بدون نظر
 
فرزند یکی از جان باختگان فاجعه منا در گفتگو با «صبح توس»؛
موضع گیری مسئولان درباره فاجعه منا شایسته جایگاه کشورمان نیست/ وزیر خارجه حتی حاضر نشد از سفر نیویورک بازگردد
تاریخ انتشار : 10 نوامبر 2015 در 23:10
 
فرزند یکی از جان‌باختگان فاجعه منا گفت: موضع گیری مسئولان درباره فاجعه منا شایسته جایگاه کشورمان نیست.

سید حسین کهنه، فرزند مرحوم سید جعفر کهنه از جان باختگان فاجعه منا در گفتگو با خبرنگار صبح توس، گفت: پدرم در آخرین شب حیاتشان در صحرای عرفات به وسیله تماس تلفنی که با یکی از اعضای فامیل داشت ما را از آخرین وضعیت خودش مطلع کرد، ولی متاسفانه در روز عید قربان نتوانستیم با پدرم تماسی داشته باشیم و خبر فوتش را از طریق شبکه خبر و سایر رسانه ها دریافت کردیم.

 

وی به اظهارات همسفران پدرش در فاجعه منا اشاره کرد و افزود: پدرم و سایر اعضای کاروان در حال طی کردن مسیر برای رسیدن به رمی جمرات بوده اند که ناگهان ازدحام و فشار جمعیت باعث جدایی بین پدرم و سایر همسفرانش می شود و متاسفانه بعد از آن لحظه معلوم نیست پدرم به چه شکل جانش را از دست داده است.

 

کهنه تصریح کرد: بعد از اطلاع از آخرین وضعیت پدرم به اخبار مربوط در موضع گیری مسئولان کشور در رابطه با مقصر اصلی این حادثه یعنی سعودی ها بودیم ولی متاسفانه با گذشت چندین روز و با وجود افزایش تعداد کشته ها وزیر خارجه کشورمان حتی حاضر نشد به ایران برگردد و موضوع را از نزدیک پیگیری کند.

 

فرزند این جانباخته فاجعه منا به بیانات قاطع و صریح رهبری در دانشکده افسری نوشهر، درباره فاجعه منا اشاره و عنوان کرد: به نظر من و سایر اعضای خانواده مرحوم، موضع گیری ها تا قبل از بیانات رهبر معظم انقلاب بسیار ضعیف بود و معلوم نبود، چه سرنوشتی برای پدرم و سایر جانباختگان اتفاق می افتاد.

 

وی اظهار کرد: موضع گیری فعلی مسئولان درباره فاجعه منا شایسته جایگاه کشورمان نیست و انتظار داشتیم تغییرات اساسی در رفتار و تعامل خود با دولت سعودی داشته باشند، تا در سال های بعد شاهد وقوع چنین حوادثی نباشیم.

 

کهنه در پایان گفت: امیدواریم کمیته حقیت یاب به منظور روشن شدن علت و مقصران اصلی این فاجعه تشکیل شود و در آینده شاهد مدیریت امور حج به دست یک سازمان متشکل از نمایندگان کشورهای اسلامی باشیم.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :