به گزارش چهل ماه نیوز به نقل از صبح توس؛ عبدالله امینی ‌فر، مسئول مرکز فضای مجازی سپاه امام رضا (ع) ظهر امروز در نشست خبری سومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی در محل فرهنگسرای رسانه مشهد در رابطه با جزئیات و چگونگی برگزاری این رویداد اظهار داشت: بنا بر این است که از دوازدهم لغایت چهاردهم آبان ماه رویداد بزرگ تولید محتوای دیجیتال بسیج خراسان رضوی در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

وی افزود: مشابه ادوار گذشته تیم‌های متقاضی و احراز صلاحیت شده  در سه محور بازی‌های ویژه تلفن همراه، نرم‌افزارهای ویژه تلفن همراه و پویانمایی شروع به رقابت خواهند کرد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه امام رضا (ع) خاطر نشان کرد: حدوداً ۸۶ نفر در قالب ۲۶ تیم در این رویداد شرکت‌ می‌کنند و با توجه به شرایط کرونایی موجود، پروتکل‌های بهداشتی به صورت صددرصدی در طول مدت برگزاری این رویداد اجرا می‌شود.

وی افزود: از تمام افراد تیم‌های شرکت‌کننده قبل از اعزام به محل رویداد تست پی_سی_آر گرفته خواهد شد و شرکت‌کنندگان ملزم به همراه داشتن کارت واکسیناسیون هستند.

امینی فر گفت: ۲۶ تیم نامبرده از ۹ شهرستان در خراسان رضوی با توجه به سوابق تولیدی‌، مدت فعالیت و ارزیابی نمونه کارهایشان انتخاب شده‌اند و به تفکیک، ۸ تیم از مشهد، ۳ تیم از نیشابور، سبزوار ۴ تیم، ۳ تیم از بینالود، ۲ تیم از فیروزه، ۳ تیم از کاشمر، یک تیم از رشتخوار، یک  تیم از تربت حیدریه و یک تیم از رشتخوار در این رویداد شرکت می‌کنند.

وی افزود: یکی از مباحث اصلی که مورد تأکید رهبر انقلاب بوده نهضت تولید محتوا در کشور است که با توجه به وضعیت این حوزه در کشور بیشتر محصولات توانایی رقابت با نمونه‌های خارجی را نداشته و یا ایده مناسب را برای رقابت در بازار جهانی ندارند، لذا چنین رویداد‌هایی به شناسایی افراد توانمند و ایده پرداز کمک کرده و موجبات سرمایه گذاری بر روی این افراد توانمند برای تولید محتوای فاخر و قابل‌رقابت فراهم می‌سازد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه امام رضا (ع) دررابطه با موضوعات محوری تولیدات در این رویداد اذعان داشت: ساعت ۸ صبح چهارشنبه دوازدهم آبان ماه موضوعات تولیدی به تیم‌ها اعلام‌شده و رأس ساعت ۹ صبح، این رویداد به‌صورت رسمی آغاز و شرکت‌کنندگان ظرف مدت ۴۸ ساعت زمان دارند تا با توجه به موضوع اعلامی ایده پردازی کرده و آن را در قالب حوزه تولیدی خود تبدیل به محصول کنند.

وی افزود: در هر سه رشته یک تیم داوری و منتورینگ سه‌نفری پیش‌بینی‌شده است و در زمان‌های معینی از فرآیند تولید شرکت‌کنندگان بازدید به عمل‌آورده و بر اساس معیارهایشان محصول را سنجیده و در پایان رویداد، ساعت ۹ صبح جمعه چهاردهم آبان ماه برترین تیم‌ها را تعیین می‌کنند.

امینی فر تأکید کرد: اختتامیه رویداد نیز در ساعت ۱۵ روز جمعه چهاردهم آبان ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی با حضور سردار غیاثی، فرمانده سپاه امام رضا (ع) تیم‌های برتر معرفی شده و به رویداد سراسری تهران اعزام می‌شوند.

وی افزود: افتتاحیه به صورت هم‌زمان در سراسر کشور خواهد بود و در کل کشور ۴۰۰ تیم در این رویداد شرکت کرده‌اند و با سخنرانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین شروع به کار خواهند کرد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه امام رضا (ع)  با بیان اینکه تعداد تیم‌های شرکت کننده به دلیل شرایط ویژه کرونایی نسبت به سال گذشته ۱۰ تیم کاهش داشته است گفت: مرحله کشوری این رویداد نیز انتهای آبان ماه اوایل هفته بسیج در تهران برگزار می‌شود و حدود ۹۰ تیم در رویداد پایانی حضور پیدا می‌کنند.

وی در پایان گفت: یکی از نکات مثبت برگزاری این رویداد بازدید دستگاه‌‌های اجرایی از روند تولید تیم‌های شرکت‌کننده است که با توجه به نوع تولید و کیفیت محصول امکان حمایت‌های مادی و معنوی برای این تیم‌ها از سوی دیگر سازمان‌ و دستگاه‌ها فراهم می‌شود.

انتهای پیام/ ۵۰۰۳