بدون نظر
 
وزیر بهداشت و درمان:
آنفولانزا، روندی مشابه سال های گذشته دارد/ جای هیچ گونه نگرانی نیست
تاریخ انتشار : 18 دسامبر 2015 در 14:21
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با تأکید بر اینکه بیماری آنفولانزا روندی مشابه سال های گذشته دارد، گفت: این موضوع، عین حقیقتی است که در سطح کشور وجود دارد و جای هیچ گونه نگرانی نیست.

آنفولانزا، روندی مشابه سال های گذشته دارد/ جای هیچ گونه نگرانی نیست

به گزارش چهل ماه نیوز «دکتر حسن قاضی زاده هاشمی» در گفت و گو با خبرنگار رودآور، در حاشیه آیین کلنگ زنی کلینیک تخصصی بیمارستان در حال ساخت قائم(عج) تویسرکان، گفت: بیماری آنفولانزا همان طور که قبلا هم از سوی وزارت بهداشت اعلام شده است، روند مشابه سال های گذشته دارد.

وی اظهار کرد: هیچ نگرانی و مشکل جدی در این باره نیست و این مطلب، عین حقیقتی است که در سطح کشور وجود دارد نباید جای هیچ گونه نگرانی باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با درخواست از مردم، عنوان کرد: از مردم می خواهیم تا مراقبت هایی که هر ساله داشتند به ویژه در مناطق سردسیر و نیز در صورت مسافرت رفتن داشته باشند و در پوشیدن لباس گرم، استفاده از گرم کننده ها بهره مند شوند.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: در عین حال توصیه می شود در تماس با افرادی که سرماخوردگی دارند اصل خودمراقبتی را رعایت کنند و نیز افرادی که سرماخورده اند خود نیز در برخورد با افراد سالم مراقبت های لازم را داشته باشند، مضاف بر آنکه از مایعات مناسب و تب برها نیز استفاده کنند.

وی افزود:  بیمارانی که سرما خورده اند در صورت تنگی نفس و سرفه به پزشک مراجعه کنند و جای نگرانی نیست و درمان می شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور همچنین در ادامه در رابطه با بودجه این حوزه گفت: هنوز بحث آن تمام نشده است و امیدواریم که هفته آینده تمام به پایان برسد.

قاضی زاده هاشمی عنوان کرد: با وجود آنکه در شرایطی که قیمت نفت نسبت به روز اول شروع کار دولت و حتی در مقایسه با سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش پیدا کرده ، اما  دولت خدماتش را در حوزه سلامت با قوت بیشتری ادامه خواهد داد، منابع آن پیش بینی شده است و امیدواریم که به موقع محقق شود.

وی تصریح کرد: آنچه که مهم است آن است عزم جدی در شخص رئیس جمهور برای ادامه طرح تحول سلامت است چرا که بارها این مطلب را بیان کرده وسازما ن مدیریت و برنامه  ریزی نیز مسیری را دنبال می کند که رویس جمهور تعیین می کند و از این بابت نگرانی نیست و به یاری خدا در ادامه مجملس نیز در شرایط سخت اقتصادی به حوزه سلامت توجه ویژه ای دارند و ما هم به سهم خودمان تلاش جدی می کنیم.

انتهای پیام/پ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دشمن با هر بهانه‌ای به دنبال بازی با افکار و ایجاد آشوب در کشور است/امروز بصیرت تنها راه خنثی‌سازی نقشه‌های شوم دشمنان است ۸ طرح عمرانی خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد کم‌توجهی‌ پایان درخشش طلای سرخ در قطب تولید زعفران دنیا را به دنبال دارد/ زعفران خراسان در یک قدمی نابودی مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است