به گزارش چهل ماه نیوز، حجت الاسلام حسن جهانشیری امام جمعه رشتخوار ظهر امروز در جمع پرشور نمازگزاران این هفته مسجد علی ابن ابی طالب (ع) شهر رشتخوار  با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س)و گرامیداشت روز حمل و نقل جاده ای  در رابطه با اهمیت موضوع راه ها علی الخصوص راه های موجود در منطقه گفت: بحث معادن و شرکت های فولادی از طریق راه کار حمل و نقل بار خود را انجام می دهند، معادن و شرکت ها باید امروز پای کار بیاییند و در ترمیم راه و قول ها و وعده های خود در این رابطه عمل کنند.

وی در ادامه مطلب افزود: توقع و انتظار این است که به مسیر پرتردد رشتخوار_ تربت حیدریه و رشتخوار_ خواف توجه بیشتری شود، عزیزان ما در این مسیر از دست می روند، باید نسبت به زندگی و حقوق انسان ها توجه داشت و در صدد این باشند که این معضل را حل کنند.

وی با تاکید بر اینکه گزارش ها و پیگیری های خوبی از سوی حجت الاسلام احمدپور نماینده شهرستان در حوزه راه و مسیر تربت حیدریه، رشتخوار، خواف در حال پیگیری است، اظهار داشت: با وجود این پیگیری ها همچنان ما نیازمند همراهمی و همکاری همه مسئولان در جهت تسریع در روند اجرای طرح هستیم.

امام جمعه رشتخوار در ادامه با تقدیر از خیرین در جهت راه اندازی مدرسه قران و عترت آموزش و پرورش رشتخوار، یادآور شد: به همت خیرین گرانقدر بالغ بر ۲۰۰میلیون تومان تا کنون در راستای راه اندازی مدرسه قران و عترت اموزش و پرورش رشتخوار هزینه صرف شده و انشالله  در ادامه انتظار این است که مسئولان امر مسئولان اداره اب و برق شهرستان نسبت به رفع مشکلات امتیازات این مجموعه تسریع در همکاری داشته باشند.

حجت الاسلام جهانشیری در ادامه در رابطع با موضوع خروج نیروهای امریکایی از منطقه، تصریح کرد: سردار شهید سلیمانی افتخار جبهه مقاومت و ایران اسلامی است که بعد از شهادت سردار سلیمانی. و ابو مهندس المهدی خواسته مردم عراق نیز خروج نیروهای امریکایی از منطقه است، که باید انها هر چه سریع تر نسبت به ترک منطقه اقدام کنند.

خطیب نماز جمعه رشتخوار در ادامه اذعان با اشاره به سالروز وحدت حوزه و دانشگاه ضمن گرامیداشت شهادت ایت الله مفتتح، بیان داشت: نکته ای که حوزویان و دانشگاهیان باید توجه داشته باشند، این است، که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و دو رکن انقلاب فرهنگی نیز حوزه و دانشگاه هستند، امروز به برکت تعامل بین این دو نهاد انقلابی هم دانشگاه از علم حوزه و هم حوزه از دانش دانشگاه بهره برداری می کند.

وی همچنین با اشاره به موضوع مذاکرات وین گفت:  اخیرا امریکا و اورپا دست به دست هم داده اند، که با مقصر سازی و اتهام زنی و صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام، از این موضوع سوء استفاده کنند، در صورتی که از روز اول که برجام مطرح شد، این ایران اسلامی بود که به تعهدات خود عمل کرد، و کسانی که به تعهدات خود عمل نمی کنند در واقع امریکایی ها و اورپایی ها هستند.
امام جمعه رشتخوار با اشاره به نقش شوم آمریکا و اروپا در بحث مذاکرات،خاطر نشان کرد: امروز با توجه به شرایط که هست ما متوجه شدیم نه امریگا قصد همکاری دارد و نه اروپا، نیت و هدف امریکا و اروپا در واقع این است که مذاکرات را به سمت هسته ای ببرند و ایران اسلامی را محدود کنند و زیر تسلط خود بگیرند، اما آنها باید بدانند، پیامد این عدم همکاری و متهم سازی را باید بدهند، و این خوابی که در رابطه با حمله به تاسیسات جمهوری اسلامی ایران دیده اند را نیز با خود به گور خواهند برد.

انتهای پیام/