به گزارش چهل ماه نیوز، حسین باهوش فرماندار رشتخوار در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان، گفت: با توجه به قرار گرفتن در آستانه برگزاری کنکور ۱۴۰۱ مقدمات قبل از آزمون را باید به نحوه احسن مدیریت کنیم، تا دانش آموزان آمادگی لازم را در ای زمینه کسب کرده و نگرانی در رابطه با این آزمون سرنوشت ساز نداشته و آشنایی لازم با سوالات، روش های تست زنی و فضای کنکور را نیز داشته باشند.

باهوش با تاکید بر اینکه پروژه های افتتاحی در مجموعه آموزش و پرورش باید کاملا تکمیل شده باشند، تصریح کرد: پروژه های عمرانی آموزش و پرورش در شهرستان بایستی قبل از افتتاح بصورت صد در صد تکمیل شده باشند موضوعی که دولت محترم بر این مهم تاکید دارد.

فرماندار رشتخوار با بیان اینکه در حوزه آموزش و پرورش رشتخوار اقدامات خوب و شایسته ای صورت گرفته است، اذعان داشت: هدف اصلی ما در شهرستان باید رعایت عدالت آموزشی و عدالت اداری باشد، و قصورات اتفاق افتاده در برخی از زمینه ها باید امروز جبران شود.

وی در ادامه با توجه به پیش رو بودن هفته معلم نیز در این رابطه، اظهار کرد: در هفته گرامیداشت مقام معلم، مراسم در خور شانی برای فرهنگیان عزیز باید برنامه ریزی کنیم، تا از بی انگیزه شدن جامعه فرهنگی جلوگیری شود و رضایت لازم کسب گردد.

باهوش در ادامه به موضوع جذب نیرو در شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: هیچ دستگاهی و شرکتی در رشتخوار حق این را ندارد نیروی غیر بومی جذب کند، مگر اینکه نیروی با آن تخصص مدنظر در منطقه وجود نداشته باشد.

وی همچنین تاکید کرد: اولویت در جذب نیرو، بومی گزینی است و فرزندان این منطقه جزء انتخاب های اول اشتغال هستند.

فرماندار رشتخوار در پایان یادآور شد: خوشبختانه شهرستان رشتخوار به سمت صنعتی شدن حرکت می کند و باید به سمت رشته های تحصیلی گرایش پیدا کنیم که متناسب با نیاز شهرستان باشد.

۴ طرح و پروژه آموزش و پرورش در رشتخوار افتتاح و بهره برداری می شود

محمود ذباح مدیر آموزش و پرورش رشتخوار در ادامه اين جلسه گفت: یک باب مدرسه ۱۰ کلاسه با اعتبار ۵ میلیارد تومان در شهر رشتخوار به مناقصه گذاشته شده و پیمانکارش انتخاب و روند ساخت آن بزودی آغاز می شود.

ذباح یادآور شد: ۹ واحد در مرکز آموزشی و رفاهی چند منظوره فرهنگیان در حال تکمیل شدن است و این مرکز آمادگی لازم برای خدمات دهی به جامعه فرهنگیان و سایر دستگاه های شهرستان را دارند.

وی در ادامه گفت: همزمان با گرامیداشت هفته مقام معلم ۳ پروژه آموزش و پرورش در روستاهای فتح آباد و دولت آباد و در شهر جنگل افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

ذباح افزود: گردهمایی تقدیر از معلمان برتر در حوزه های مختلف آموزشی و پرورشی از دیگر برنامه های متنوع هفته معلم خواهد بود.

انتهای پیام/