بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورز خبر داد؛
اشتغال ۲۰۰ نفری با برداشت ترنجبین در رشتخوار
تاریخ انتشار : ۱۰ مهر ۱۴۰۰ در ۱۳:۰۶
 
رشتخوار، اعظمی گفت: برداشت ترنجبین از سطح خارزارهای بخش جنگل رشتخوار شروع و حداقل 200 نفر جهت جمع آوری این محصول مشغول کار شده‌اند.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت وگو با چهل ماه نیوز، گفت: ترنجبین از گیاهی به نام خارشتر به دست می آید، که در فصل گرم مانند شبنم روی برگ و شاخه های آن ظاهر می شود و قبل از طلوع آفتاب باید جمع آوری شود.

وی در ادامه افزود: سطح خارزارهای این بخش حدود ۲۰۰ هکتار است که حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلوگرم ترنجبین از سطح خارشترهای این بخش به دست خواهد آمد و برای حدود ۲۰۰ نفر به طول دو ماه کارآفرینی ایجاد خواهد کرد.

شایان ذکر است ، ترنجبین ملین و مسهل است. دوز مصرفى ترنجبین به عنوان ملین بر حسب سن بیمار بین ۱۰ تا ۷۰ گرم است که با کمى آب مصرف مى شود. گیاه  ترنجبین اگر در مقدار کم خورده شود، ملین و اگر به مقدار زیاد مصرف شود، مسهل است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
۱۴ روستا در خواف آبرسانی شد اشتغال ۲۰۰ نفری با برداشت ترنجبین در رشتخوار نگاه ویژه به روستا و عشایر پایان مشکلات حاشیه نشینی در شهرها است شکست اندیشه‌های شرق و غرب یکی از مهمترین آثار دفاع مقدس بود ۶۰ منزل مسکونی مددجویی در رشتخوار افتتاح و بهره برداری شد دفاع مقدس فرهنگ ما نمی‌توانیم دوران طاغوت را، به فرهنگ ما می‌توانیم مبدل کرد اقتدار و پیشرفت ایران اسلامی امروز در ادامه راه دفاع مقدس رقم می‌خورد زنگ شکوفه‌ها و زنگ شور عاطفه‌ها در مدارس رشتخوار نواخته شد اجرای ۴۰ ویژه برنامه همزمان با هفته دفاع مقدس در رشتخوار رکورد واکسیناسیون در رشتخوار بار دیگر شکست/ بیش از ۵۲ درصد مردم در رشتخوار واکسینه شدند رشتخوار در وضعیت زرد بیماری کرونا/ نیازمند همکاری همه جانبه مردم در حوزه واکسیناسیون عمومی هستیم ارتباط با کشورهای شرقی شکوفایی اقتصاد ایران را به دنبال دارد/ عضویت در پیمان شانگهای موفقیت بزرگی است