بدون نظر
 
رهبر انقلاب در دیدار با جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی:
برخی کار فرهنگی در دانشگاه را با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته اند/سرعت پیشرفت علمی ما کم شده است/غرب شروط خفت‌باری در فروش سوخت ۲۰ درصد گذاشت
تاریخ انتشار : 11 نوامبر 2015 در 13:46
 
جمعی از رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی صبح امروز با رهبر انقلاب دیدار کردند.

 

 

 

به گزارش چهل ماه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ برخی از مهم ترین سرفصل های سخنان مقام معظم رهبری به شرح زیر است:

 

* کار فرهنگی را در دانشگاه بعضی با کنسرت و اردوی مختلط اشتباه گرفته اند؛غربیها چه بهره ای بردند از اختلاط؟ اسلام انسان را شناخته که حکم حجاب و عدم اختلاط را داده است.

*کار فرهنگی باید دانشجو را متخلق، انقلابی، معتقد به آرمانها،دوستدار کشور و نظام، دارای بصیرت،بااعتماد بنفس و سرشار از امید و با فهم درست از موقعیت کشور تربیت کند؛ به جوانهای مومن و انقلابی میدان دهید.

*آمار داده اند که سرعت پیشرفت علمی ما در دنیا دو رتبه کم شده؛ این بد است، با این سرعت پیشرفت خیلی عقبیم؛ ما را سالهای سال عقب نگه داشته اند.

*آمریکا پیشرفت علمی را ۱۴۰سال از ما زودتر شروع کرده است.آن چیزی که چشم دنیا را خیره کرد سرعت پیشرفت ما بود؛ گفتند سرعت رشد علمی جمهوری اسلامی ۱۳ برابر سرعت رشد دنیاست.

*در تحقیقات علمی باید برای آینده نیازسنجی و محاسبه کرد. برخی می‌گفتند نفت داریم، چه نیازی به انرژی هسته‌ای است؟در قضیه‌ی فروش سوخت ۲۰ درصد، غربی‌ها شروط خفت‌باری گذاشتند.

*البته به نفع ما تمام شد و جوانان ما با زحمت خودشان آن را تولید کردند. زحمت عمده در غنی‌سازی،مربوط به تبدیل اورانیوم خام تا سطح ۲۰ درصد است.همین آنها را دستپاچه کرد.

اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می شود.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :