بدون نظر
 
رئیس اداره بهزیستی رشتخوار خبر داد:
اجرای ۱۰۰درصدی برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه (CBR)در رشتخوار
تاریخ انتشار : 05 دسامبر 2015 در 18:25
 

محمد جواد فضلی رئیس اداره بهزیستی رشتخوار از اجرای برنامه توانبخشی مبتنی برجامعه با هدف شناسایی معلولین و بهره گیری از ظرفیت های محلی افراد به صورت 100 درصدی در سطح تمام روستاهای شهرستان رشتخوار خبر داد.

به گزارش چهل ماه نیوز رئیس اداره بهزیستی رشتخوار در این رابطه اظهار داشت: با هدف شناسایی معلولین و بهره گیری از ظرفیتهای محیطی جهت تامین بخشی از نیازهای معلولین و ارائه خدماتی همچون مناسب سازی محیط زندگی معلولین، خود اشتغالی، برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه(CBR) با همکاری اعضای شورای اسلامی روستایی و دهیاران، بهورزان و معتمدین محلی در سطح تمام روستاهای شهرستان به صورت ۱۰۰ درصدی اجرا می گردد.

محمد جواد فضلی خاطرنشان کرد: هم اکنون یک هزار و۲۳۰ معلول در شهرستان رشتخوار دارای پرونده هستند که حدود ۳۰۰ خانواده معلول تحت پوشش پرداخت حق پرستاری معلولین و ضایعه نخاعی مستمری دریافت میکنند.

وی در ادامه از خدمات این مرکز در سطح شهرستان خبر داد و تصریح کرد: در سطح شهرستان برنامه هایی جهت اشتغال معلولین واجد شرایط، اشتغال در قالب و پرداخت تسهیلات خود اشتغالی، ساخت مسکن جهت معلولین و خانواده های چند معلولیتی واجد شرایط، پرداخت شهریه دانشجویان معلول دانشگاهای غیر دولتی پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانش آموزان معلول و توزیع وسایل کمک توانبخشی و..که از جمله برنامه های اجرایی این نهاد در سطح شهرستان جهت خدمات رسانی به معلولین عزیز هستند.

وی همچنین از اجرای برنامه های فرهنگی،ورزشی، آموزشی برای معلولان در سطح شهرستان خبر داد و افزود: ارائه فهالیتهای فرهنگی، ورزشی، آموزشی، از قبیل اردوهای زیارتی، سیاحتی، مسابقات قرانی فرهنگی، هنری و ورزشی از جمله برنامه هایی است که به منظور حضور هر چه بیشتر معلولین عزیز در عرصه های مختلف اجتماع به اجرا گذاشته می شود.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان رشتخوار خاطر نشان کرد: اکثریت معلولیت ها در شهرستان رشتخوار ناشی از عوامل وراثتی مادرزادی و همچنین حوادث و سوانح جاده ای می باشد.

فضلی در پایان تصریح کرد: با توجه به تعداد معلولین در سطح شهرستان و کمبود اعتبارات در جهت رفع نیاز مشکلات این عزیزان کمک خیرین به این نهاد بخش عمدی از مشکلات معلولین عزیز را برطرف خواهد کرد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :