بدون نظر
 
رؤسای اتحادیه‌ها از مشارکت در میزبانی زائران حسینی خبر دادند؛
ارسال ۳۰ تن آرد و ۲۵۰ هزار ظرف یکبار مصرف به نجف
تاریخ انتشار : 30 نوامبر 2015 در 17:30
 

امسال اربعین اصناف کشور نیز به میزبانی زائران حسینی در مسیر پیاده روی نجف تا کربلا پرداخته اند و هر صنفی به نوبه خود و در حد توان کمکی برای خدمت‌رسانی به زائران اباعبدلله(ع) انجام داده است. برخی از اتحادیه‌ها محصولاتی را که در صنف خود داشته‌اند برای زوار فرستاده‌اند و برخی نیز کمک‌های مالی به این بخش داشته‌اند.

ارسال 30 تن آرد و 250 هزار ظرف یکبار مصرف به نجف

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا نظرنژاد رئیس اتحادیه نانوایان سنگک در گفتگو با خبرنگار سایت خبری«رازق» اظهار داشت: کارخانه های آرد مقداری آرد را به صورت هدیه به ما داده‌اند تا به نان تبدیل کنیم و برای زائران اربعین حسینی ارسال کنیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این حدود ۶ تن آرد هم از طرف اتحادیه خودمان برای افرادی که در نجف حاضرند فرستادیم تا به نان تبدیل شود و به دست زائرین اباعبدالله الحسین(ع) برسد.

تولید آردهای اهدایی به نان لواش

رئیس اتحادیه نانوایان سنگک با اشاره آردهایی که توسط کارخانه آرد هدیه داده شده بود بیان داشت: از آنجا که نان لواش بهتر می تواند نیاز زائران را بر طرف کند و از طرفی بحث حمل و نقل و قابل مصرف بودن را نیز باید در نظر گرفت توسط سه اتحادیه نانوایان سنگک، نانوایان صنعتی و همچنین اتحادیه نانوایان فانتزی و حجیم مبلغی به حساب شرکت تعاونی نانوایان لواش واریز شد تا این آردها را تبدیل به نان لواش کرده و برای نجف ارسال کنند.

تا پایان هفته ارسال نان و آرد به نجف ادامه خواهد داشت

نظرنژاد در پایان با اشاره به اینکه از ۵ روز پیش ارسال نان به نجف آغاز شده و تا روز جمعه هم ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: طی این چند روز گذشته و تا پایان هفته روزانه چیزی حدود ۵ تا ۱۰هزار عدد نان لواش  به همراه کیسه های آرد به نجف ارسال می شود و در نجف در موکبی که توسط بسیج اصناف برپا شده است این آرد ها تبدیل به نان شده و میان مردم تقسیم می گردد.

حدود ۱۰۰ هزار عدد نان لواش به کمک نانوایی های دیگر به نجف فرستادیم

محمدجواد ملکی در گفت‌وگو با «رازق» در خصوص ارسال نان به نجف اظهار داشت: اتحادیه تولیدکنندگان نانهای فانتزی وحجیم چیزی حدود ۱۰ تن آرد توسط بسیج اصناف به نجف ارسال کرده تا در آنجا به نان تبدیل شود و میان مردم تقسیم گردد.

وی ادامه داد: در بخش دیگر با همکاری دو اتحادیه دیگر نانوایان سنگکی و صنعتی حدود ۱۰۰ هزار عدد نان لواش تهیه شد و برای استفاده زائران اربعین حسینی به نجف فرستادیم.

رئیس اتحادیه نانوایان فانتزی با بیان این که در سال های آینده سازمان دهی تر شده عمل خواهیم کرد افزود: برنامه ما برای سال آینده اینست که در سال بعد نانوا به آنجا بفرستیم و همانجا برای مصرف عموم مردم نان گرم تولید کنیم.

تا جایی که در توان باشد باید در این راه کار کرد

سید رحیم مقیمی اصل نیز در همین باره بیان داشت: از نظر من هر کار که از دست هرکسی بر می آید باید در راه امام حسین (ع) انجام دهد حال این کار می تواند مادی باشد و یا معنوی؛ به خصوص در حال حاضر که با وجود داعش و گروهک های تکفیری که چشم دیدن چنین اجتماعی را ندارند باید هر طور که می شود سعی بر حفظ و حمایت از چنین اجتماعاتی کرد.

وی اظهار داشت: اتحادیه ما حدود ۲۵۰ هزار عدد از انواع ظروف یکبار مصرف را برای استفاده مردم به نجف ارسال کرده  و در سال های آینده هم تا جایی که توانایی داشته باشیم به این کار ادامه خواهیم داد.

انتهای پیام/خ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :