بدون نظر
 
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان رشتخوار:
۱۵۳ هزار راس دام سبک در رشتخوار بر علیه بیماری ppr واکسینه شدند
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۰ در ۱۲:۳۹
 
حسن پور گفت: کار واکسیناسیون حدود ۱۵۳ هزار راس دام سبک در بخش مرکزی و جنگل رشتخوار بر علیه بیماریppr انجام شده و در رابطه با بیماری آبله نیز مورد خاصی در سطح شهرستان رشتخوار نداشته‌ایم.

روح الله حسن پور سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان رشتخوار همزمان با هفته دامپزشکی ضمن گرامیداشت این هفته در گفت و گو با چهل ماه نیوز؛ گفت: شهرستان رشتخوار دارای ۲۰۰ هزار راس دام سبک بوده که با توجه به شرایط دامپزشکی که در سطح این شهرستان داریم در بحث مبارزه با بیماریهای دامی طرح واکسیناسیون دام سبک بر عیله بیماری ppr  و آبله در ۶ ماه نخست امسال به طور کامل دنبال شده است.

وی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی شبکه دامپزشکی پیشگیری از بیماری‌های دامی است، عنوان داشت: در بحث مبارزه با بیماریهای دام از جمله ppr  و آبله به صورت مستمر بحث واکسیناسیون در سطح شهرستان دنبال شده است.

حسن پور در ادامه افزود: جلوگیری از بیماری مشترک انسان و دام اولویت بعدی است که شبکه دامپزشکی در بحث بیماری تب مالت امسال با پیگیری های لازم به دام های سبک زیر یکسال در جهت جلوگیری از شیوع این بیماری واکسن مورد نیاز تزریق شده است.

سرپرست شبکه دامپزشکی رشتخوار، عنوان داشت: بازدید از کشتارگاه ها با هدف رفع نواقص هم اکنون در حال دنبال شدن است و مراکز عرضه دام قبل از کشتار توسط کارشناسان دامپزشکی بازرسی و بعد از کشتار دام نیز در راستای رعایت موارد بهداشتی بازرسی و مهر دامپزشکی توسط این مرکز انجام و دام های کشتار شده بدون مهر تخلف محسوب شده و جمع آوری می شود.

وی در رابطه با بحث نظارت بر توزیع مرغ که از سایر کشتارگاه ها به سطح شهرستان انجام می شود، اذعان داشت: در حوزه توزیع و تاریخ مرغ ها کار بازرسی به صورت مستمر در سطح شهرستان دنبال می‌شود تا در صورت داشتن مشکل مرغ های فاقد پروتوکل های لازم از چرخه توزیع حذف شوند.

وی در ادامه، تصریح کرد: همچنین در بحث کارخانه خوراک دام نظارت در مراحل تولید انجام می‌شود و بر حوزه مراکز جمع آوری شیر نیز کارنظارت انجام می شود.

سرپرست شبکه دامپزشکی رشتخوار با اشاره به اینکه در حوزه دام سنگین با اولویت روستاهای پرجمعیت واکسیناسیون دام در رشتخوار انجام شده است، اظهار داشت: کار واکسیناسیون حدود ۱۵۳ هزار راس دام سبک در بخش مرکزی و جنگل رشتخوار بر علیه بیماریppr انجام شده و در رابطه با بیماری آبله نیز مورد خاصی در سطح شهرستان رشتخوار نداشته‌ایم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۵۳ هزار راس دام سبک در رشتخوار بر علیه بیماری ppr واکسینه شدند اجرای مراسم صبحگاه مشترک نیروهای نظامی و انتظامی در رشتخوار+ تصاویر امروز امنیت ایران اسلامی یک امنیت مستقل است/ نتیاج اتکای برخی کشورها در حوزه امنیت به آمریکا در آینده مشخص می‌شود مراسم عزاداری شب و روز شهادت امام مهربانی در رشتخوار+ تصاویر بیش از ۶۸ درصد مردم در رشتخوار واکسینه شدند پیش بینی برداشت ۸ هزار تن پنبه سفید در رشتخوار ۸۰۰ جلد کتاب به کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) در رشتخوار اهدا شد پایان مسابقات فوتسال جام دفاع مقدس در رشتخوار ۱۴ روستا در خواف آبرسانی شد اشتغال ۲۰۰ نفری با برداشت ترنجبین در رشتخوار نگاه ویژه به روستا و عشایر پایان مشکلات حاشیه نشینی در شهرها است شکست اندیشه‌های شرق و غرب یکی از مهمترین آثار دفاع مقدس بود