بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار خبر داد؛
پیش بینی برداشت ۸ هزار تن پنبه سفید در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۴۰۰ در ۱۳:۳۹
 
رشتخوار_ اعظمی گفت: سطح زیر کشت محصول پنبه در رشتخوار بالغ بر 2500 هکتار بوده که پیش بینی می‌شود، امسال بالغ بر 8 هزار تن پنبه سفید در این شهرستان برداشت محصول داشته باشیم.

سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز، با اشاره با آغاز برداشت محصول پنبه، گفت: سطح زیر کشت پنبه در کل شهرستان ۲۵۰۰ هکتار است که انشاالله بالغ بر ۸ هزار تن پنبه از این سطح برداشت خواهد شد.

اعظمی در ادامه افزود: از این میزان سطح زیرکشت بالغ بر ۲۲۰ هکتار در دهستان آستانه رشتخوار و مابقی آن در بخش جنگل رشتخوار کاشته شده است.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار با اشاره به نوع و ارقام محصول پنبه در رشتخوار، بیان داشت: در مزرعه نمونه آستان قدس رضوی رشتخوار ارقام کشت شده پنبه شامل ساجدی، ورامین و خورشید است و برداشت این محصول از امروز با دستگاه غوزه چین پنبه آغاز شده است.

وی بیان کرد: البته یک سری ارقام پنبه در این مزرعه کشت شده اند که نمی توان آن ها را به صورت مکانیزه برداشت نمود به همین دلیل از نیروی کارگری برای برداشت آن ها استفاده خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیش بینی برداشت ۸ هزار تن پنبه سفید در رشتخوار ۸۰۰ جلد کتاب به کتابخانه عمومی ولی عصر(عج) در رشتخوار اهدا شد پایان مسابقات فوتسال جام دفاع مقدس در رشتخوار ۱۴ روستا در خواف آبرسانی شد اشتغال ۲۰۰ نفری با برداشت ترنجبین در رشتخوار نگاه ویژه به روستا و عشایر پایان مشکلات حاشیه نشینی در شهرها است شکست اندیشه‌های شرق و غرب یکی از مهمترین آثار دفاع مقدس بود ۶۰ منزل مسکونی مددجویی در رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد دفاع مقدس فرهنگ ما نمی‌توانیم دوران طاغوت را، به فرهنگ ما می‌توانیم مبدل کرد اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی امروز در ادامه راه دفاع مقدس رقم می‌خورد زنگ شکوفه‌ها و زنگ شور عاطفه‌ها در مدارس رشتخوار نواخته شد اجرای ۴۰ ویژه برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در رشتخوار