بدون نظر
 
ریاست دانشگاه پیام نور بردسکن:
استقلال علمی کشور، رسالت امروز دانشجویان است
تاریخ انتشار : 06 دسامبر 2015 در 16:19
 
ریاست دانشگاه پیام نور بردسکن گفت: رسالت امروز دانشجویان ما، تلاش جهادی در رسیدن به استقلال علمی کشور است و جوانان ما این توانایی را دارند که این افتخار را کسب کنند.

استقلال علمی کشور، رسالت امروز دانشجویان است

به گزارش چهل ماه نیوز؛ به نقل از صبح بردسکن، علی رضوانی عشرت آبادی،رئیس دانشگاه پیام نور بردسکن، در گفتگوی تلفنی با خبرنگار صبح بردسکن ضمن گرامیداشت ۱۶ آذر حول همین محور گفت: جنبش دانشجویی با توجه با جایگاه مهم آن در طول سالهای مختلف مورد توجه بوده و فراز و نشیب هایی داشته است.

وی ادامه داد: آرمان خواهی، استکبار ستیزی و استقلال طلبی از ویژگیهای جنبش دانشجویی است که در هر مقطعی با توجه به شرایط زمانی پررنگتر بوده و روز ۱۶ آذر ۱۳۳۲  نمادی از استکبارستیزی دانشجویان ایران اسلامی است که عدالت خواهی و آزادی خواهی از دیگر ویژگیهای آنان است.

رضوانی بیان کرد: در سال ۱۳۳۲ بعد از کودتای ۲۸ مرداد که توسط دولت آمریکا انجام شد، ریچارد نیکسون،معاون رئیس جمهور وقت آمریکا،سفری رسمی به ایران داشت که دانشجویان ما در اعتراض به این سفر و جلو گیری از دخالت آمریکا و انگلیس که همان زمان نیز قرار بود روابط ایران و انگلیس از سر گرفته شود، تظاهراتی را انجام دادند.

وی با گرامیداشت یاد شهدای دانشجو خاطر نشان کرد: در این جنبش دانشجویی که از اهمیت تاریخی برجسته ای برخوردار است سه نفر از دانشجویان ما طی هجوم نیروهای امنیتی شاه ملعون به شهادت رسیدند که نشان از واکنش دولت کودتا علیه فعالیتهای دانشجویی بود.

ریاست دانشگاه پیام نور بردسکن در پاسخ به رسالت دانشجویان در زمان حاضر گفت: امروز دانشجویان ما به عنوان قشر تأثیر گذار جامعه، مسئولیت سنگینی به عهدۀ دارند که در شرایط فعلی مهمترین رسالت آنها بحث علمی و استقلابل علمی کشور است.

وی با اشاره به تأکید رهبر انقلاب در همین زمینه اظهار کرد: جوانان و دانشجویان ما باید تلاش کنند پایه های استقلال علمی کشور را آنچنان محکم و استوار کنند که مسایل علمی کشور را خودشان حل و فصل کنند و احتیاجی به دیگر کشورها نداشته باشیم.

رضوانی در پایان گفتگو به آفت های جنبش دانشجویی اشاره کرد و افزود: از آفت های جنبش دانشجویی که امکان دارد مورد سوء استفاده قرار بگیرد همان شور و احساسات جوانی است که دانشجویان باید با بصیرت و هوشیاری لازم مراقب نفوذ دشمنان باشند که مبادا احساسات پاک آنها وسیلۀ دشمنان در رسیدن به اهدافشان شود.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
لایه روبی و احیای ۱۵ قنات در رشتخوار/ فعالیت نهاد پیشرفت و آبادانی رشتخوار در ۴ حوزه ادامه دارد دستاورد‌های نظام و انقلاب باید برای مردم بازگو شود/ تمام دنیا امروز درگیر مشکلات اقتصادی و معیشتی است پایان مرمت آب انبار تاریخی اکبرآباد در رشتخوار کشاورزان رشتخوار ۱۲ هزار تن گندم تحویل مراکز خرید دولتی دادند ضرورت تقویت گارگاه‌های محلی در رشتخوار/ طرح ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی در خواف و رشتخوار در حال پیگیری است عاشورای حسینی در رشتخوار مداحی که حنجره‌اش وقف امام حسین(ع) است/ سرودن ۷۰۰ نوحه و شعر در وصف عاشورا و محرم عزاداری تاسوعای حسینی ۱۴۰۱ در رشتخوار حقوق بشر غرب، یعنی هر آنجا که منافع آنها تامین شود/ وارونه نشان دادن واقعیت‌ها، بخشی از تلاش رسانه‌ای دشمن است همایش شیرخوارگان حسینی در رشتخوار+ تصاویر تجمع بزرگ دانش آموزی«احلی من العسل» در شهرستان رشتخوار معلم که هر ساله پرچم عزای حسینی را بر قله‌های مرتفع کشور برافراشته می‌کند
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum