بدون نظر
 
مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار:
برداشت پسته از ۷ هزار هكتار باغات رشتخوار آغاز شد
تاریخ انتشار : ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۰:۲۳
 
رشتخوار_اعظمی گفت: روند آغاز برداشت پسته از سطح بیش از 7 هزار هکتار از باغات بارور پسته در رشتخوار آغاز و پیش‌بینی می‌شود بیش از 10 هزار تن پسته تر امسال در رشتخوار برداشت شود.

سید محمود اعظمی مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار در گفت و گو با چهل ماه نیوز؛ گفت: برداشت پسته در رشتخوار معمولا از نیمه شهریور ماه هرسال در نقاظ مختلف رشتخوار آغاز و تا اوایل مهر ماه ادامه دارد.

اعظمی در ادامه افزود: شهرستان رشتخوار دارای سطح بیش از ۷ هزار هکتار یاغات پسته می باشد و هم اکنون برداشت این محصول در بخش جنگل رشتخوار آغاز شده است.

وی با تاکید بر این که رشتخوار یکی از قطب های تولید پسته در سطح استان خراسان رضوی محسوب می شود، اظهار داشت: رشتخوار دارای بیش از ۱۰ هزار ۴۵۵ هکتار باغات پسته بوده که  بیش از ۷ هزار هکتار این باغات به صورت بارور است.

مدیر جهاد کشاورزی رشتخوار یادآور شد: عملکرد برداشت این محصول ۷۵۰ کیلو گرم پسته خشک در هر هکتار است، که امسال پیش بینی می شود ،حدود ۱۰ هزار تن پسته خشک از باغات پسته رشتخوار برداشت محصول داشته باشیم.

وی در رابطه با محصولات باغی در این شهرستان گفت: از مجموع ۲۸ هزار هکتار از سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی این شهرستان، محصول پسته با حدود ۱۰ هزار هکتار، بیشترین سطح زیر کشت محصولات زراعی و باغی را به خود اختصاص داده و بیشترین سطح زیر کشت باغات پسته این شهرستان متعلق به بخش جنگل است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
برداشت پسته از ۷ هزار هكتار باغات رشتخوار آغاز شد هیچ کمبود آبی در بخش جنگل رشتخوار وجود ندارد مسئولان نحوه توزیع خوارک دام یارانه‌ای در رشتخوار را بررسی کنند/ نتیجه ۲۰ سال استعمارگری آمریکا، سرگردانی امروز ملت افغانستان است کمک ۳۵۰ میلیون تومانی معادن خواف به بخش دیالیز رشتخوار اختتامیه دوره تخصصی حفظ و مفاهیم قران کریم در رشتخوار+ تصاویر برخورد با تغییرکاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی در رشتخوار قطعی است شناسایی و برخورد با ۳ واحد صنفی متخلف در رشتخوار ۴ هزار قطعه مرغ بومی در رشخوار توزیع شد اقدامات دولت پیشین باعث ایجاد حفره‌های امنیتی در کشور شد/ شهادت حاج قاسم سلیمانی نتیجه اعتماد به غرب است شایعه‌سازی درباره واکسن بازی با جان مردم است/ کاهش ۷۰ درصدی مرگ‌ومیر کرونا با واکسیناسیون/ واکسن‌های ایرانی؛ جزء خوش‌نام‌ترین‌ها در جهان ۵ طرح عمرانی و خدماتی در رشتخوار افتتاح و بهره‌برداری شد ۷ طرح عمرانی، خدماتی در رشتخوار افتتاح و کلنگ زنی شد