مرتضی پورعباس رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت رشتخوار در گفت‌وگو با صبح توس؛ گفت: ۱۲ نیروی معرفی شده توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه رشتخوار جهت بازرسی و نظارت بر بازار شهر رشتخوار و بخش‌ها همکاری خود را با اداره صنعت، معدن و تجارت رشتخوار آغاز کردند.

پورعباس درادامه در رابطه با نحوه این همکاری بیان داشت: در راستای تفاهم نامه ای که  بین معاون اول ریاست جمهوری و رئیس سازمان بسیج مستضعفین به منظور استفاده از توان نیروهای بسیج در کنترل و نظارت بر بازار و حوزه کشاورزی منعقد شده است، حوزه بسیج اصناف تعداد ۱۲ نیروی بسیجی با مدرک کارشناسی در رشته های مرتبط به اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رشتخوار معرفی کرد.

پورعباس در خصوص آموزش های تخصصی انجام شده به این بازرسان در طرح نظارت بر بازار شهرستان تصریح کرد: در راستای آموزش نظارت بر بازار کار آموزش به صورت تئوری و میدانی به بازرسان بسیج اضناف توسط کارشناسان انجام شد، که پس از صدور کارت بازرسی بخشی از نیروها با هماهنگی و تحت مدیریت این اداره همراه با کارشناسان صنعت و معدن و بخشی از نیروها  با هماهنگی و مدیریت جهاد کشاورزی در راستای بازرسی و بررسی وارد بازار می‌شوند.

پورعباس در ادامه افزود: بر اساس قانون انتزاع که از مورخه ۱۴۰۰/۹/۳ ابلاغ شد، کلیه وظایف و تکالیف مرتبط با تنظیم و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی، کالاهای اساسی (قند، روغن، برنج،چای … ) گوشت گوسفندی، مرغ و مواد پروتئینی از تولید و تامین تا نظارت وبازرسی بر توزیع بر عهده وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته است.

رئیس اداره صمت رشتخوار در ادامه یادآور شد: در این راستا موضوع تفویض امر بازرسی و نظارت بر تمامی واحدهای تولیدی و صنفی گروه‌های هدف و همچنین حوزه آرد و نان و نانوایی‌ها به بازرسان سازمان جهاد کشاورزی منتقل گردید تا زنجیره تامین، توزیع، تنظیم و نظارت در این خصوص یکپارچه و کامل شود.

وی با اشاره به رصد و پایش هرگونه تخلف صنفی در سطح شهرستان، اظهار داشت: مردم عزیز در سطح شهرستان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در موارد فوق مراتب گزارش و یا شکایت خود را به اداره جهاد کشاورزی اعلام کنند.
پورعباس ادامه داد: بازرسان سازمان صمت کماکان نظارت بر سایر گروه‌های کالایی و خدمات دولتی و عمومی را نیز بر عهده خواهند داشت.

انتهای پیام/