بدون نظر
 
درخواست‌های چند ساله مردم برای بهره‌مندی از راه مناسب؛
جاده ۳ روستای تاریخی و گردشگری رشتخوار همچنان خاکی است
تاریخ انتشار : ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۰:۰۴
 
ساکنین و گردشگران در 3 روستای تاریخی کریم‌آباد، اکبرآباد و دریز رشتخوار با وجود بهره‌مندی از آثار ملی ثبت‌ شده در فهرست آثار ملی، همچنان از مسیر خاکی و نبود آسفالت رنج می‌برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ ساکنین و گردشگران در ۳ روستای تاریخی و گردشگری کریم آباد، اکبرآباد و دریز رشتخوار با داشتن آثار ملی ثبت شده در فهرست آثار ملی همچنان از مسیر خاکی و نبود آسفالت بیش از چندین سال متوالی است که رنج می بردند.

کریم آباد رشتخوار با ثبت آثار ملی برج های تاریخی کریم آباد، خانه بومگردی و بازی های بومی محلی ثبت شده در فهرست آثا رملی و روستای اکبرآباد با وجود قدمت و جای دادن شهر تاریخی جیزد(شهر مدفون شده در زلزله ۷۰۰ سال پیش)، برج های تاریخی، آّب انبارهای قدیمی ثبت شده در فهرست اثار ملی و خانه بومگردی و روستای ییلاقی گردشگری دریز، ۳ روستای بخش مرکزی در رشتخوار هستند که همچنان فاقد آسفالت و مسیر دسترسی مناسب هستند.

راه روستای تاریخی کریم آباد رشتخوار همچنان خاکی است

راه روستای کریم آباد رشتخوار همچنان در وضعیت خاکی و نامناسب به سر می برد، مسیری که با توجه به قول رسیدگی مسئولان همچنان خاکی است و توجهی به وضعیت نامناسب آن نشده است، روستای کریم آباد تقریبا جزو ۳ تا ۴ روستا نزدیک و متصل به مرکز شهرستان است که با وجود فاصله نزدیک بودن اما با وضعیت مسیر خاکی نامناسب ساکنان آن همواره دچار مشکل هستند.

علی برخور ساکن روستای کریم آباد رشتخوار با اشاره به مشکل خاکی بودن مسیر روستا، گفت: به خاطر مشغله های کاری در روز یکی یا دوبار مجبورم با وسیله نقلیه موتور مسیر روستا تا مرکز شهرستان را طی کنم، شانه های خاکی و شن های موجود در مسیر علاوه بر ایجاد گرد و خاک باعث لطمه به وسایل نقلیه و بروز حوادث عدم تعادل در رانندگی می شود.

وی با درخواست از مسئولان اداره راهداری برای رفع معضل و درخواست چند ساله ساکنین روستای کریم آباد مبنی بر اسفالت مسیر باقی مانده تا این روستا اظهار داشت: چند سالی هست که مردم روستای کریم آباد در انتظار توجه و رسیدگی به مسیر خاکی روستا هستند، مسیری که به دلیل تردد بالا وسایل نقلیه در روز همچنان توجه مسئولان را می طلبد.
غلامی دیگر ساکن این روستا با اشاره به وضعیت مسیر خاکی و اتصال آن به کنار گذر شهر رشتخوار، یاداور شد: آسفالت کنار گذر رشتخوار هم اکنون در دستور کار مسئولان قرار دارد با توجه به ارتباط مسیر ذکر شده با مسیر راه روستایی کریم آباد از مسئولان عاجزانه درخواست داریم،رسیدگی به این مسیر را نیز در دستور کار خود قرار دهند.
محیطی از دیگر ساکنین روستا با گلایه از وضعیت نامناسب مسیر خاکی روستا چندین سال است، ادامه دارد، اظهار داشت: خسارت های وارد شده به وسایل نقلیه، خروج از مسیر به واسطه شانه های خاکی و تردد بالای وسایل نقلیه در مسیر روستا کریم آباد معضلات زیادی را برای قشر زحمت کشاورز و دامدار روستا به وجود اورده است.

وی همچنین با اشاره به وجود گرد و خاک به وجود امده در مسیر در پی تردد وسایل نقلیه بیان داشت: وجود گرد و خاک موجود در مسیر و مشکلات دیگر از جمله درخواست های مردم جهت رسیدگی و توجه مسئولان به مسیر روستا است.

اکبر آباد فاقد مسیر مناسب روستایی است/خاکی بودن مسیر مشکلات زیادی را برای ساکنان روستای تاریخی اکبرآباد به وجود اورده است

محمدی یکی از ساکنان روستای اکبرآباد رشتخوار به مشکل ورودی روستا و خاکی بودن این مسیر اشاره کرد و بیان داشت: مسیر راه روستای اکبر آباد با توجه به فاصله اندک از مسیر جاده اصلی خواف به رشتخوار اما همچنان خاکی و در قسمتی کوتاه از اسفالت قدیمی بهره مند است.

وی در ادامه با توجه به مشکلات ساکنین در محدود ورودی روستا اظهار داشت: خاکی بودن مسیر ورودی روستای اکبر آباد باعث ایجاد گرد و خاک و معضلاتی برای ساکنین در محدوده ورودی روستا شده است.

مختاری از ساکنان روستای اکبر آباد در رابطه با موضوع آسفالت ورودی روستای اکبر آباد، تصریح کرد: دست اندازهای ایجاد شده در مسیر روستا، خسارت زیادی را بر وسایل نقلیه در حال تردد در مسیر به وجود آورده است.

حسن غلامی، دهیار روستای کریم‌آباد رشتخوار در رابطه با  مشکلات ساکنین روستا به خبرنگار ما گفت: روستای کریم‌آباد با جمعیت بالغ‌بر ۵۰۰ نفر دارای ۱۳۲ خانوار است که در فاصله ۵ کیلومتری از مرکز شهرستان قرارگرفته است، با توجه به اینکه روستای کریم‌آباد ازجمله روستاهای تاریخی شهرستان رشتخوار و روستای پاک نام‌گذاری شده است، اما این روستا از نعمت کامل آسفالت در راه روستایی برخوردار نیست.

وی با تأکید بر اینکه موضوع آسفالت مسیر راه روستا از دغدغه‌های اساسی اهالی روستای کریم‌آباد رشتخوار است، تصریح کرد: با وجود فاصله کم روستا از مرکز شهرستان عدم بهره‌مندی ساکنین روستا و مراجعه‌کنندگان آثار تاریخی با وضعیت خاکی بودن مسیر جالب نیست.

دهیار کریم آباد با توجه به مطرح بودن مسئله جاده کنار گذر رشتخوار، گفت: روستای کریم‌آباد ازجمله روستاهای هدف گردشگری شهرستان است که مسئولین عالی‌رتبه کشوری نیز از این روستا بازدید دارند و این موضوع با توجه به این شرایط در شان شهرستان نیست که این روستا مسیر خاکی داشته باشد.

غلامی در پایان ضمن درخواست توجه ویژه مسئولین شهرستان به آسفالت باقیمانده این روستا، اظهار داشت: وجود جاده روستا در مسیر رودخانه فصلی و شن‌های موجود در این مسیر باعث ایجاد مشکلات و سختی تردد ساکنین و گردشگران آثار تاریخی و بوم گردی در این روستا نیز شده است.

مهدی صفری رئیس شورای روستای اکبر آباد در رابطه با مشکل ورودی مسیر روستای اکبرآباد گفت:مسیر وردی روستا کلا چاله چاله شده و این امر خسارت سنگینی را به وسایل نقلیه مردم در روستا وارد کرده است، کل مسیر روستا خاکی است، و این موضوع مشکلات فراوانی را برای مردم به وجود آورده است.

وی با تاکید بر مشکل آب در روستای اکبر آباد رشتخوار که چندین سال است گریبان گیر مردم در این روستا است، بیان داشت: چراغ چمشک زن در وردی روستا و خاکی بودن مسیر و همچنین وضعیت افت فشار آب در اکبرآباد رشتخوار از جمله مشکلات مردم است.

روستای تفریجی کردشگری دریز همچان فاقد آسفالت و مسیر مناسب

وحید باقری دهیار روستای دریز رشتخوار با تأکید بر اینکه مردم از مشکلات مسیر ارتباطی مناسب در دریز سال‌هاست که رنج می‌برند، گفت: روستای دریز هم‌مرز با شهرستان زاوه است که از مسیر حدود ۱۵ کیلومتری فاقد آسفالت ین روستا مردم و ساکنین دریز را با مشکلات زیادی ازجمله در فضل زمستان و ترددهای غیرممکن در این فصل کرده است.

وی با اشاره به اینکه پیگیری‌ها و درخواست‌های متعددی تاکنون در جهت رفع مشکلات جاده روستای دریز صورت گرفته است، گفت: اما متأسفانه تاکنون اقدامی مؤثری جهت رفع و حل مشکلات ارتباطی روستا از سوی مسئولان انجام‌نشده است.

دهیار روستای دریز با تأکید بر اینکه روستای دریز از تردد بسیار بالایی برخوردار است و ساکنین شهرستان‌های تربت‌جام، تایباد و زاوه مسیر این روستا را برای ارتباط با شهرستان‌های خواف و رشتخوار انتخاب می‌کنند، گفت: در فصل برداشت زعفران این تردد به بالای ۱۰۰۰ خودرو و وسیله نقله می‌رسد که با توجه به سردی و بارش‌های این فضل مشکلاتی زیادی را برای مراجعه‌کنندگان و استفاده از این مسیر ارتباطی به وجود میاورد.

شایان ذکر است در گزارش های قبلی درج شده پیشنهاد آسفالت مسیر کمتر از ۵ کیلومتری روستای دریز تا زاوه به همکاری فرمانداران دو شهرستان از سوی اداره کل راهداری استان خراسان رضوی مطرح شد، که متاسفانه این مسئله با بی توجهی همچنان رسیدگی نشده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
جاده ۳ روستای تاریخی و گردشگری رشتخوار همچنان خاکی است برداشت خربزه از کشتزارهای رشتخوار آغاز شد/ پیش بینی برداشت ۵۲۵۰ تن خربزه در رشتخوار مساجد محور کمک‌های مومنانه هستند مراسم عزاداری شب هشتم محرم در رشتخوار مراسم عزاداری شب هفتم ماه محرم در رشتخوار معرفی ۲ هیئت به مراجع قضایی به علت نقض پروتکل‌های بهداشتی در رشتخوار راه‌اندازی ۵۰ صندوق قرض‌الحسنه مردمی در رشتخوار/ ۲۵۰۰ نفر از مزایای این صندوق بهره‌مند شدند کاهش آسیب‌های فضای مجازی مستلزم ارتقای سواد رسانه‌ای در جامعه است واکسن برکت یکی از مصادیق مهم ظرفیت‌های داخلی است/ توان پیشرفت و خودکفایی در سایر حوزه‌ها را داریم اختصاص ۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی رشتخوار به کشت ذرت علوفه‌ای/ ذرت علوفه‌ای جایگزین مناسب در تامین خوارک دام دامدارن است پیروی از مکتب امام حسین (ع) یک وظیفه دینی و مذهبی است/ گام برداشتن در مسیر شهادت توطئه دشمنان را محدود می‌سازد روند افزایشی وضعیت بیماری کرونا در رشتخوار/ عدم همکاری لازم شرایط قرمز بیماری در رشتخوار را به دنبال خواهد داشت