به گزارش چهل ماه نیوز، جواد اشترایه مدیر شبکه بهداشت و درمان رشتخوار صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری از بیماری کرونا رشتخوار در محل فرمانداری این شهرستان با اشاره به وضعیت آبی بیماری در رشتخوار گفت: هم اکنون در جمعیت بالای ۱۲ سال آمار واکسیناسیون ۸۴/۵ درصد در نوبت اول است.

وی با تاکید بر رعایت دستورالعمل ها جهت کنترل بیماری کرونا بیان داشت: به توجه به تعداد بستری های کم، تعداد افراد مثبت نیز در رشتخوار رو به کاهش بوده است و در هفته اول آذر تنها ۳۳ درصد افراد بستری در رشتخوار مثبت بوده اند.
خالقداد عرب فرماندار رشتخوار در ادامه با تاکید بر اینکه رعایت دستور العمل ها به نفع مردم است، اظهار داشت: امروز دغدغه تمام مسئولان در کشور در رابطه با ورود و شیوع سویه جدید بیماری کرونا است که همواره رعایت پروتوکول ها و استفاده از ماسک مورد تاکید مسئولان است که باید با قوت دنبال شود.

وی همچنین با اشاره به قرار داشتن در فصل سرما در بحث مدارس گفت: در رابطه با هر چه بهتر دنبال شدن شرایط حضوری دانش آموزان در مدارس حتما مدیران مدارس بحث گندزدایی و تهویه مناسب  فصل سرما در مدارس تمهیدات لازم در این رابطه را انجام دهند.

وی با تاکید بر لزوم همکاری تالارها در رعایت دستورالعمل ها اظهار داشت: ما انتظار داریم یک ساز و کار درست تعریف شود و مدیران تالارها همکاری همه جانبه داشته باشند، هم اکنون که شرایط ما مدتی است در وضعیت ابی باقیمانده است را باید برگردانیم به وضعیت سفید و چنانچه اگر رعایت نکنیم وضعیت قرمز و تعطیلی ها دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/