بدون نظر
 
مدیر معادن سنگ آهن احیاء سپاهان:
راه اندازی پروژه فیلتراسیون برای ۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است.
تاریخ انتشار : ۱۸ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۲:۱۷
 
مدیرعامل شرکت معادن سنگ آهن احیاء سپاهان گفت: برای تولید کنسانتره در این شرکت سالانه یک میلیون و دویست هزار مترمکعب آب نیاز است که با احداث واحد فیلتراسیون این عدد به حدود ۳۵۰ هزار متر مکعب کاهش پیدا کرد.
به گزارش چهل ماه نیوز، مجید معصومی بیان داشت: کمبود آب در منطقه، مشکلات تامین آب کارخانجات و خطرات زیست محیطی ناشی از سد باطله و امکان استفاده از آب برگشتی در کارخانجات کنسانتره از مهمترین اهداف احداث پروژه فیلتراسیون بوده است.

وی مدت زمان اجرای این پروژه را ۲ سال عنوان کرد و افزود: این پروژه می تواند روزانه حدود ۸۰ درصد آب باطله را به سیستم برگرداند که با این کار هم مسئله زیست محیطی را رعایت می کنیم و هم آب را که عنصر حیاتی است به چرخه تولید باز می گردانیم.

مدیرعامل شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان با اشاره به اینکه این پروژه باعث صرفه جویی ۴ میلیون یورو شده است، بیان کرد: میزان سرمایه گذاری صورت گرفته در بخش تحقیقاتی ، آزمایشگاهی و ساخت و راه اندازی پروژه فیلتراسیون بالغ بر ۵/۵ میلیون یورو سرمایه گذاری ارزی و ۴۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی بوده است.

معصومی خاطرنشان کرد: چرخه تولید کنسانتره در هر ساعت موجب تولید ۱۰۰ تن باطله می‌شود که تصفیه صنعتی و بازگرداندن آن به چرخه تولید روشی مناسب و موثر در رفع محدودیت منابع آبی و مشکلات ناشی از آن است.

وی صرفه جویی در مصرف آب این پروژه را ۸۵۰ هزار متر مکعب عنوان کرد و ادامه داد: راه اندازی پروژه فیلتراسیون بطور مستقیم برای ۵۰ نفر در بخش های مهندسی، اپراتوری و تعمیرات اشتغال ایجاد کرده است.

معصومی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر استفاده از استعدادهای بومی و توان داخلی، اظهار داشت: پروژه فیلتراسیون شرکت معادن سنگ آهن احیاء سپاهان بصورت ۱۰۰ درصد توسط متخصصان داخلی کشور طراحی و انجام شده است و بخش قابل توجهی از تجهیزات توسط سازندگان داخلی ساخته شده است، اجرا ، نصب و راه اندازی توسط شرکت های داخلی و با تکیه بر توانمندی های جوانان متخصص این مرزو بوم صورت گرفته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
راه اندازی پروژه فیلتراسیون برای ۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرده است. قول سهمیه لیگ برتری والیبال برای رشتخوار/ استخر شنای رشتخوار تا دهه فجر به بهر‌ه برداری می‌رسد واکسیناسیون ۳۴ درصدی جمعیت تحت پوشش رشتخوار بر علیه بیماری کووید ۱۹  برداشت پسته از ۷ هزار هكتار باغات رشتخوار آغاز شد هیچ کمبود آبی در بخش جنگل رشتخوار وجود ندارد مسئولان نحوه توزیع خوارک دام یارانه‌ای در رشتخوار را بررسی کنند/ نتیجه ۲۰ سال استعمارگری آمریکا، سرگردانی امروز ملت افغانستان است کمک ۳۵۰ میلیون تومانی معادن خواف به بخش دیالیز رشتخوار اختتامیه دوره تخصصی حفظ و مفاهیم قران کریم در رشتخوار+ تصاویر برخورد با تغییرکاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در رشتخوار قطعی است شناسایی و برخورد با ۳ واحد صنفی متخلف در رشتخوار ۴ هزار قطعه مرغ بومی در رشخوار توزیع شد اقدامات دولت پیشین باعث ایجاد حفره‌های امنیتی در کشور شد/ شهادت حاج قاسم سلیمانی نتیجه اعتماد به غرب است