بدون نظر
 
«به نشر» همزمان با روز جهانی دیابت معرفی می کند؛
از «دیابت چیست» تا «تغذیه صحیح برای بیماران مبتلا به دیابت»
تاریخ انتشار : 14 نوامبر 2015 در 12:06
 
انتشارات آستان قدس رضوی همزمان با روز جهانی دیابت دو عنوان کتاب «دیابت چیست؟» و «تغذیه صحیح برای بیماران مبتلا به دیابت» را ویژه استفاده و مطالعه عموم مردم معرفی و پیشنهاد می کند.
Capture

 

به گزارش صبح توس، به نقل از  روابط عمومی و تبلیغات به نشر(انتشارات آستان قدس رضوي)، دیابت شایع ترین بیماری متابولیک در جهان شمره می شود که به سرعت در حال پیشرفت است و هر روز افراد بیشتری در جهان به دلایل مختلف از جمله وراثت و مدل تغذیه به آن مبتلا می شوند.

بر اساس اهمیت این بیماری و تأثیرات آن در سطح خانواده و جامعه، انتشارات آستان قدس رضوی در راستای افزایش آگاهی در زمینه ابتلا به دیابت و همچنین شیوه های صحیح کنترل آن، دو عنوان کتاب را چاپ و منتشر کرده است.

کتاب «دیابت چیست؟ چه باید کرد؟» از مجموعه چهار جلدی «پرسش و پاسخ های پزشکی» نوشته دکتر «مایکل برایراش» است که با نظارت علمی دکتر رضا فرید حسینی توسط دکتر محمد علی یعقوبی، دکتر الهه حیدری و دکتر سپیده حجازی ترجمه شده است.

این کتاب که در سال ۱۳۹۲ برای نخستین بار توسط «به نشر» در قطع رقعی به چاپ رسیده، علاوه بر اطلاعات پایه در زمینه بیماری دیابت، به بیشتر پرسش های ممکن در ارتباط با این بیماری پاسخ می دهد و مطالعه آن، میزان آگاهی افراد را در زمینه شناخت کامل دیابت و شیوه های پیشگیری و درمان آن افزایش می دهد.

«تغذیه صحیح برای بیماران مبتلا به دیابت» عنوان دیگر کتاب انتشارات آستان قدس رضوی در این خصوص است که در سال ۱۳۹۲ برای سومین نوبت تجدید چاپ شده است.

این کتاب که دربردارنده توصیه های تغذیه ای برای عموم است، به قلم دکتر مجید غیور مبرهن و دکتر اسدزاده عقدایی نوشته شده و اصول عمده و زیربنایی کنترل دیابت یعنی رژیم غذایی، ورزش و فعالیت های بدنی را به زبان ساده برای خواننده شرح می دهد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مرگ مهسا امینی بهانه دشمن برای ایجاد آشوب و خرابکاری در کشور بود/ ایجاد خسارت و هزینه های سنگین بر کشور خواست دشمنان است تصاویری از برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروی های نظامی و انتظامی و بسیجیان در رشتخوار ۱۳ کاروان پیاده مسیر رشتخوار تا حرم مطهر رضوی را طی مسیر می‌کنند ۶ میلیارد ریال مطالبات مخابرات رشتخوار از مشترکان حقیقی و دولتی مراسم عزاداری جاماندگان اربعین حسینی در رشتخوار+ تصاویر سال گذشته بیش از چهار میلیون تن گندله در فولاد سنگان خواف تولید شد/ ارتقای کیفیت با بهینه‌سازی خطوط تولید یک کشته و ۲۱ مصدوم در پی واژگونی نیسان در رشتخوار ۷ کارخانه فعال پسته رشتخوار را فرآوری می‌کنند/ پیش‌بینی برداشت ۱۵ هزار تن پسته در رشتخوار تلاش رسانه های غربی بر کم رنگ نشان دادن حرکت عظیم اربعین حسینی است حفاری‌های شهر تاریخی جیزد رشتخوار مربوط به ۴-۵ دهه قبل است سارق موتور سیکلت‌ها در رشتخوار دستگیر شد دستگیری ۸ متهم به سرقت وسایل چاه های کشاورزی در بخش جنگل رشتخوار