حسین دلارآمی مسئول ایستگاه هواشناسی شهرستان رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز؛ گفت: میزان بارش باران در طی ۲۴ ساعت گذشته در رشتخوار بالغ بر ۲۹ میلی متر بوده که توسط ایستگاه هواشناسی این شهرستان به ثبت رسیده است.

مسئول ایستگاه هواشناسی رشتخوار در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین  بارش ثبت شده در رشتخوار مربوط به ۲۶ دی ماه ۱۴۰۰ با ثبت ۲۴ میلی متر بوده است، افزود: از ابتدای سال زراعی تا کنون میزان بارش تا مورخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۳به میزان   ۱۳۰ میلیمتر می باشد.

وی در ادامه در مقایسه میزان بارندگی امسال نسبت به مدت مشابه سال زراعی قبل رشتخوار، اظهار داشت: بارش ها در رشتخوار نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲۳ درصد و نسبت به دوره آماری ۷۱ درصد افزایش داشته است.

دلارآمی در ادامه و در توصیف وضعیت هوای فعلی در این شهرستان، گفت: هم‌اکنون وضعیت هوا در رشتخوار ابری و دمای فعلی در این شهرستان ۷٫۲ درجه بالای صفر است، همچنین وزش باد نیز به صورت ملایم و سرعت آن ۳ متر بر ثانیه می باشد و بارندگی نیز به صورت پراکنده تا عصر امروز ادامه خواهد داشت.

همچنین شهرستان رشتخوار با بارش ۱۳۰ میلیمتر از ابتدای سال زراعی تاکنون بعد از شهرستان خواف بیشترین بارش استان را در رتبه دوم به خود اختصاص داده است، و در بارندگی ۲۴ ساعت گذشته نیز با ثبت ۲۹ میلی متر در جایگاه نخست پربارش ترین شهرستان استان خراسان رضوی و کشور قرار گرفته است.

انتهای پیام/