بدون نظر
 
بدون نظر راه فرار پناهندگان به ترکیه؛
پناهندگان سوری چگونه از دست داعش فرار می‌کنند؟
تاریخ انتشار : 12 نوامبر 2015 در 12:11
 
جنگ در سوریه دو گزینه را پیش روی مردم این کشور قرار داده است؛ یکی ماندن و جنگیدن و دیگری پناهندگی در کشورهای اروپایی. که در حال حاضر تنها راه برای پناهندگی، عبور از رودخانه‌ و یا کوه‌های ترکیه است. در حالی که مرزهای شمال سوریه در تصرف گروه‌های تروریستی است و این موضوع، خطر را برای آنان چند برابر می‌کند.

 

 

به گزارش صبح توس، نقش ترکیه در بحران سوریه را نمی‌توان منکر شد و یا نادیده گرفت. از ابتدای آغاز بحران ، ترکیه در این خصوص نقش مشکوکی داشت، ازسودای ایجاد منطقه حائل و فرمانروایی در منطقه تا تجارت اعضای انسان و قاچاق پناهندگان سوری پیش رفت.

پناهندگان سوری از بیم جنگ و ترس از دست دادن جان شان مجبور شدند خانه‌های خود را ترک کنند و به سمت آینده نامعلوم حرکت کنند. روزانه تعداد بسیاری از مردم سوریه به هر نحو و طریقی به ترکیه پناهنده می‌شوند تا در ادامه بتوانند از ترکیه به کشورهای اروپایی راهی پیدا کنند. این جریان روز به روز افزایش می‌یابد و به تبع آن نیروهای امنیتی ترکیه مانع ورود آن‌ها به خاک این کشور شده‌اند و بارها شاهد آن بودیم که میان نیروهای امنیتی ترکیه و پناهندگان سوری درگیری رخ داده است

بیش‌تر مناطق مرزی بین سوریه و ترکیه تحت کنترل گروه‌های تروریستی است، در این حالت کسانی که به صورت رسمی و قانونی به سمت ترکیه میروند باید از مناطق خطرناک عبور کنند، اما پناهندگانی که مدارک کامل برای عبور ندارند یا حتی اگر مدارک کافی را داشته باشند از ترس گروه‌های تروریستی مجبور می‌شوند از نقاط مختلف مرزی به دور از گروه‌های تروریستی با هر وسیله‌ای به سمت ترکیه حرکت کنند.

دو راه برای عبور پناهندگان وجود دارد. یک راه از سمت رودخانه “عاصی” که با استفاده از قایق مخصوص از آن عبور می‌کنند . راه دوم این است که از طریق کوه‌ها و بیابانها به سمت مررزهای ترکیه حرکت می‌کنند. بسیاری از افراد مرز نشین از این فرصت استفاده می‌کنند و هزینه نسبتاً زیادی را از پناهندگان تقاضا می‌کنند تا آن‌ها را به ترکیه برسانند. بعد از این‌که از رودخانه میگذرند با هماهنگی یک وسیله نقلیه ترکیه آن‌ها را به نزدیکترین نقطه مرزی میرسانند.1320186_567

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :