سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز گفت:  ارائه‌ خدمات زیربنایی به جمعیت روستایی با توجه به نقش روستاها به عنوان جمعیت مولد در کشور، همواره حائز اهمیت بوده و یکی از مهم‌ترین رسالت‌های کشور و به دنبال آن وزارت نیرو به عنوان متولی تامین آب شرب شهرها و روستاها نیز بوده است.

وی درادامه بیان کرد: چندی است که بنیاد علوی که به عنوان بازوی توانمند بنیاد مستضعفان شناخته می شود دراین شهرستان اقدام به لایروبی و مرمت قنوات کرده است و از آن جا که دهستان شعبه طبق گزارش های متعددی که در طول سال جاری ارسال گردیده است جزء دهستان های محروم سطح استان شناخته می شود، کمک رسانی به این مردم محروم در اولویت کاری قرار گرفته است.

اغظمی در تکمیل این مطلب اظهار داشت: عملیات لایروبی قنات روستای شعبه هم اکنون در دهستان شعبه این شهرستان آغاز شده و امید است با توجه به استفاده از نیروهای مردمی و بومی این دهستان این عملیات هرچه سریع تر به اتمام برسد و مردم این روستا بتوانند از آب این قنات جهت کشت های پاییزه خود استفاده نمایند.

در طرح احیای قنوات در رشتخوار ۱۵ قنات در فاز اول با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان هزینه در سطح روستاهای شهرستان رشتخوار شناسایی و کار احیای این قنوات به مرور دنبال خواهد شد.

انتهای پیام/