به گزارش چهل ماه نیوز، خالقداد عرب فرماندار رشتخوار در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش رشتخوار با تبریک هفته بسیج دانش آموزی و هفته پدافند غیرعامل  گفت: ۱۳ آبان روز مهمی است که در تقویم پرافتخار جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نام گرفته است و در این روز جوانان و نوجوانان عزیز ما قدرت استکبار جهانی را بهم ریختند و همه ساله در این سالروز دانشجویان و دانش آموزان کشور نفرت و انزجار خود را در برابر استکبار اعلام می دارند.

خالقداد عرب در ادامه با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا عنوان کرد: امسال با وجود بیماری کووید ۱۹ برنامه های سالروز ۱۳ آبان ماه متفاوت و هماهنگ با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار خواهد شد.

عرب همچنین با توجه به برگزاری این برنامه ها در راستای آگاهی بخشی به جوانان و نوجوانان تاکید کرد و افزود: تمامی دستگاه های اجرایی باید هماهنگی و همکاری لازم را داشته باشند تا این مراسم بصورت چه باشکوه تر برگزار شود.

وی در ادامه تصریح کرد: مراسم اجتماع یوم الله ۱۳ آبان امسال راس ساعت ۹:۰۰ صبح روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۰/۸/۱۳ با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضای باز بلوار شهید طالقانی شهر رشتخوار برگزار خواهد شد.

فرماندار رشتخوار در ادامه با اشاره به آسیب های اجتماعی که در جامعه شکل گرفته است، اظهار داشت: امروزه متاسفانه آسیب های اجتماعی بعنوان یک معضل در سطح جامعه خودنمایی می کنند و مسائلی مانند اعتیاد، طلاق، کودک همسری و… از همانگونه آسیب هایی هستند که اگر ریشه آنها را بشناسیم، می توانیم با اجرای برنامه های آموزشی و آگاه سازی در راستای کاهش و از بین بردن آنها برآییم.

تلاش برای فعال شدن مجدد شورای حکمیت در رشتخوار

عرب در ادامه با توجه به موضوع راه اندازی مجدد شورای حکمیت در شهرستان تاکید کرد و افزود: یکی از اولویت های این شهرستان بحث کاهش آسیب های اجتماعی است و با تعامل و همکاری مثال زدنی که مجموعه قضائی با مجموعه اداری در رشتخوار دارد باید تلاش‌ کنیم که طرح شورای حکمیت دوباره فعالیت خود را آغاز کند.

وی با توجه به شرایط خوب و وضعیت رنگ بندی کرونا در رشتخوار، عنوان کرد: بحث کرونا یک مسئله جدی در کشور ماست و همه ما موظفیم که پروتکل‌های بهداشتی را در سطح ادارات و جامعه رعایت کنیم و با ترویج فرهنگ واکسیناسیون به کاهش این بیماری کمک نماییم.

انتهای پیام/