نماینده مردم خواف و رشتخوار در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با چهل ماه نیوز، گفت: در جلسه با مسوولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور قرار شد تا قیر به میزان لازم برای بهسازی و زیرسازی راههای روستایی در شهرستان های خواف و رشتخوار تامین شود.

وی در ادامه افزود: با پیگیری‌های انجام شده از طریق وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، به‌تازگی ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و توسعه راه‌های این شهرستان‌ها اختصاص یافت.

حجت الاسلام احمدپور فدکی در ادامه این خبر اظهار کرد: از این میزان مبلغ ۳۰ میلیارد ریال برای روکش آسفالت راه ارتباطی قاسم آباد به باغ بخشی خواف و ۵۰ میلیارد محورهای بخش جنگل رشتخوار تخصیص پیدا کرده است.

نماینده مردم خواف و رشتخوار همچنین تصریح کرد: از اعتبار تخصیص یافته مبلغ۱۰۰ میلیارد ریال برای احداث راه ارتباطی دوخطه خواف، رشتخوار به تربت حیدریه و ۵۰ میلیارد ریال برای بهسازی محور خواف به قائن در نظر گرفته شد.

وی در ادامه یادآور شد: همچنین در جلسه مشترک با مسوولان وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، قرار شده به هر میزان قیر که برای بهسازی و زیرسازی راههای روستایی این شهرستان ها مورد نیاز باشد، تامین شود تا خللی در روند اجرای طرحهای عمرانی این منطقه ایجاد نشود.

تسریع در روند اجرای قطعات دوم و نهم مسیر دوم خواف، رشتخوار به تربت حیدریه

حجت الاسلام احمدپور در ادامه اذعان داشت: برای سرعت بخشی به روند اجرای طرح ساخت محور دوخطه سنگان خواف به رشتخوار و تربت حیدریه جلسات مشترکی با حضور نائب رییس اول مجلس، مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)  و مدیر شرکت زیرساخت و معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد و به دنبال آن تفاهم نامه ساخت همزمان قطعات دوم و نهم مسیر دوم این محور منعقد و قرار شد، که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی در ادامه با تاکید براینکه تکمیل کنارگذر رشتخوار از دیگر برنامه های نشست با مسئولان راه و شهرسازی و راهداری کشور بوده است، بیان داشت: تکمیل کنار گذر شهر رشتخوار توسط وزرات راه و شهرسازی همراه با نصب علائم و خط کشی ها و روشنایی مسیر از برنامه های پیگیری شده در این نشست بوده است.

کمک ۲۰ میلیاردی ایمیدرو به شهرداری رشتخوار

نماینده خواف و رشتخوار در ادامه از تخصیص مبلغ ۳۰ میلیارد ریالی جهت تجهیز ورودی شهر رشتخوار خبر داد و افزود: کار بررسی مطالعاتی پل ورودی شهر رشتخوار انجام و به زودی کار مرمت و بهسازی این پل نیز انجام خواهد شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: با پیگیری ها انجام شده مبلغ ۲۰ میلیارد ریال جهت کمک به رفع مشکلات مالی شهرداری رشتخوار از سوی شرکت ایمیدرو برای نخستین بار انجام شد.