بدون نظر
 
طلبه شهرستان رشتخوار:
دو قشر طلبه و دانشجو باید جهادی در راه تحصیل علم بکوشند
تاریخ انتشار : 18 دسامبر 2015 در 09:52
 
حسینعلی آذرشیب طلبه شهرستان رشتخوار گفت: آن کاری که امروزه از دو قشر طلبه و دانشجو انتظار می رود آن است که جهادی در راه تحصیل علم بکوشند وبا روحیه ای شهادت طلب این مسیر را دنبال کنند.

به گزارش چهل ماه نیوز حسینعلی آذرشیب با تبریک ماه ربیع الاول و همچنین گرامیداشت ۲۷آذر روز شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح، روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشت: شهید مفتح مجاهدی بزرگ بود که با تکیه بر آموزه های بلند مکتب عاشورا گام در مبارزه ای که برخواسته از ستیز ابدی حق و باطل وخون و شمشیر بود نهاده و در این راه از هیچ کوششی برای رسیدن به آرزوی دیرینه رهپویان این مبارزه (شهادت) فروگزار نبود.

وی به سخنانی از ایت الله مفتح اشاره نمود و افزود: ایت الله مفتح در سخنرانی های خود می گفت اگر جهاد و شهادت در روح جوانان جامعه پیاده شود و جوانان مسلمان با این روح پرورش یابند زندگی با سعادت نصیب جامعه میشود.

آذرشیب در ادامه تصریح کرد: آن کاری که امروزه از دو قشر طلبه و دانشجو انتظار می رود آن است که جهادی در راه تحصیل علم بکوشند و با روحیه ای شهادت طلب این مسیر را دنبال کنند همچنان که ما تا کنون شاهد این امر بوده ایم و در راه علم و علم اندوزی حرکت کنند و علوم را منتشر کنند و حرکت شهید مفتح ادامه یابد چونکه این از ضروریات حوزه و دانشگاه است.

وی در رابطه با محروم بودن شهرستان رشتخوار از نعمت مدرسه علمیه و دانشگاه اساسی افزود: در هر شهر و شهرستانی باید حوزه و دانشگاه وجود داشته باشد چون در واقع این دو نهاد است که مایه تکامل و سعادت جامعه است اما متاسفانه در شهرستان رشتخوار ما از نعمت مدرسه ی علمیه و دانشگاه های اساسی برخوردار نیستیم و باید در این موضوع اقدامی صورت گیرد تا نیاز مردم این منطقه برطرف شود .

وی در پایان خاطر نشان کرد: به امید آن روزی که ان شاء الله این دو مهم در شهرستان راه اندازی شود و با قرار دادن فرمایشات و راهکارهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب که امروزه کشور های غربی و اروپایی از آن استقبال می کنند در دستور العمل ها وکارهایمان و تعامل بیش از پیش با یکدیگر این وظیفه خطیر را به فرجام برسانیم و از آنجا که مسیر و هدف هر دو یکی می باشد یقیناٌ کار به نتیجه خواهد رسید.

 

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :