بدون نظر
 
حمیدرضا ترقی در گفتگو با «صبح توس»:
ضرورت حضور افرادی از قوای سه گانه در هیئت نظارت بر اجرای برجام/ اشخاصی در زمان قرارداد الجزایر می گفتند از آمریکا می ترسیم/ مراقب نباشیم، سابقه ی تلخ قرارداد الجزایر تکرار می شود
تاریخ انتشار : 13 نوامبر 2015 در 17:17
 
رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری، در ترکیب هیئت نظارت بر اجرای برجام باید افرادی از قوای سه گانه حضور داشته باشند.

حمیدرضا ترقی در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح توس، درباره ترکیب و عملکرد هیئت نظارت بر اجرای برجام توسط دولت گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری، در ترکیب هیئت نظارت بر اجرای برجام باید افرادی از قوای سه گانه حضور داشته باشند.

 

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: هیئتی که برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل می شود، باید مراقب باشند که سابقه ی تلخ قرارداد الجزایر که آمریکایی آن را نقض کردند دوباره تکرار نشود.

 

ترقی تصریح کرد: افرادی که قرارداد الجزایر را امضاء و پیگیری کردند نتوانستند حقوق ملت ایران را به طور کامل تامین کنند.

 

وی با بیان اینکه این افراد از آمریکا ترسیده بودند، گفت: اشخاصی مانند بهزاد نبوی در زمان قرارداد الجزایر به صراحت اعلام کردند که ما از آمریکا می ترسیم و همین سبب عدم پیگیری این قرارداد شد.

 

رئیس مرکز بین الملل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: قرارداد الجزایر نشان می دهد که باید افرادی محکم، قوی و پایبند به اصول و آرمان های انقلاب در ترکیب هیئت نظارت بر اجرای برجام باشند و به هیچ عنوان مرعوب غربی ها و به خصوص آمریکایی ها نباشند.

 

ترقی بیان کرد: هیئت نظارت بر اجرای برجام باید از هوشیاری، توان علمی و کارشناسی بالا برای مراقبت از مسائل فنی در رصد این توافق برخوردار باشند تا بتوانند وظیفه خود را به درستی انجام دهند.

 

وی در پابان به خسارت های احتمالی ناشی از عدم نظارت بر اجرای برجام اشاره و تاکید کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در نامه خود به رئیس جمهور اشاره کردند، اگر این نظارت به درستی انجام نشود، ما علاوه بر خسارت از بین بردن و از دست دادن تعداد ۱۳ هزار سانتريفوژ و بیش از ۹ تن و ۷۰۰ کیلو اورانیوم غنی شده ای که در اختیار داریم یک فرصت بسیار مهم در رابطه با بازگشت به نقطه صفر را نیز از دست خواهیم داد و این ها خسارت هایی است که به صدها میلیارد دلار کشور وارد می شود و قابل بازگشت و جبران به این سادگی نیستند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :