به گزارش چهل ماه نیوز، ساکنین بیش از ۱۸ روستای بخش جنگل سال های متوالی است که برای انجام امورات اداری خود و مراجعه بر مرکز شهرستان رشتخوار مسیر طولانی بالای ۱۰۰ کیلومتر را طی می کنند، و این مسائل و مشکلات علاوه بر هزینه های سنگین رفت و آمد، تلف شدن زمان و خطرات جاده ای را به دنبال داشته است.


یکی از درخواست های ساکنین بخش جنگل رسیدگی به کوتاه شدن مسیر جنگل به مرکز شهرستان از طریق راه روستایی سرآسیاب به شعبه با طول ۱۸ کیلومتر است که طرح مطالعاتی آن انجام شده و طبق اعلام مسئولان پروژه مورد نظر بالغ بر ۴٫۵ میلیارد تومان طبق برآوردهای کارشناسی اعتبار نیاز دارد.رسیدگی به مسیر ۱۸ کیلومتری سرآسیاب به شعبه کوتاه شدن ۵۰ کیلومتری مسیر برای ساکنین ۱۸ روستای بخش جنگل را به دنبال دارد

اسماعیل علینژاد از اهالی روستای شعبه رشتخوار در رابطه با مشکلات مردم بخش جنگل در رابطه با انجام امورات اداری و شخصی خود برای مراجعه به مرکز شهرستان گفت: علاوه بر مسیر طولانی رفت و آمد مردم در بخش جنگل زمانی زیادی را از مردم تلف می کند، مسیر ۱۸ کیلومتری شعبه به سرآسیاب امکان کوتاه کردن مسیر تا ۵۰ کیلومتر رابرای مردم در بخش جنگل فراهم می کند، و مردم با سهولت بهتری به مرکز شهرستان تردد خواهد کرد.

یکی دیگر از ساکنین روستا شعبه با تاکید بر اینکه برخی از افراد برای کوتاه کردن مسیر از وضعیت موجود خاکی مسیر بهره می برند، اذعان داشت: تردد وسایل نقلیه در مسیر و عدم توجه کافی به مسیر باعث ایجاد موج های سنگین در مسیر شده و خسارت های زیادی را به ساکنین وارد می کند.

وی با اشاره به اینکه بخش جنگل مهترین بخش کشاورزی شهرستان رشتخوار است، یادآور شد: ارتباط و سهولت رفت و آمد به مرکز شهرستان می تواند کمک شایانی به پیشرفت منطقه و آبادانی بخش جنگل داشته باشد.

موسوی عضو شورای اسلامی روستای شعبه نیز در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه مردم بخش جنگل با توجه به وعده های مسئولان سال هاست در انتظار رسیدگی به مسیر ۱۸ کسیومتری سرآسیاب به شعبه هستند، اذعان داشت: امیدورایم با ورود و رسیدگی مجموعه بنیاد علوی مسیر دسترسی مردم بخش جنگل به مرکز شهرستان به زودی و با جدیت دنبال شود چرا که مردم خواستار توجه مسئولان به این مسیر هستند.
 
مسیرهای خاکی و مشکلات چند ساله ساکنین ۳ روستای بخش جنگل رشتخوار 


۳ روستای کوده، امین آباد و عبس آباد بخش جنگل رشتخوار همچنان در وضعیت مسیر دسترسی خاکی به سر می برند، و مسیر نامناسب رفت و آمد ساکنین روستا گلایه هایی برای عدم رسیدگی به این مسیرها را به دنبال داشته است.در رابطه با رسیدگی به مسیرهای خاکی این ۳ روستا حجت الاسلام رضا حسنی فر امام جمعه بخش جنگل رشتخوار در سفر هفته گذشته معتمدیان استاندار خراسان رضوی به این بخش خواستار رسیدگی و توجه به مسیرهای خاکی در این ۳ وستا شد.

مسعود صالحی از ساکنین روستا کوده بخش جنگل با اشاره به مشکلات ساکنین روستای کوده برای رفت و آمد به سطح روستا، در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: موج های شدید ایجاد شده در مسیر خاکی علاوه بر آزار ساکنین باعث خسارت های بالایی به وسایل نقلیه ساکنین روستای کوده شده است.
وی با درخواست از رسیدگی مسئولان به وضعیت مسیر خاکی این روستا بیان داشت: از مسئولان اداره راهداری رشتخوار تقاضا داریم در شرایط فعلی حدالمکان نسبت به تیغ زنی مسیر خاکی اقدام و موج های ایجاد شده در مسیر را از بین ببرند تا مردم امکان تردد به روستا و شهر را به آسانی داشته باشند.

رضایی از ساکنین روستا در ادامه افزود: ساکنین روستا به واسطه مسیر خاکی در زمان های کوتاه باید نسبت به تعویض لاستیک ها و تعمیر وسایل نقلیه خود اقدام کنندکه این موضوع هزینه های سنگینی را روی دوش مردم این منطقه گذاشته است.

وورد بنیاد علوی کمک بزرگی به کوتاه  شدن مسیر جنگل به مرکز رشتخوار می کند

خاقداد عرب فرماندار رشتخوار در بحث مشکل ارتباطی بخش جنگل به مرکز این شهرستان، گفت: با توجه به ظرفیت بالای بخش جنگل و نیاز سهولت تعامل مرکز شهرستان با این بخش، متاسفانه هنوز بحث جاده دسترسی مردم جنگل به مرکز شهرستان رشتخوار به صورت نیمه تمام باقی مانده است.

وی یا تاکید بر اینکه مسیر جنگل از طریق راه روستایی سرآسیاب به شعبه با طول ۱۸ کیلومتر طرح مطالعاتی آن انجام شده است، بیان داشت: پروژه مورد نظر بالغ بر ۴٫۵ میلیارد تومان طبق برآوردهای کارشناسی اعتبار نیاز دارد، که امیدواریم با ورود بنیاد علوی به شهرستان شاهد کمک به اجرای این طرح که از طرح های دارای اولویت بسیار بالاست برخودار، شویم.


انتهای پیام/