین گفت: از پنجشنبه، ۱۲ آذر ماه به عنوان بازیگر در نمایش «سبز، سفید، سرخ» در تماشاخانه سرو مشغول بازی هستم. بازی در این نمایش را رسالت هنری‌ام برای نشان دادن بخشی از تلاش مدافعان حرم در سوریه می‌دانم.

کربلایی زاده اظهار داشت: برای مدتی مطلبی برایم مسئله شده بود و به نوعی دغدغه‌ای در موردش احساس می‌کردم. حوادث تروریستی اخیر لبنان، فرانسه و برخی کشورها مرا به فکر فرو برد. بطوریکه به موضوع امنیت در دنیا حساس شدم.

وی افزود: حوادث اخیر تروریستی باعث شد من به موضوع امنیت ملی کشورم بیشتر فکر کنم. موضوعی که شاید به نوعی از آن غافلیم. امروز دنیا جای امنی برای زندگی نیست چرا که هر روز یک گروهی با یک نام و نشانی دست به حملات تروریستی می‌زند و مسئولیتش را هم برعهده می گیرد و از این رو دنیا امنیت خودش را از دست داده است، اما در این میان مطلبی که مرا بیشتر به فکر وا می‌دارد این است که چرا در ایران ما چنین ناامنی‌هایی نیست؟ در حالی که کشورمان در احاطه اکثر گروه‌های تروریستی است.

کربلایی‌زاده ادامه داد: هر از چندگاهی گروه‌های مختلفی را می‌بینیم که در گوشه‌ای از دنیا دست به حملات تروریسی می‌زنند و باعث ناامنی های فراوانی می شوند که موجب ایجاد وحشت در جوامع می‌شود. من با کمی فکر در این خصوص و همزمان پیشنهاد کار «سبز، سفید، سرخ» از جانب سید علی موسوی به جواب جالب توجهی رسیدم.

وی که با همه احساسش در مورد حفظ امنیت ملی حرف می‌زد، گفت: وقتی اولین بار اسم مدافعان حرم به گوشم خورد اصلا آشنایی با این مطلب نداشتم اما پس از ایجاد سوال و پیشنهاد موسوی به خوبی با این عزیزان آشنا شدم. عزیزانی که تعدادشان هم کم نیست، بطوریکه من در مدتی که برای این نمایش آماده می‌شدم تقریبا آشنایی خوبی با کار و فعالیت و زحمات مدافعان حرم پیدا کردم.

بازیگر برجسته تئاتر کشور با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در فرانسه افزود: ابرقدرت‌هایی که مدعی امنیت برای شهروندان خود هستند هم نتوانستند از این حوادث در امان باشند در حالیکه کشور عزیزمان ایران که در موقعیت خطرناکی نسبت به این گروه‌ها قرار دارد، امنیتش مثال زدنی است و این مطلب مدیون شهدا و عزیزانی است که به عنوان مدافعان حرم در سوریه و عراق در حال مقابله با تکفیری‌ها هستند.

وی گفت: وقتی ما چنین فرزندانی داریم که همچون دوران دفاع مقدس سعی بر حفظ امنیت ملی دارند، در حقیقت گربه را دم حجله می‌کشند و احساس خوبی از امنیت و غرور ملی وجودمان را فرا می‌گیرد.

کربلایی زاده با اشاره به گمنامی این فرزندان ایران اسلامی گفت: دلیر مردانی که این چنین در حال مبارزه برای حفظ امنیت کشور هستند، لایق تمام تقدیرها و تجلیل‌ها هستند و من به عنوان بازیگر تئاتر و تلویزیون این آب و خاک با بازی در کارهایی مثل «سبز، سفید، سرخ» شاید بتوانم به بخشی از رسالتی که نسبت به معرفی این عزیزان دارم، عمل کنم.

این بازیگر تئاتر در ادامه گفت‌وگو با هنری آنلاین در مورد کار مدافعان حرم گفت: به سبب تلاش همین بزگواران از بروز چنین حوادثی در خاک ایران اسلامی سراغی ندارم و امیدوارم که باحضور این دلیر مردان عرصه جهاد باز هم شاهد هیچگونه حادثه تروریستی نباشیم.

کربلایی زاده با اشاره به حضور خود در کارهای آئینی و ملی گفت: بعضی وقت‌ها احساس می‌کنم وقتی کاری برای ائمه و کشورم پیشنهاد می‌شود، به نوعی برای آن کار دعوت شده‌ام و خود را موظف می‌دانم به بهترن نحو به انجام وظیفه‌ کنم.

وی در انتها گفت: تمام این حرفها و کارها را فارغ از هرگونه دید سیاسی و حزبی و به دور از هرگونه فضای حزبی انجام داده‌ام و معتقدم وقتی پای رسالت هنری‌ام در میان باشد، اولویت اولم کشورم هست ولاغیر.

کربلایی‌زاده در ادامه باز هم به حضور مدافعان حرم اشاره کرده و افزود: همچون آن عزیزان که فارغ از هرگونه بینش سیاسی برای حفظ امنیت کشور و فقط با هدف حفاظت از حریم اهلبیت (ع) راهی کشورهای مختلف می‌شوند و تنها انگیزه‌شان زنده نگه داشتن نام و یاد اباعبدالله الحسین(ع) و خواهر گرامی اش حضرت زینب (س) است، من نیز برای کارهایی که بخاطر وطن و کشورم و ائمه اطهار (ع) باشد، تعلل نمی‌کنم.

انتهای پیام/خ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با هر بهانه‌ای به دنبال بازی با افکار و ایجاد آشوب در کشور است/امروز بصیرت تنها راه خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان است ۸ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد کم‌توجهی‌ پایان درخشش طلای سرخ در قطب تولید زعفران دنیا را به دنبال دارد/ زعفران خراسان در یک قدمی نابودی مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است